Filtr
Produkty 19
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Ultradźwiękowy odstraszacz kun, ptaków i małych gryzoni Ultradźwiękowy odstraszacz kun, ptaków i małych gryzoni
    POLECANEF1609
    Ultradźwiękowy odstraszacz kun, ptaków i małych gryzoni
    114,85 zł 93,37 zł
  2. Odstraszacz kun  do samochodu - zasilanie 12V Odstraszacz kun  do samochodu - zasilanie 12V
    F1150
    Odstraszacz kun do samochodu - zasilanie 12V
    115,36 zł 93,79 zł
  3. Ultradźwiękowy odstraszacz na dziki, lisy, kuny SUPERTON Ultradźwiękowy odstraszacz na dziki, lisy, kuny SUPERTON
    F2207
    Ultradźwiękowy odstraszacz na dziki, lisy, kuny SUPERTON
    152,26 zł 123,79 zł
  4. Mini elektryzator  na drobne szkodniki - zasilany bateryjnie Mini elektryzator  na drobne szkodniki - zasilany bateryjnie
    F1611
    Mini elektryzator na drobne szkodniki - zasilany bateryjnie
    139,37 zł 113,31 zł
  5. Ultradźwiękowy odstraszasz na krety - ogrodowy Ultradźwiękowy odstraszasz na krety - ogrodowy
    F1610
    Ultradźwiękowy odstraszasz na krety - ogrodowy
    138,58 zł 112,67 zł
  6. Odstraszacz ultradźwiękowy na wszelkie szkodniki 12V Odstraszacz ultradźwiękowy na wszelkie szkodniki 12V
    F3135
    Odstraszacz ultradźwiękowy na wszelkie szkodniki 12V
    130,43 zł 106,04 zł
  7. Mobilny odstraszacz kun i gryzoni Mobilny odstraszacz kun i gryzoni
    F1613
    Mobilny odstraszacz kun i gryzoni
    201,72 zł 164,00 zł
  8. Odstraszacz ultradźwiękowy sieciowy na kuny, myszy, szczury Odstraszacz ultradźwiękowy sieciowy na kuny, myszy, szczury
    F3328
  9. Zasilacz do odstraszacza na krety 4-12V wtyk Jack 3,5 mm Zasilacz do odstraszacza na krety 4-12V wtyk Jack 3,5 mm
    F3272
    Zasilacz do odstraszacza na krety 4-12V wtyk Jack 3,5 mm
    33,76 zł 27,45 zł
  10. Odstraszacz ogrodowy solarny na krety i gryzonie Odstraszacz ogrodowy solarny na krety i gryzonie
    F5029
    Odstraszacz ogrodowy solarny na krety i gryzonie
    36,52 zł 29,69 zł
  11. Tester do kontroli odstraszaczy na szkodniki Tester do kontroli odstraszaczy na szkodniki
    F1615
    Tester do kontroli odstraszaczy na szkodniki
    1 320,09 zł 1 073,24 zł
  12. Cyfrowy tester napięcia pastucha 8 kV ze składanym ostrzem Cyfrowy tester napięcia pastucha 8 kV ze składanym ostrzem
    F8009
    Cyfrowy tester napięcia pastucha 8 kV ze składanym ostrzem
    147,42 zł 119,85 zł
  13. BROS środek dla dzieci na komary elektro + płyn 60 nocy BROS środek dla dzieci na komary elektro + płyn 60 nocy
    F7632
    BROS środek dla dzieci na komary elektro + płyn 60 nocy
    32,99 zł 26,82 zł
  14. Alarm motocyklowy do motoru z czujnikiem ruchu
    F5873
    Alarm motocyklowy do motoru z czujnikiem ruchu
    107,58 zł 87,46 zł
Filtr
Produkty 19
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Odstraszacze elektroniczne

Odstraszacze ultradźwiękowe dla zwierząt są znane ze swojego dyskretnego, ale skutecznego działania. Emitują ultradźwięki, czyli fale o zmiennej częstotliwości, których ludzkie ucho nie wychwytuje. Jednak u zwierząt urządzenie ultradźwiękowe drażni układ nerwowy i powoduje, że wycofują się one z zabezpieczonego terenu. U niektórych z nich takie podrażnienie powoduje, że zwierzę nie tylko ucieka, ale także nie wraca na dany obszar (np. dzik czy sarny). Szeroki wybór brzęczków przeciwko zwierzynie pozwala dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdują się odstraszacze elektroniczne, które dedykowane są pod konkretny gatunek np. odstraszacz na kuny, a także uniwersalne urządzenia, w których można zmienić zakres częstotliwości w zależności od przeznaczenia. Niektóre z odstraszaczy ultradźwiękowych – szczególnie przeciwko kretom, mają wbudowane panele solarne, dzięki którym nie wymagają innego źródła zasilania, aniżeli energia słoneczna.

Odstraszacz na kuny – czyli czego boją się kuny?

Elektroniczne odstraszacze na kuny i łasice to urządzenia, które skutecznie zabezpieczają różne miejsca, takie jak domy czy pojazdy, przed szkodliwą działalnością tych zwierząt. Choć kuna jest niewielka, jej obecność może prowadzić do poważnych szkód. Na dachach i strychach może niszczyć ocieplenie oraz inne elementy konstrukcyjne, a w samochodach często uszkadza kable, co może prowadzić do kosztownych napraw i spadku bezpieczeństwo podczas jazdy.

Początkowo mogłoby się wydawać, że problem ten dotyczy jedynie mieszkańców obszarów wiejskich i terenów w pobliżu lasów, gdzie występowanie kun jest bardziej prawdopodobne. Jednakże, sytuacja ta stała się powszechna również w miastach i na przedmieściach, gdzie kuny czują się bardzo dobrze.

Humanitarne metody walki ze szkodnikami, do których należą m.in. dźwiękowe odstraszacze na kuny, przeznaczone są do zapobiegania oraz zwalczania intruzów na zabezpieczonym terenie. Elektroniczne odstraszacze Kemo działają na zasadzie ultradźwięków, wykorzystując fale o wysokiej częstotliwości, które skutecznie odstraszają kuny. Warto dodać, że tego typu dźwięki są niesłyszalne dla ludzi, jednak boją się ich kuny. Urządzenia wyposażone są w głośnik lub głośniki, które emitują specjalne dźwięki o wysokiej częstotliwości, które silnie drażnią ośrodek nerwowy zwierząt. Powoduje to u kun duży dyskomfort, co skutkuje zmianą siedliska, a także unikaniem miejsca w promieniu działania ultradźwięków.

Jak pozbyć się kuny w samochodzie?

Kuny, ale także inne gryzonie tj. myszy potrafią wyrządzić wiele szkód pod maską pojazdu. Ich szkodnicza działalność najczęściej obejmuje przewody elektryczne i gumowe, które łatwo przegryźć. Kuny nie zamieszkują w pojazdach, a jedynie traktują je jako źródło zabawy i rozrywki, a także magazyn na pożywienie. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze na naprawie szkód wyrządzonych przez zwierzęta, a także zwiększyć swoje bezpieczeństwo, warto zamontować w swoim samochodzie odstraszacz kun. Różni się od tych, które są montowane na budynkach czy w pomieszczeniach, chociażby źródłem zasilania, klasą szczelności, czy też zakresem temperatur, w jakich może pracować. Samochodowy odstraszacz na kuny, jest to niewielkie urządzenie z przewodami, które montuje się pod maską pojazdu i podłącza do akumulatora. Niski pobór mocy (< 0,005 A) sprawia, że nie wpływa on na pracę samochodu. Najlepsze odstraszacze na kuny do samochodu oprócz emitowania ultradźwięków o częstotliwości ok. 22 kHz wyposażone są również w mini pastuch, który generuje napięcie na pozimie ok. 200-300 V, a także pulsujące światło co ok. 5-12 s. Taka kombinacja bodźców jest bardzo nieprzyjemna dla kuny, dlatego nie są one zainteresowane wejściem pod maskę zabezpieczonego samochodu.

Odstraszacz na koty – czyli jak wypłoszyć bezpańskie koty?

Odstraszacze na koty działają na zasadzie emisji ultradźwięków, które są niesłyszalne dla ludzi, ale nieprzyjemne dla kotów. Te dźwięki skutecznie zniechęcają zwierzęta do wchodzenia na zabezpieczone tereny, ponieważ koty instynktownie unikają obszarów, gdzie są emitowane. Tego rodzaju odstraszacze doskonale sprawdzają się w odstraszaniu dzikich kotów i kotów wolnożyjących, które mogą sprawiać problemy, np. załatwiając swoje potrzeby w ogródkach czy niszcząc elewacje budynków, ostrząc sobie pazury na ścianach, czy też powodując alergie. Wiodącym producentem odstraszaczy ultradźwiękowych na koty jest marka Kemo, która jest znana z doskonałej jakości i skuteczności swoich produktów. Urządzenia tej firmy są starannie opracowane, efektywne i zapewniają ochronę posesji przed niepożądaną obecnością kotów. Kemo zdobyło uznanie na rynku dzięki niezawodności swoich produktów, co czyni je europejskim liderem w dziedzinie odstraszaczy ultradźwiękowych.

Odstraszacz na myszy – czyli jak uniknąć i pozbyć się gryzoni?

Elektroniczne odstraszacze na myszy i szczury to zaawansowane urządzenia emitujące ultradźwięki, które są niesłyszalne dla ludzi, ale wyjątkowo drażniące dla gryzoni. Działają poprzez emitowanie dźwięków o niskiej częstotliwości, co skutecznie zniechęca myszy i szczury do osiedlania się i żerowania na zabezpieczonym terenie. Ultradźwięki rozchodzą się w linii prostej, co oznacza, że wszelkie przeszkody, takie jak meble czy ściany, mogą je blokować. W związku z tym, jeden odstraszacz jest zazwyczaj wystarczający na jedno pomieszczenie lub otwartą przestrzeń. Kluczową zaletą tych urządzeń jest ich humanitarność – nie krzywdzą zwierząt, a jedynie zniechęcają je do pozostawania w danym miejscu. Są łatwe w obsłudze i nie wymagają użycia chemikaliów, co czyni je wygodnym rozwiązaniem zarówno w domach, jak i w miejscach komercyjnych. Skuteczność odstraszaczy gryzoni zależy od układu pomieszczeń i obecności przeszkód, dlatego czasem potrzebne jest użycie kilku urządzeń w dużych przestrzeniach.

Odstraszacz ptaków – czyli jak odstraszyć gołębie, wróble, jaskółki?

Gołębie opanowują balkony, tarasy i podwórza, a ich występowanie staje się uciążliwe w wielu miejscach. Te ptaki chętnie budują gniazda w ozdobnych drzewkach ogrodowych, co prowadzi do uszkodzeń roślin. Ich obecność i pozostawione odchody niszczą elewację, poręcze, kostki brukowe. Gołębie mogą stanowić jednak poważniejszy problem natury zdrowotnej. Mogą być one nosicielami pasożytów, takich jak obrzeżek, znany również jako kleszcz gołębi. Te pasożyty są niebezpieczne dla ludzi, ponieważ mogą przenosić choroby i rozmnażają się bardzo szybko. Właśnie dlatego stosuje się odstraszacze dla gołębi, które pomagają w kontrolowaniu ich obecności na balkonach, tarasach i w ogrodach. Gołębie i inne ptaki np. wróble, szpaki czy jaskółki bardzo szybko się płoszą. By je odstraszyć w przeszłośc stosowana plastikowe butelki, czy pokrywki od garnków, które emitowały głośny hałas. Obecnie jednak nikt nie ma czasu na stare metody zwalczania gołębi, dlatego warto zamontować odstraszacz na ptaki. To urządzenia skutecznie zniechęca ptaki do osiedlania się i budowania gniazd w niepożądanych miejscach, chroniąc tym samym elewacje, rośliny oraz zapobiegając rozprzestrzenianiu się pasożytów takich jak obrzeżki. Polecany przez użytkowników jest odstraszacz na ptaki marki Kemo, który posiada 4 głośniki emitujące nieprzyjemne ultradźwięki, niesłyszalne jednak dla człowieka. Ze względu na możliwość dowolnej konfiguracji głośniczki można zamontować na każdej stronie budynku czy tarasu. Odstraszacz ptaków jest uniwersalny i posiada możliwość ustawienia częstotliwości wysyłanych ultradźwięków, dlatego sprawdzi się zarówno do zwalczania gołębi, jak i odstraszania ptaków: wróbli, jaskółek, szpaków itd.

Odstraszacz na krety – czyli jak pozbyć się kreta?

Jeśli w twoim ogrodzie zagościł kret, a jego kopce psują estetykę przestrzeni, nadszedł czas, aby się go pozbyć. Wiele osób zastanawia się, jak to zrobić, unikając chemicznych środków, które mogą zawierać szkodliwe substancje. Idealnym rozwiązaniem jest brzęczyk na krety, znany również jako odstraszacz kretów. To ekologiczne urządzenie, emitujące dźwięki i wibracje, które są nieprzyjemne dla tych zwierząt, skutecznie zniechęcając je do dalszego przebywania w ogrodzie. Dzięki brzęczykowi na krety możesz pozbyć się niechcianych gości w sposób bezpieczny dla środowiska i zwierząt. Urządzenia odstraszające krety emitują fale ultradźwiękowe, które są dość nieprzyjemne w odczuciu dla kretów i szkodników np. nornic, ryjówek. Nie są one jednak słyszalne dla ludzi. Na krety w ogrodzie sprawdzają się zarówno odstraszacze solarne, których nie wymagają podłączenia do gniazdka, a także klasyczne ultradźwiękowe z zasilaczem marki Kemo.

Odstraszacz psów – czyli czy odstraszacze ultradźwiękowe działają na psy?

Psy, szczególnie te wolnożyjące i bezpańskie, stwarzają różnorodne problemy i zagrożenia. Często są agresywne, a także mają tendencję do obsikiwania i niszczenia płotów, ogrodzeń oraz zieleni w ogrodach. Odstraszacze ultradźwiękowe stanowią bezpieczną i skuteczną metodę na zniechęcenie tych psów do przebywania w określonych miejscach, co pomaga utrzyma porządek i bezpieczeństwo. Brzęczyki na psy są skuteczne, pod warunkiem że emitują dźwięki w odpowiednim zakresie częstotliwości, które są nieprzyjemne dla zwierząt domowych. W zniechęcaniu psów doskonale sprawdza się odstraszacz ultradźwiękowy na wszelkie szkodniki KEMO , która ma zakres od 8 do 43 kHz. Odstraszacze dźwiękowe na psy służą również do powstrzymywania szczekania.