Filtr
Produkty 6
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Brama dezynfekcyjna bioasekuracyjna do dezynfekcji pojazdów 400 x 470 cm STANDARD
    F5319
  2. Brama kurtyna bioasekuracyjna do dezynfekcji pojazdów 400 x 470 cm
    F4289
    Brama kurtyna bioasekuracyjna do dezynfekcji pojazdów 400 x 470 cm
    19 186,31 zł 15 598,63 zł
  3. System podgrzewania zasobnika z preparatem dezynfekcyjnym
    F4666
    System podgrzewania zasobnika z preparatem dezynfekcyjnym
    991,51 zł 806,11 zł
  4. Automatyczny system usuwania wody z rur i dyszy
    F4665
    Automatyczny system usuwania wody z rur i dyszy
    1 110,51 zł 902,85 zł
  5. Funkcja uruchamiania na pilot lub fotokomórkę
    F4667
    Funkcja uruchamiania na pilot lub fotokomórkę
    1 295,57 zł 1 053,31 zł
  6. brama do dezynfekcji fermo
    F4668
    Schowek izolowany z płyty obornickiej
    6 643,00 zł 5 400,81 zł
Filtr
Produkty 6
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Bramy dezynfekcyjne

Brama dezynfekująca to kompleksowe zabezpieczenie każdej hodowli zwierząt. Wszelkie pojazdy, w tym paszowozy, mogą przenosić niebezpieczne wirusy takie jak ASF czy ptasia grypa, dlatego tak ważne jest odkażenie wszelkich pojazdów wjeżdżających na teren fermy. Kurtyna dezynfekująca gwarantuje dokładne odkażenie całego pojazdu, nie tylko kół, jak ma to miejsce w przypadku mat do dezynfekcji, dlatego jest ona najskuteczniejszym środkiem bioasekuracji dostępnym obecnie na rynku.

Brama bioasekuracyjna – kompleksowa dezynfekcja pojazdów wjeżdżających na gospodarstwo.

Brama dezynfekcyjna jest najskuteczniejszym sposobem bioasekuracji stosowanym w gospodarstwach, w których utrzymywane są zwierzęta, oraz wszędzie tam, gdzie jest potrzeba kompleksowego odkażenia. W odróżnieniu od mat do dezynfekcji czy niecek, jej stosowanie pozwala na całościowe zdezynfekowanie pojazdu, a nie tylko kół. W pakiecie z bramą znajduje się lanca, dzięki której kierowca, czy też osoba odpowiedzialna za kontrolowanie pojazdów wjeżdżających na teren fermy, może dokonać dodatkowego oprysku trudno dostępnych miejsc. Bramy bioasekuracyjne marki Fermo zapewniają pełną dezynfekcję. Posiadają dysze z każdej strony, co pozwala na oprysk podwozia, kół, a także góry i boków pojazdów.

Producent bram bioasekuracyjnych Fermo

Fermo to renomowany producent bram do dezynfekcji dla pojazdów z wieloletnim doświadczeniem. Firma od lat dostarcza sprawdzone rozwiązania, które zdobyły uznanie i rekomendacje licznych użytkowników, w tym przede wszystkim uznanie hodowców drobiu oraz trzody chlewnej. Brama do dezynfekcji marki Fermo może działać zarówno w trybie ręcznym, jak i automatycznym, co pozwala na dostosowanie oprysku do potrzeb. Całość została zaprojektowana z myślą o komforcie użytkownika oraz niezawodności, w tym także o pracy w niskich temperaturach. System dezynfekujący pojazdy wyposażony jest w podgrzewany zasobnik, który pozwala odkażać nawet podczas niskich temperatur. Dodatkowo, funkcja automatycznego przepłukiwania stanowi skuteczne zabezpieczenie przed zamarzaniem oraz uszkodzeniami dysz, co znacznie przedłuża żywotność urządzenia i minimalizuje potrzebę konserwacji.

Czy są dopłaty do bramy bioasekuracyjnej?

Często pojawiają się refundacje na bramy do dezynfekcji oferowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Programy wsparcia, które są dostępne, mają na celu wspieranie rolników i hodowców w poprawie warunków sanitarnych oraz ochronie zdrowia zwierząt, chroniąc je m.in. przed ASF czy ptasią grypą. Refundacje na kurtyny dezynfekcyjne ma na celu zwiększenie bioasekuracji w gospodarstwach rolnych, dzięki którym hodowcy mogą znacznie obniżyć koszty zakupu i instalacji nowoczesnych systemów odkażających. Aby skorzystać z dostępnych dopłat na bramy, warto regularnie monitorować ogłoszenia ARiMR oraz zapoznać się z aktualnymi programami wsparcia.

Czy na bramę do dezynfekcji trzeba mieć pozwolenie na budowę?

Konieczność uzyskania pozwolenia na budowę przy montażu bramy do dezynfekcji zależy od kilku czynników, takich jak lokalne przepisy budowlane, umiejscowienie bramy oraz jej specyfikacja techniczna. Brama do dezynfekcji pojazdów producenta Fermo zwykle nie wymaga pozwolenia na budowę. Jej wymiary wynoszą 4x4,7 m, co sprawia, że najczęściej wystarczy jedynie zgłoszenie w urzędzie miasta lub gminy. Należy jednak śledzić przepisy i regulacje lokalne, aby upewnić się, że instalacja bramy jest zgodna z obowiązującymi normami prawnymi.

Brama dezynfekcyjna czy niecka dezynfekcyjna, co wybrać?

Wybór między bramą dezynfekcyjną a niecką dezynfekcyjną zależy od wielu czynników, ale brama dezynfekcyjna jest lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim, brama jest tańsza w eksploatacji, ponieważ zużywa mniej środka do dezynfekcji. Dodatkowo, dezynfekcja jest zawsze przeprowadzana czystym roztworem, co zwiększa jej skuteczność w zapobieganiu przedostania się do gospodarstwa groźnych wirusów, powodujących choroby takiej jak ASF, czy ptasia grypa. Korzystając z bramy dezynfekcyjnej, mamy możliwość dezynfekcji całego pojazdu, a nie tylko kół, jak ma to miejsce w przypadku niecki dezynfekcyjnej. Należy pamiętać, że wirusy mogą znajdować na całej powierzchni pojazdu, a nie tylko na kołach. Dzięki temu zapewniamy kompleksową ochronę przed przenoszeniem patogenów do gospodarstwa, w którym hodowane są zwierzęta. Niecka dezynfekcyjna wiąże się z potrzebą wygospodarowania dużej przestrzeni, z kolei brama najczęściej umieszczana jest we wjeździe do gospodarstwa. Basen dezynfekcyjny to nie tylko duży koszt związany z jego budową, ale przede wszystkim ze zużyciem cieczy i środka dezynfekującego. Konieczna jest częsta wymiana roztworu odkażającego, co wiąże się z dodatkową pracą człowieka, dlatego niecka dezynfekcyjna jest rozwiązaniem coraz rzadziej stosowanym w hodowlach.