Filtr
Produkty 6
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filtr
Produkty 6
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Automatyczne drzwi do kurnika

Automatyczne drzwi do kurnika to nowoczesne rozwiązanie mające na celu poprawę komfortu hodowli drobiu i zwiększenie bezpieczeństwa kur. System ten działa na zasadzie zaprogramowanego mechanizmu, który automatycznie otwiera i zamyka drzwi kurnika o określonych porach dnia lub nocy, w zależności od potrzeb hodowcy i zachowań zwierząt. Automatyzacja ta jest szczególnie przydatna w celu ochrony kur przed drapieżnikami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także może przyczynić się do optymalizacji rutyny dziennych prac hodowlanych. Dzięki wykorzystaniu czujników światła lub programowalnych timerów, drzwi mogą dostosować swój cykl otwierania i zamykania do zmieniających się pór wschodu i zachodu słońca, co zapewnia zwierzętom regularny dostęp do zewnętrznego wybiegu oraz ich bezpieczny powrót na noc.

Automatyczne otwieranie kurnika

Zastosowanie układu automatycznego otwierania drzwiczek kurnika daje szereg korzyści dla hodowcy i reguluje cykl życiowy kur szczególnie w okresie nieśności. System otwierania drzwi jest łatwy w obsłudze, a jest wielkim udogodnieniem. Jedyne co musimy zrobić to nastawić czas otwarcia i zamknięcia i możemy odnieść to do jasności światła lub kalendarza. Jest to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie – drzwiczki zamykają się powoli i nie ma ryzyka zranienia kury.

Drzwi dla kur – jakie wymiary?

Optymalny wymiar drzwi do kurnika to 25cm szerokości i 30 cm wysokości licząc światło otworu wejścia. Nie zaleca się wykonywania większych rozmiarów gdyż zwiększa to ryzyko przeciągów i pogorszenia komfortu cieplnego kur.

Jak zrobić automatyczne drzwi do kurnika?

Drzwi do kurnika można wykonać samemu. Należy jedynie zamontować system automatycznego otwierania i programator. Programator powinien dawać możliwość ustawiania czasu otwierania względem światła na 30 minut przed wschodem i zachodem słońca.