Filtr
Produkty 3
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filtr
Produkty 3
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Papier dla piskląt

Oferta specjalnych papierów dla piskląt do wykładania wzdłuż automatycznych systemów karmienia i linii pojenia. Podstawowym celem używania tego produktu poza łatwiejszym dostępem do paszy jest wskazania małym kurczętom poideł oraz karmideł. Papier stosowany dla jednodniówek znacznie przyśpiesza moment pierwszego poboru wody i karmy przez ptaki, dając każdemu pisklęciu równe szanse rozwoju. Papier wykonany całkowicie z biodegradowalnego materiału, który ulega rozkładowi po kilku dniach stosowania. W ofercie papier o różnych formatach i gramaturze.

Cienki papier dla piskląt – jak go używać?

Producent papieru dla piskląt zaprojektował go do jednorazowego użytku. Papier w momencie rozkładania ze świeżej rolki jest cienki ale bardzo mocny i łatwy w rozwijaniu. Po kilku dniach w kurniku jego struktura się zmienia i samoczynnie się degraduje mieszając się ze ściółką. Można go rozwijać ręcznie lub za pomocą specjalnego wózka, który rozwija papier i od razu sypie na niego paszę. Papier posiada kilka cech, które behawioralnie zachęcają pisklęta do wchodzenia na niego i pobieranie rozsypanej na nim paszy. Po pierwsze odróżnia się kolorem od ściółki, a po drugie szeleści co jest bardzo interesujące dla małych kurek. Jest wiele technik rozkładania papieru jednak w większości dużych ferm drobiu pas papieru rozkładany jest przy linii pojenia, tak by pisklęta miały łatwy dostęp zarówno do wody jak i paszy. Na papier sypie się solidny kopczyk paszy starter tylko raz przed wstawieniem tak by starczyło jej na 2 -3 dni. W kolejnych dniach karmy się już nie uzupełnia, kurczęta pobierają ją już bezpośrednio z karmideł a sam papier miesza się ze ściółką i degraduje.

Zalety stosowania papieru na start przy wstawieniu do kurnika

Jak uczy doświadczenie stosowanie papieru z rozsypaną na nim paszą startową w formie kruszonki daje szereg korzyści. Pisklęta bardzo często przebywają długą drogę z wylęgarni do kurnika, nie rzadko przyjeżdżają z drugiego końca Europy. Najważniejszą rzeczą na głowie zootechnika jest by jak najszybciej się napiły i zaczęły jeść. Po to właśnie używa się papieru w rolkach i wysypuje na niego pasze startową by jak najszybciej wzmocnić i zaaklimatyzować pisklęta na nowym obiekcie inwentarskim. Po krótce można wymienić takie korzyści wynikające ze stosowania tego produktu:
  • Jest neutralny dla środowiska i piskląt specjalna mieszanka celulozy i dodatków naturalnych surowców sprawiają, że jest całkowicie obojętny dla piskląt i środowiska naturalnego. Po wywiezieniu go na pole z obornikiem – normalnie rozkłada się w glebie.
  • Bardzo dobrze chłonie wilgoć - chroni pisklęta przed zmoczeniem przy poidłach.
  • Jest cienki i ekonomiczny w użytkowaniu oraz bardzo lekki i łatwy w rozwijaniu.
  • Całość pakowana indywidulanie w folie zabezpieczającą i kartony zbiorcze.
  • Jest stwierdzone, że brojlery które przy wstawieniu miały papier dla piskląt z rozsypana na nim paszą przy odstawieniu są większe nawet o sto kilkadziesiąt gram.