Filtr
Produkty 8
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Oprawa promiennikowa do ogrzewania zwierząt aluminiowa PREMIUM
  F5214
 2. Oprawa promiennika do ogrzewania zwierząt Oprawa promiennika do ogrzewania zwierząt
  POLECANEBESTSELLERF1049
 3. Oprawa promiennikowa Reflect CIP
  F1441
  Oprawa promiennikowa Reflect CIP
  87,75 zł 71,34 zł
 4. Oprawa promiennikowa BELL
  F1442
  Oprawa promiennikowa BELL
  191,25 zł 155,49 zł
 5. Oprawa promiennika Aladino z przełącznikiem mocy
  F1443
  Oprawa promiennika Aladino z przełącznikiem mocy
  237,16 zł 192,81 zł
 6. Wkład porcelanowy E27 do opraw promiennikowych metalowych Wkład porcelanowy E27 do opraw promiennikowych metalowych
  F4663
  Wkład porcelanowy E27 do opraw promiennikowych metalowych
  17,42 zł 14,16 zł
 7. Oprawa porcelanowa do promienników Oprawa porcelanowa do promienników
  F3292
  Oprawa porcelanowa do promienników
  17,63 zł 14,33 zł
Filtr
Produkty 8
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Oprawy promiennikowe

Nasz asortyment składa się z odpowiednich opraw promiennikowych dla żarówek podczerwonych. Oprawa promiennikowa to nic innego jak klosz, który stanowi ochronę żarówek grzewczych. Oprawa wraz z żarówką nazywana jest sztuczną kwoką. Osłony promiennikowe w szczególności używane się w budynkach inwentarskich takich jak: obory, chlewnie, kurniki, stajnie, gołębniki i inne. Również bardzo często można je spotkać w wolierach dla ptaków oraz w różnych miejscach, w których hodowane są zwierzęta. Lampy z żarówkami znajdują już od bardzo dawna swoje zastosowanie jako ogrzewanie, bądź dogrzanie zwierząt jak, pisklęta, kurczaki, a także psy i koty. Potoczna nazwa sztuczna kwoka wywodzi się od ogrzewania małych kurczaków za pomocą promienników, zastępując prawdziwą kwokę.

Dlaczego bardzo ważne jest używanie specjalnych opraw do promienników? Do wszelkiego rodzaju żarówek grzewczych zalecamy używanie odpowiednio przygotowanych do tego opraw promiennikowych. Umieszczenie żarówek promiennikowych w nieodpowiednich oprawach może doprowadzić do nieszczęścia. Żarówki grzejne wytwarzają bardzo dużo ciepła i mocno się nagrzewają, dlatego muszą być umieszczone w dedykowane oprawy do promienników.

Oprawy do żarówek promiennikowych powinny być wyprodukowane z metalu, ponieważ tworzą wtedy reflektor grzewczy. Jest to ważne z tego względu, że podczas emitowania ciepła przez żarówkę, ogrzewa się również oprawa, co powoduje z kolei oddanie ciepła przez większą powierzchnię, za czym idzie lepsza wydajność kwok. Osłona promiennika powinna zawierać otwory umożliwiające wentylację i odprowadzenie ciepłego powietrza skupiającego się nad żarówką. Dodatkowo wypolerowana, gładka powierzchnia znajdująca się w środku osłony, spełnia zadanie odbierania jak największej ilości ciepła, odbijania światła, a zarazem ciepła oraz ukierunkowania do w dół. Oprawy posiadają również specjalne siatki, w postaci kratownic, które są zapewnieniem bezpieczeństwa użytkowania i stanowią ochronę przed poparzeniem zwierząt, jak i człowieka. Bardzo ważnym elementem budowy osłony do żarówek jest oprawka – miejsce, gdzie wkręcana jest żarówka. Profesjonalne oprawy wyposażone się w oprawy wykonane z porcelany oraz ceramiki. Ceramiczne i porcelanowe oprawki są stosowane ze względu na dużą wytrzymałość na wysokie temperatury i napięcia.

Na rynku dostępne jest wiele modeli osłon żarówkowych. Możemy podzielić je ze względu na materiał oraz klosza i na możliwość przełączania mocy. Oprawy promiennikowe z przełączaniem mocy pozwalają na zredukowanie poboru mocy, przyczyniając się do oszczędności, związanych z  kosztami ogrzewania oraz nowymi żarówkami. W naszej ofercie znajdą Państwo oprawy metalowe do powieszenia na łańcuchu oraz wykonane z tworzywa sztucznego, a także małe oprawy ceramiczne z uchwytem.