Filtr
Produkty 24
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Pułapka na kuny, tchórze, łaski - dwuwejściowa STRONG Pułapka na kuny, tchórze, łaski - dwuwejściowa STRONG
    POLECANEF1869
    Pułapka na kuny, tchórze, łaski - dwuwejściowa STRONG
    198,01 zł 160,98 zł
  2. Odstraszacz kun  do samochodu - zasilanie 12V Odstraszacz kun  do samochodu - zasilanie 12V
    F1150
    Odstraszacz kun do samochodu - zasilanie 12V
    115,36 zł 93,79 zł
  3. Mobilny odstraszacz kun i gryzoni Mobilny odstraszacz kun i gryzoni
    F1613
    Mobilny odstraszacz kun i gryzoni
    201,72 zł 164,00 zł
  4. Ultradźwiękowy odstraszacz na dziki, lisy, kuny SUPERTON Ultradźwiękowy odstraszacz na dziki, lisy, kuny SUPERTON
    F2207
    Ultradźwiękowy odstraszacz na dziki, lisy, kuny SUPERTON
    159,69 zł 129,83 zł
  5. Ultradźwiękowy odstraszacz kun, ptaków i małych gryzoni Ultradźwiękowy odstraszacz kun, ptaków i małych gryzoni
    POLECANEF1609
    Ultradźwiękowy odstraszacz kun, ptaków i małych gryzoni
    120,44 zł 97,92 zł
  6. Odstraszacz ultradźwiękowy sieciowy na kuny, myszy, szczury Odstraszacz ultradźwiękowy sieciowy na kuny, myszy, szczury
    F3328
  7. Żywołapka na kuny do rynny dwa wejścia 60 cm Żywołapka na kuny do rynny dwa wejścia 60 cm
    F3750
    Żywołapka na kuny do rynny dwa wejścia 60 cm
    53,23 zł 43,28 zł
  8. Pułapka na kuny - żywołowna, dwuwejściowa - 100 cm Pułapka na kuny - żywołowna, dwuwejściowa - 100 cm
    F1149
    Pułapka na kuny - żywołowna, dwuwejściowa - 100 cm
    318,19 zł 258,69 zł
  9. Żywołapka dwuwejściowa na wydry, kuny i lisy, 100cm Żywołapka dwuwejściowa na wydry, kuny i lisy, 100cm
    F1917
    Żywołapka dwuwejściowa na wydry, kuny i lisy, 100cm
    395,37 zł 321,44 zł
  10. Spray usuwający zapach kun do stosowania na komponenty samochodu Spray usuwający zapach kun do stosowania na komponenty samochodu
    F2467
  11. Odstraszacz kun w spryskiwaczu 500 ml Odstraszacz kun w spryskiwaczu 500 ml
    F1608
    Odstraszacz kun w spryskiwaczu 500 ml
    119,67 zł 97,29 zł
  12. Kunagone odstraszacz na kuny do samochodu oraz domu Kunagone odstraszacz na kuny do samochodu oraz domu
    F5696
    Kunagone odstraszacz na kuny do samochodu oraz domu
    17,92 zł 14,57 zł
  13. Kunagone odstraszacz kotów zawieszka 2 szt Kunagone odstraszacz kotów zawieszka 2 szt
    F5697
    Kunagone odstraszacz kotów zawieszka 2 szt
    17,59 zł 14,30 zł
  14. Preparat do odstraszania kun z budynków ONE SHOT 1l Preparat do odstraszania kun z budynków ONE SHOT 1l
    F4879
    Preparat do odstraszania kun z budynków ONE SHOT 1l
    113,58 zł 92,34 zł
  15. Wild Stop Spray 500 ml odstraszacz na kuny, łasice
    F6171
    Wild Stop Spray 500 ml odstraszacz na kuny, łasice
    39,98 zł 32,50 zł
    Brak w magazynie
Filtr
Produkty 24
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Zwalczanie kun

Kuna domowa (Martes foina), nazywana również kamionką, to jeden z najbardziej uciążliwych szkodników, który zadomowił się w sąsiedztwie człowieka. Jest to nocny łowca, który często staje się nieproszonym gościem w naszych domach. Obecność kuny w gospodarstwie stwarza poważne problemy - od niszczenia mienia, po hałas w nocy. Niezwykle ważne jest stosowanie różnych metod walki z kunami, do których należą odstraszacze ultradźwiękowe, odstraszacze zapachowe, pułapki, czy pastuchy elektryczne na kuny. Odpowiednio dobrane narzędzia zapewnią skuteczne zwalczanie kuny, która zamieszkała już w naszym obejściu, ale także uchronią przed atakiem kolejnych osobników.

Jakie szkody wyrządza kuna?

Jeśli kuna zagnieździ się na poddaszu, powoduje ogromne szkody, zarówno materialne, zdrowotne, jak i psychiczne. W budynku, w którym zamieszkała, naprawa zniszczeń wyrządzonych przed kuny wiąże się z wysokimi kosztami. Szkody kuny znajdują się nie tylko w pomieszczeniach, w których przebywa, ale także widoczne są na elewacji zewnętrznej, izolacji oraz dachu. Kuny to zwierzęta, które potrafią się wspinać i skakać na wysokość ponad 2 m. Lubią one przebywać wysoko na drzewach i budynkach. By przedostać się na dach skaczą z pobliskiego drzewa, lub wykorzystują rynny i rury spustowe jako podpory. Kuna posiada ostre pazury i zwinną sylwetkę, dlatego wspinanie się po ścianie budynku nie sprawia jej żadnych problemów. Kuna, która dotrze na dach, z łatwością może przedostać się do wnętrza domu przez najmniejsze otwory. Jest na tyle sprytna, że potrafi przesunąć dachówkę, jeśli nie znajdzie odpowiedniego otworu. Kuna pod dachem zagnieżdża się jako samotnik, który w porze nocnej wyrusza na polowanie. Swoje ofiary kuna zabiera do kryjówki, którą traktuje również jako toaletę. Odchody, ślady moczu oraz rozkładające się szczątki zwierząt powodują bardzo przykry i nieprzyjemny zapach, który często jest pierwszym sygnałem, że na naszym poddaszu mieszka kuna. Nieczystości kuny przyciągają rożnego rodzaju robactwo, muchy, oraz patogeny, które stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Kuna wyrządza szkody materialne związane z konstrukcją i wyglądem budynku. Jej obecność wiąże się również z hałasem, który zakłóca spokój mieszkańców. Są to drapieżniki, które aktywują się w nocy, dlatego lokatorzy mają problem ze snem.

Dlaczego kuna wchodzi na dach?

Kuny wchodzą na dach szczególnie zimą, ponieważ znajdują one pożywienie i schronienie, które pozwala im przetrwać mroźny czas. Kuny często zadomawiają się w sąsiedztwie kurników i gołębników, traktując je jako dobrą bazę pokarmową. Żywią się również drobnymi gryzoniami oraz resztkami jedzenia człowieka, które znajdują na śmieciach. O tym, że intruz jest w domu, w pierwszej kolejności można rozpoznać po odgłosach chodzenia, odchodach kuny i śladach moczu kuny.

Szkody kuny na dachu

Szkody kuny na dachu wiążą się w wysokimi kosztami naprawy. Kuny mają tendencję do budowania całych systemów tuneli w izolacji dachu i niszczenia podkładów. Prowadzi to do powstania mostków termicznych, które powodują rosnące koszty ogrzewania. Zwierzęta te lubią wgryzać się w linie energetyczne, co powoduje kosztowne uszkodzenia systemów elektrycznych. Wszelkiego rodzaju otwory i nieszczelności wyrządzone przez kunę powodują przedostawanie się wody do domu podczas ulewy.

Szkody kuny w samochodach

Szkody kuny w samochodzie najczęściej wiążą się z uszkodzeniami przewodów. Kuny gryzą przewody elektryczne, przewody zapłonowe, przewody hamulcowe orz przewody paliwowe. Uszkodzenia te mogą prowadzić do awarii pojazdu, a także stanowić zagrożenie pożarowe. Szkody kuny w samochodzie skutkują wyciekami i niesprawnością pojazdu. Uciążliwy jest również zapach moczu i odchodów pozostawionych wewnątrz pojazdu.

Szkody kuny w ogrodzie

Kuny mogą wyrządzać szkody w ogrodzie na różne sposoby. Przede wszystkim wyjadają owoce, niszcząc przy tym krzewy. Kuny chcąc się przedostać na dach budynku, często skaczą z drzew lub wyższych krzewów, uszkadzając ich strukturę. Poważne zagrożenie stanowią odchody kuny w ogrodzie, szczególnie gdy bawią się w nim również dzieci. W odchodach kuny rozwijają się zarazki, które szybko się rozmnażają, co może wpływać na zanieczyszczenia gleby. Warto jednak zaznaczyć, że kuna w ogrodzie bywa również pożyteczna. Jest ona naturalnym wrogiem myszy i szczurów, dzięki czemu przyczynia się do naturalnego zmniejszania populacji gryzoni. Stanowi ona jednak zagrożenie w sytuacji, gdy regularnie przebywa na jednej posesji.

Metody zwalczania kuny

Istnieje wiele metod zwalczania kuny, które stosuje się w zależności od natężenia problemu. Jeśli mamy do czynienia z pojedynczym szkodnikiem, w ciągu dnia możemy zakłócać mu odpoczynek stosując odstraszacze ultradźwiękowe na kuny, a także puszczając głośno muzykę. Warto złapać kunę w pułapkę i wywieźć z dala od naszego miejsca zamieszkania. W sytuacji, gdy kuna zawładnęła całym naszym dachem i zdążyła wydać na świat swoje potomstwo, jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie stosowanie pastucha elektrycznego na kuny, który stanowi fizyczną barierę kun. Gdy pozbędziemy się kun z naszego budynku należy wiedzieć, że konieczne jest usunięcie wszelkich śladów pozostawionych po kunie, ponieważ zapach kuny i jej odchodów przyciąga inne osobniki tego samego gatunku, co sprzyja ponownemu zasiedleniu. Warto zatem usunąć zapach kun, a także podjąć również prewencyjne środki zwalczania kun, do których należą odstraszacze zapachowe na kuny, a także wcześniej wspomniane odstraszacze elektroniczne na kuny emitujące ultradźwięki. Jeśli chodzi o zwalczenie kun z pojazdów jednym skutecznym sposobem jest samochodowy odstraszacz kun.