Filtr
Produkty 35
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 0,5l Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 0,5l
  POLECANEBESTSELLERF1273
 2. Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l białe Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l białe
  POLECANEBESTSELLERF1168
 3. Poidła kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l - zestaw 10 sztuk Poidła kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l - zestaw 10 sztuk
  BESTSELLERF4609
 4. Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l zółte Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l zółte
  POLECANEBESTSELLERF4711
  Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l zółte
  16,97 zł 13,80 zł
 5. Poidło dla królików 0,5l z dozownikiem pod kątem 45 stopni Poidło dla królików 0,5l z dozownikiem pod kątem 45 stopni
  F2028
 6. Poidło dla królików z dozownikiem - pojemność 1l Poidło dla królików z dozownikiem - pojemność 1l
  F1271
  Poidło dla królików z dozownikiem - pojemność 1l
  28,29 zł 23,00 zł
 7. Poidło kulkowe dla królików i gryzoni z mocowaniem 0,25 l Poidło kulkowe dla królików i gryzoni z mocowaniem 0,25 l
  F5062
 8. Poidło kulkowe dla królików i gryzoni z mocowaniem 0,5 l Poidło kulkowe dla królików i gryzoni z mocowaniem 0,5 l
  POLECANEBESTSELLERF5061
 9. Poidło Aquadrink z uchwytem na butelkę dla królików i gryzoni Poidło Aquadrink z uchwytem na butelkę dla królików i gryzoni
  F1278
 10. Poidło plastikowe z metalowym kołnierzem dla królików 300 ml
  F1476
 11. Zasobnik na wodę i pokarm dla gryzoni 400 ml
  F1477
  Zasobnik na wodę i pokarm dla gryzoni 400 ml
  16,75 zł 13,62 zł
 12. Praktyczna miseczka na wodę i pokarm dla królików 600 ml
  F1478
  Praktyczna miseczka na wodę i pokarm dla królików 600 ml
  19,37 zł 15,75 zł
 13. Uniwersalna miseczka na wodę / pokarm 300 ml Uniwersalna miseczka na wodę / pokarm 300 ml
  F1472
  Uniwersalna miseczka na wodę / pokarm 300 ml
  52,11 zł 42,37 zł
 14. Praktyczne poidło ze stali nierdzewnej 400 ml
  F1473
  Praktyczne poidło ze stali nierdzewnej 400 ml
  58,38 zł 47,46 zł
 15. Zasobnik na wodę i pokarm dla królików 850 ml Zasobnik na wodę i pokarm dla królików 850 ml
  F1475
  Zasobnik na wodę i pokarm dla królików 850 ml
  72,47 zł 58,92 zł
 16. Poidło / karmidło dla królików 600 ml Poidło / karmidło dla królików 600 ml
  F1474
  Poidło / karmidło dla królików 600 ml
  64,43 zł 52,38 zł
 17. Zapasowa pokrywka do poideł z dozownikiem 0,5 i 1l
  F3745
  Zapasowa pokrywka do poideł z dozownikiem 0,5 i 1l
  10,42 zł 8,47 zł
 18. Uchwyt ścienny do montażu poideł z zasobnikiem Uchwyt ścienny do montażu poideł z zasobnikiem
  F3615
  Uchwyt ścienny do montażu poideł z zasobnikiem
  13,39 zł 10,89 zł
 19. Uchwyt ścienny z regulacją wysokości do poideł z zasobnikiem Uchwyt ścienny z regulacją wysokości do poideł z zasobnikiem
  F3616
Filtr
Produkty 35
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Poidła dla królików

Poidła dla królików są kluczowym elementem wyposażenia zarówno w hodowlach, jak i w domowych klatkach. Szeroka oferta poideł dla królików daje możliwość dopasowania pojnika do indywidualnych potrzeb hodowcy czy królika. Wyróżniamy najprostsze miseczki dla królika, poidełka na butelkę, poidełka z zasobnikiem, czy smoczki dla królika. Najlepsze poidła charakteryzują się wygodą w pobieraniu wody przez królika, łatwością czyszczenia i dezynfekcji oraz prostotą uzupełniania, często dzięki możliwości zalewania od góry. Poidła kulkowe oraz poidła kropelkowe montowane są na zewnątrz klatki i cieszą się szczególną popularnością, ponieważ minimalizują ryzyko rozlewania i zabrudzania wody. Dzięki tym cechom, poidła dla królików zapewniają stały dostęp do świeżej wody, co jest kluczowe dla zdrowia i dobrostanu zwierząt.

Pojenie królików

W diecie królika jak i każdego innego zwierzęcia bardzo ważną rolę zajmuje woda. Należy zwrócić uwagę aby była higienicznie czysta i zawsze świeża. Jest to ważny aspekt dbałości o zdrowie naszego pupila bądź całego stada hodowlanego. Najważniejsze aby królik wodę otrzymał i mógł zaspokoić swoje pragnienie, jednak dość istotnym aspektem jest również to, w jakiej formie tę wodę podajemy. W pojeniu królików sprawdzą się miseczki, z których gryzonie swobodnie będą pobierały wodę, ale i wszelkie poidła dla królików, które będą wygodniejsze i praktyczniejsze dla hodowcy. 

Rodzaje poideł dla królików

 • Poidła butelkowe dla królików – zapewniają królikom wodę na dłuższy czas. Poidła dla królików posiadają przezroczysty zasobnik o pojemności 2 litry oraz nierdzewną miseczkę u dołu butli z której królik pobiera wodę. Butelkę montuje się na zewnątrz klatki za pomocą specjalnego uchwytu, jest więc łatwa w obsłudze dla hodowcy.
 • Poidła kulkowe dla królików o pojemności 250 ml lub 0,5 litra – wykonane z tworzywa sztucznego, przypomina odwrócona butelkę zakończoną nierdzewną rurką z kuleczką w jej wnętrzu. Królik pobiera wodę bez jej zbędnego rozlewania, woda z kolei jest świeża i bez zabrudzeń. Poidło dla królików również zostało przystosowane do mocowania w klatkach.
 • Poidła systemowe dla królików – przeznaczone pod systeme pojenia królików. Do klatki montuje się smoczek dozujący wodę lub miseczkę ze smoczkiem podłączone do węża lub całej linii pojenia. Smoczek do poidła dla królików zapewnia gryzoniom stały dostęp do wody a hodowca nie musi się martwić o ciągłe uzupełnianie wody w poidłach. Smoczki dla królików są wykonane z metalowych elementów odpornych na uszkodzenia i ugryzienia. Poidełka te posiadają uchwyt mocujący i wyjście na wąż do systemu pojenia królików. Dzięki szerokiemu wyborowi złączek i rozgałęźników, można łatwo zbudować system pojenia królików.
 • Miski dla królików - poidło dla królika może być zwykłą miseczką. Zazwyczaj stosowane są miseczki ceramiczne o pojemności 250 ml i średnicy około 12 cm, są one cięższe niż te wykonane ze stali nierdzewnej o podobnych wymiarach. Miseczki dla królików nierdzewne są z kolei lekkie, więc powinny być mocowane przy pomocy specjalnego uchwytu czy śruby do systemu klatkowego. Mankamentem miski dla królików będzie jednak to, że są wywrotne i trzeba się liczyć z zalaniem klatki i niehigienicznymi warunkami dla królików – miseczki dla królików mogą szybko ulec zabrudzeniu.

Poidła dla królików, np. poidła wieszane na klatce, będą praktycznym rozwiązaniem i dla gryzoni i dla hodowcy. Poidło dla królika najczęściej składa się zasobnika na wodę oraz smoczka lub miseczki umożliwiającej stały dostęp do wody. Dzięki temu woda stale jest czysta i nie ulega zabrudzeniom. W ofercie FERMO można znaleźć szeroki wybór poideł dla królików.

Poidła dla królików hodowlanych

Poidło dla królików hodowlanych to kluczowy element wyposażenia każdej klatki, zapewniający stały dostęp do świeżej wody. Dla królików hodowlanych, które często przebywają w grupach, najlepszym rozwiązaniem są poidła automatyczne, czyli tzw. smoczki dla królików, które można podłączyć do centralnego systemu wodnego. Taki system pojenia królików oparty na poidełkach kropelkowych mocowanych do klatki zapewnia stały dopływ wody, a także zapobiega jej rozlewaniu, marnowaniu, czy zabrudzaniu. Poidełka kropelkowe są również łatwe w czyszczeniu i utrzymania higieny, co jest istotne dla zdrowia zwierząt.

Jak działa poidło kropelkowe dla królików?

Zasada działania poidełka kropelkowego jest bardzo prosta. Królik, aby napić się wody, musi dotknąć językiem ruchomego trzpienia smoczka. Ruch ten pozwala na wydostanie się kilku kropli wody. Kiedy królik przestaje pić, dalszy wypływ wody jest zablokowany, dzięki czemu zwierzęta nie mają możliwości rozlewania i marnowania cieszy. Poidło kropelkowe, jak każde inne poidło powinno być umieszczone na wysokości zapewniające swobodny pobór wody przez królika.

Poidła dla królików domowych.

Poidła dla królików domowych różnią się nieco od tych stosowanych w hodowli. Najpopularniejsze są poidła smoczkowe oraz poidła kulkowe, które montowane są na zewnątrz klatki. Składają się one z zasobnika na wodę oraz smoczka lub mechanizmu kulkowego, który zapobiega rozlewaniu się wody. Takie poidła są wygodne w użytkowaniu przez zwierzę oraz hodowcę. W poidle można łatwo kontrolować ilość wypitej wody oraz określić poziom jej czystości. Alternatywą do poidła smoczkowego dla królika są poidła ceramiczne lub metalowe miseczki, które jednak wymagają częstszego czyszczenia i uzupełniania, aby zapobiec zanieczyszczeniu.

Zalety dobrego poidła dla królika

 • Wygodne w pobieraniu wody przez królika: specjalna konstrukcja poidła zapewnia łatwy dostęp do wody. Królik może z łatwością napić się, dotykając językiem smoczka, co sprawia, że woda wypływa bez problemów,
 • Łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji: higiena jest kluczowa dla zdrowia królika, dlatego poidełko powinno być wykonane z materiałów, które łatwo się czyści i które są odporne na osadzanie się kamienia. Dodatkową zaletą jest łatwy demontaż poszczególnych elementów poidła, który ułatwia dokładne mycie i dezynfekcję.
 • Łatwe w uzupełnianiu dzięki zalewaniu od góry: wygodne poidła dla królików to takie, które można napełniać od góry, bez konieczności ich demontażu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na szybkie uzupełnienie wody, co jest wygodne zarówno dla właściciela, jak i nie stresuje królika.
 • Uniemożliwia rozlewanie i zabrudzanie wody: dobre poidło minimalizuje ryzyko rozlania wody i jej zanieczyszczenia. Smoczek zapobiega wyciekaniu wody, a klapka zamykana od góry chroni wodę przed dostawaniem się brudu, kurzu, czy innych nieczystości.
 • Dostępność części zamiennych: Wysokiej jakości poidła dla królika posiada możliwość zakupu części zamiennych, dzięki czemu, w przypadku zużycia lub uszkodzenia jakiejś części, nie ma potrzeby wymiany całego poidła, co jest ekonomiczne dla hodowcy.

Najlepsze poidło dla królików to zdecydowanie poidła kropelkowe dla królików z zieloną pokrywką. Jest to poidełko z białym zasobnikiem o pojemności 1l lub 0,5 l. Jest łatwe w uzupełnianiu wody, przystosowane do zawieszenia w klatkach dzięki specjalnym, wygodnym uchwytom. Poidło dla królików posiada metalowy smoczek z dozownikiem umożliwiający swobodny pobór wody przez gryzonie.