Filtr
Produkty 15
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. elektryzator fencee POWER DUO PD30 Elektryzator sieciowo-akumulatorowy 3 J Fencee Power DUO PD30
  F7422
  Elektryzator sieciowo-akumulatorowy 3 J Fencee Power DUO PD30
  603,33 zł 490,51 zł
 2. Elektryzator sieciowo-akumulatorowy 5 J Fencee Power DUO PD50
  F7423
 3. Elektryzator sieciowo-akumulatorowy 10 J Fencee Energy DUO ED100
  F7420
  Elektryzator sieciowo-akumulatorowy 10 J Fencee Energy DUO ED100
  1 360,40 zł 1 106,02 zł
 4. Fencee energy DUO ED150 | 15 J Elektryzator sieciowo-akumulatorowy 15 J Fencee Energy DUO ED150
  F7421
  Elektryzator sieciowo-akumulatorowy 15 J Fencee Energy DUO ED150
  1 753,87 zł 1 425,91 zł
Filtr
Produkty 15
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Elektryzatory sieciowo akumulatorowe

Bardzo często potrzebujemy pastucha elektrycznego, którego będziemy używać w różnych miejscach i sytuacjach. Uniwersalne elektryzatory sieciowo akumulatorowe łączą w sobie najlepsze cechy obu rozwiązań, oferując zasilanie zarówno z gniazdka sieciowego, jak i z akumulatora czy baterii. To wszechstronne urządzenia, które zapewniają maksymalną niezawodność i są doskonałym wyborem dla rolników potrzebujących uniwersalnych rozwiązań. Dzięki możliwości szybkiego przełączania źródła zasilania, są idealne w miejscach, gdzie dostęp do sieci może być niestabilny. W sytuacjach awaryjnych, zapewniając nieprzerwaną ochronę hodowli i upraw. Bardzo wiele kół łowieckich na dużą skalę walcząc ze szkodami łowieckimi wyrządzanymi przez dziki, jelenie, sarny i inną zwierzynę posiada wiele elektryzatorów. W sezonie siewów kukurydzy buduje wiele ogrodzeń elektrycznych. Stawiając pastuchy na dziki na różnych plantacjach, zasila zainstalowany elektryzator z gniazdka 220V a kiedy nie ma takiej możliwości po prostu dołącza akumulator bez konieczności wymiany elektryzatora. Daje to większą wszechstronność i uniwersalność pastucha elektrycznego.

Ile kosztuje pastuch elektryczny?

Koszt zakupu elektryzatora jest uzależniony od jego specyfikacji, możliwości zasilania i mocy. Najtańsze elektryzatory to te zasilane tylko z gniazdka 230V, które mają niską energię impulsu i ich cena zaczyna się już od kwoty ok. 300 zł. Bardziej praktyczne rozwiązania, takie jak elektryzatory uniwersalnie zasilane z sieci 230 V lub akumulatora 12 V, to zwykle wydatek 30% wyższy, jednak dający przy tym większe możliwości. Cena elektryzatora uzależniona jest też od tego, czy posiada w zestawie skrzynię na akumulator. Elektryzatory uniwersalnie zasilane zwykle nie posiadają takiej skrzynki, dlatego akumulator należy zabezpieczyć we własnym zakresie.

Czy pastuch może dotykać trawy?

Każde ogrodzenie elektryczne zarówno małe, przydomowe czy wielokilometrowe, obarczone jest nieuniknionym ryzykiem, że pastuch może dotykać trawy. Należy pamiętać kontakt pastucha z trawą czy innym typem roślinności, sprawia, że wydajność ogrodzenia elektrycznego spada, ponieważ impuls elektryczny jest częściowo tracony. To w jakim stopniu obniża to skuteczność całego ogrodzenia, zależy od stopnia przerostu roślinności oraz specyfikacji technicznej elektryzatora. Mocne elektryzatory sieciowo-akumulatorowe są w stanie wypalać źdźbła trawy, które zaczną dotykać plecionki czy drutu. O ile przy zasilaniu z sieci, nie stanowi to większego problemu, to przy zasilaniu z akumulatora należy liczyć się z tym, że akumulator zostanie szybciej rozładowany. Dlatego właśnie zaleca się, aby trawa i roślinność były sukcesywnie wykaszane, ponieważ poprawia to skuteczność elektrycznego pastucha.