Filtr
Produkty 2
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filtr
Produkty 2
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Pastuchy elektryczne na dziki - zestawy

Oferta pastuchów elektrycznych na dziki, sarny i jelenie czyli zestawów ogrodzeń elektrycznych do ochrony upraw. Zwierzyna leśna co sezon wyrządza ogromne szkody na polach uprawnych. Skutecznym sposobem walki z tym zjawiskiem jest odpowiednio mocny pastuch elektryczny oraz wytrzymałe przewody linii pastucha. Poniżej można znaleźć zestawy z najsilniejszymi elektryzatorami oraz najwytrzymalszymi przewodami w naszej ofercie. Skład elementów wchodzących w skład zestawu można zmieniać. Pastuch elektryczny na dziki bo tak zwykło się nazywać instalacje ogrodzeń chroniących uprawy przed dzikimi zwierz to nic innego jak prosty i łatwy w montażu zestaw zoptymalizowany do przeciwdziałania szkodom łowieckim. Elektryczny pastuch na dziki nie służy jednak tylko jako odstraszacz zwierzyny czarnej ale także płowej i każdej innej która potencjalnie mogła by wejść w szkodę i konflikt z ludźmi.

Dlaczego warto wybrać zestaw elektrycznego pastucha na dziki do ochrony upraw?

Ogrodzenie elektryczne to nie tylko elektryzator - pastuch, to cały zestaw współgrających ze sobą elementów. Nasi doświadczeni montażyści, którzy codziennie stawiają pastuchy elektryczne na terenie całej Polski i Europy skomponowali kilka typowych zestawów. Są one dobrane tak by były jak najbardziej uniwersalne i korzystne cenowo. Zestawy pastuchów na dziki są stypowe i pokrywają 90% potrzeb myśliwych i rolników. Warto więc zakupić konkretny zestaw i ewentualnie dodać do niego np. rolkę linki i paczkę izolatorów. Oferta elektryzatorów jest ogromna, a w ochronie upraw przed zwierzyną sprawdza się kilka modeli. Każdy element musi być korzystny cenowo czyli jak najtańszy, jak najmocniejszy i jak najtrwalszy. Wybór zestawu to optymalne gospodarowanie budżetem Koła lub gospodarstwa.

Pastuch elektryczny na dziki - schemat prac

Montaż pastucha na dziki sprowadza się do kilku podstawowych czynności: ustawienia palików pastucha, rozciągnięcia linki i podłączenia elektryzatora. Łatwo jest tylko w teorii, chociaż paliki lekko się wbija w ziemię bo mają wtopiony ostry grot, a linki są łatwe do rozwinięcia na specjalnych izolatorach to budowa elektrycznego ogrodzenia na dziki zajmuje trochę czasu. Przede wszystkim na początku trzeba przygotować teren tzn. wykosić chwasty i wyciąć chaszcze i gałęzie. Słupki narożne muszą być solidne i mocno osadzone w ziemi – najlepiej jak są to słupki drewniane po prostu wkopane i ustabilizowane. Na słupkach narożnych trzeba zamocować izolatory narożne. Zrobić przejścia bramowe na dróżkach i duktach - nie dla dzików żeby miały łatwiej wejść na pole tylko dla ludzi. Ostatnia czynność to ustawić paliki elektrycznego pastucha w rozstawie 6-8 metrów i rozciągnąć przewód. Szczegóły montażu pastucha elektrycznego są zawsze w instrukcji dołączonej do zestawu.

Montaż pastucha na dziki Montaż pastucha na dziki Montaż elektrycznego pastucha na dziki Montaż elektrycznego pastucha na dziki Montaż pastucha na dziki - elektryzator Montaż pastucha na dziki - elektryzator

Jak zrobić pastuch elektryczny na dziki?

Zrobienie czyli zakupienie i instalacja pastucha elektrycznego na dziki jest bardzo proste. Do tego celu zaopatrzyć się w specjalny dedykowany zestaw do ochrony upraw przed dzikami. Zbudowanie efektywnego ogrodzenia elektrycznego na dziki to ważny element corocznych zmagań kół łowieckich i zrzeszonych w nich myśliwych ze szkodami łowieckimi. Dziki wychodzą na pola w nocy i nie dają także rolnikom i właścicieli działek, obawiających się wizyt tych silnych i zwinnych zwierząt. Proces budowy pastucha rozpoczyna się od dokładnego zaplanowania i zmierzenia obszaru, który ma zostać ogrodzony, aby określić potrzebną długość przewodów, liczbę słupków i potrzebnych akcesoriów. Wybór odpowiedniego elektryzatora, urządzenia generującego impulsy elektryczne, jest niezbędny do stworzenia bariery, która efektywnie odstraszy dziki. Montaż palików oraz rozmieszczenie przewodów w taki sposób, aby zapewnić optymalną ochronę robimy zgodnie z zaleceniami instrukcji. Po zamontowaniu ważne jest także, aby system był regularnie kontrolowany i konserwowany, co zapewnia jego niezawodność i długotrwałe działanie. Robiąc pastuch elektryczny na dziki pamiętajmy o przepisach bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi i koniecznie oznaczmy ogrodzenie tabliczkami ostrzegawczymi zamocowanymi na najwyższym drucie ogrodzenia.

Jak podłączyć elektrycznego pastucha na dziki?

Kiedy mamy już ustawione ogrodzenie elektryczne - wszystkie słupki i paliki są równo powbijane, a przewody rozpięte i naciągnięte możemy przystąpić do podłączenia elektryzatora. Właśnie elektryzator potocznie nazywany jest pastuchem, może być zasilany akumulatorem lub z gniazdka elektrycznego 220V. Elektryczny pastuch przeciw dzikom najczęściej zasilany jest akumulatorowo z racji dużej odległości od zabudować, a co za tym idzie braku dostępu sieci energetycznej. Na elektryzatorze są dwa zaciski: czerwony, który podłączamy do drutu na ogrodzeniu i zielony do ziemi czyli bolca uziemiającego mocno wbitego w grunt. Po tej czynności uruchamiamy elektryzator i badamy stan napięcia na ogrodzeniu. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie - w miejscach gdzie mogliby pojawić się ludzi należy zawiesić tabliczki ostrzegawcze.

Przejscie bramowe pastucha Przejscie bramowe pastucha Podłączanie elektrycznego pastcuha Podłączanie elektrycznego pastcuha Podłączanie elektrycztora do elektrycznego pastcuha na dziki Podłączanie elektrycztora do elektrycznego pastcuha na dziki

Elektryczny Pastuch na sarny

Każdy pastuch elektryczny na dzikie zwierzęta pracuje wg tego samego schematu. Potrzebny jest mocny impuls elektryczny mogący skutecznie przegonić każdego intruza, który dotknie się przewodu na ogrodzeniu. Bez względu na to czy są to dziki, jelenie czy sarny zawsze chodzi o to samo. Porazić prądem tak mocno jak to możliwe by spłoszyć zwierzynę. Należy pamiętać, że sarny maja grubą suknię (sierść) i mimo, że są małe i płochliwe pastuch elektryczny na sarny musi posiadać mocny i niezwodny elektryzator. Podobnie jak ogrodzenie na dziki tak i na zwierzynę płową powinniśmy używać mocnych i trwałych podzespołów kupowanych w rozsądnej cenie. Pamiętajmy, że pastuch elektryczny na dziki i sarny jest najczęściej montowany daleko od zabudowań i może skusić potencjalnych złodziei.