Filtr
Produkty 8
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Siatka leśna zagęszczona dla drobiu i na zające 160/20/15 MEDIUM+ do ochrony sadów i pól 50 mb Siatka leśna zagęszczona dla drobiu i na zające 160/20/15 MEDIUM+ do ochrony sadów i pól 50 mb
  PROMOCJA 7%F2342
  Siatka leśna zagęszczona dla drobiu i na zające 160/20/15 MEDIUM+ do ochrony sadów i pól 50 mb
  Cena promocyjna 250,17 zł 203,39 zł Regular Price 269,00 zł
 2. Siatka leśna gruby drut 125 cm - rolka 50 m - 125/13/15 Siatka leśna gruby drut 125 cm - rolka 50 m - 125/13/15
  F5660
  Siatka leśna gruby drut 125 cm - rolka 50 m - 125/13/15
  298,15 zł 242,40 zł
 3. Słupek do siatki leśnej z uchwytami ocynkowany 2,5 m Słupek do siatki leśnej z uchwytami ocynkowany 2,5 m
  NOWOŚĆF9837
  Słupek do siatki leśnej z uchwytami ocynkowany 2,5 m
  44,40 zł 36,10 zł
Filtr
Produkty 8
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Siatki leśne

Siatki leśne to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala w łatwy i szybki sposób zbudować ogrodzenie terenu wypasu zwierząt, pól uprawnych czy sadów. Siatka leśna, znana także jako siatka autostradowa, mocowana jest najczęściej do słupków drewnianych za pomocą skobli montażowych. Siatki leśne nie wymagają dodatkowych elementów i akcesoriów. W naszej ofercie dostępne są różne wysokości siatek o zróżnicowanym zagęszczeniu drutów. Wszystkie siatki ogrodzeniowe leśne są ocynkowane, co zabezpiecza je przed korozją i zapewnia wieloletnią żywotność ogrodzenia. Siatki dostępne są w rolkach po 50 mb. Opracowany przez nas specjalny sposób pakowania daje możliwość wysyłania ich kurierem na terenie całej Europy.

Siatka leśna idealne do tymczasowych ogrodzeń

Jak sama nazwa wskazuje siatka leśna opracowana została przez inżynierów z Lasów Państwowych do ochrony świeżo nasadzonych upraw sosen świerków i innych drzew przed zgryzaniem przez zwierzynę. Szczególnie dotyczy to Jeleni i saren wyrządzających duże szkody w młodnikach. Chodziło o możliwość szybkiego i taniego ogrodzenia na okres maksymalnie kilku lat. Opracowany specjalny splot węzłowy siatki leśnej szybko zaadoptowany został na dużą skalę w branży budowlanej i ogrodniczej. Tymczasowe ogrodzenie siatką leśną dzięki prostocie i niskim kosztom cały czas cieszy się dużą popularnością. Ogrodzenie na krótki okres czasu placu budowy lub działki rekreacyjnej jest tańsze niż jakiekolwiek ogrodzenie drewniane lub nawet wypożyczenie tymczasowych płotów panelowych. Wystarczy wbić żerdzie lub stemple drewniane, rozwinąć siatkę bezpośrednio z rolki, przybić druty wzdłużne skoblami i można być spokojnym, że wyznaczony teren jest bezpieczny.

Jaki rozstaw słupków do siatki leśnej?

Dla pewnego i stabilnego zamontowanie siatki leśnej stosujemy słupki drewniane o długości wysokość siatki + 50cm. Ta wysokość gwarantuje nam stabilne osadzenie słupka w gruncie i stabilną podporę dla montowanej siatki leśnej. Dla siatek powyżej 160cm warto zastosować dłuższe słupki o 70cm. Rozstaw słupków dla siatek poniżej 1,6m wysokości zaleca się 4,5 metra, natomiast dla siatek wyższych 4metry. Należy pamiętać o ustabilizowaniu narożników dodatkowymi słupkami zastrzałowymi.

Słupki profilowane innowacja w montażu siatek leśnych

Innowację i jeszcze większą optymalizację montażu zapewniają specjalne uniwersalne słupki zimno gięte prasowane z blachy ocynkowanej. Dzięki licznym przetłoczeniom są one niezwykle lekkie i sztywne. Posiadają gotowe zaczepy, dzięki którym druty nośne same układają się w uchwytach. Kształt profila uformowany w literę „C” sprawia, że słupek można wbijać w ziemię młotkiem bez konieczność kopania czy wiercenia dołków wiertnicą glebową. Słupki do siatki leśnej są ocynkowane wzmocnioną powłoką dzięki czemu wytrzymują kilkanaście lat czyli dłużej niż gwarancja na samą siatkę. Niezaprzeczalnym atutem jest także niska cena, dzięki czemu konkurują nawet najtańszymi żerdziami drewnianymi. Podobnie jak samą siatkę leśną tak i słupki pakujemy i wysyłamy kurierem.

Siatki autostradowe do celów ogólnoużytkowych

Siatka autostradowa to nic innego jak siatka leśna specjalizowana do ogrodzeń dróg szybkie go ruchu spełniająca wymagania i przepisy techniczno-budowlane dotyczące autostrad. Generalnie wybierając siatkę leśną autostradową mamy pewność, że kupujemy dobry i pewny produkt. Należy się jednak zastanowić czy te wymagania są dla nas ważne i czy potrzebujemy, aż tak wysokiej klasy produktu, za który przyjdzie nam dużo więcej zapłacić. Rozporządzenie mówi wyraźnie, że siatka autostradowa na terenach zabudowanych musi mieć minimum 150cm wysokości, a na terenach otwartych pól i lasów tym bardziej przy ciągach zwierzyny grubej wysokość musi być większa lub równa 200cm. Ustawodawca przewidział także minimalna wielkość oczek a mianowicie 5x15cm do wysokości 0,75m. Co ciekawe grubości drutów to standard czyli muszą być zgodne z normą PN-H-04310:91 i mieć grubość – dolny i góry drut: 2,5mm, a pozostałe 2mm. Istotę zagadnienia stanowi jasno określona norma grubości ochronnej warstwy ocynku wynosząca minimum 220g/m2 wg PN-H-04623:1986, co przy założeniu, że rocznie utleniana jest warstwa cynku w ilości 12g daje nam pewność, że nie zardzewieje przez 19 lat. Siatka autostradowa jest więc dobrym jakościowo produktem a ogrodzenie będzie sprawowało się dobrze i pełniło swoją funkcję przez długie lata.