Filtr
Produkty 6
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Pokarm dla chomika + kolba gratis 1400 ml NESTOR Pokarm dla chomika + kolba gratis 1400 ml NESTOR
  F8962
  Pokarm dla chomika + kolba gratis 1400 ml NESTOR
  16,25 zł 15,05 zł
 2. Pokarm owocowy dla chomika i królika 350g
  F5051
  Pokarm owocowy dla chomika i królika 350g
  9,43 zł 8,73 zł
 3. Pokarm dla gryozni i królików orzechowo-owocowy 3 l NESTOR
  F8965
  Pokarm dla gryzoni i królików orzechowo-owocowy 3 l NESTOR
  22,73 zł 21,05 zł
 4. Karma ziołowo-warzywna Chomik Herbal Pets 150 g
  F7104
  Karma ziołowo-warzywna Chomik Herbal Pets 150 g
  7,70 zł 7,13 zł
 5. Zestaw karmy dla chomika przysmak Herbal Pets
  F7179
  Zestaw karmy dla chomika przysmak Herbal Pets
  30,74 zł 28,46 zł
Filtr
Produkty 6
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Karma dla chomika

Żywienie chomika jest bardzo ważne dla zapewnienia mu zdrowia i dobrej kondycji. Chomiki to gryzonie, które w naturze żywią się głównie różnymi ziarnami, nasionami, ziołami i owocami. W hodowli domowej, ich dieta powinna być zróżnicowana i bogata w składniki odżywcze, aby zapewnić chomikom pełnowartościowe odżywianie.

Co jedzą chomiki?

Chomiki są roślinożercami i ich dieta składa się z różnych ziaren, nasion, ziół i warzyw. Karmienie chomika powinno odbywać się dwa razy na dobę – rano i wieczorem, poprzez dodanie niewielkiej porcji pokarmu do jego misek. Nie zaleca się pozostawiania nadmiaru karmy, gdyż chomik ma tendencję do gromadzenia jej w policzkach.

Główne składniki diety chomika:

 • karma dla chomika – jest to gotowy pokarm dla chomika, bogaty w składniki odżywcze, tj. białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Dobra karma dla chomika to np. pokarm dla chomika Nestor.
 • ziarna i nasiona dla chomika – chomiki uwielbiają nasiona słonecznika, proso, owies, pszenicę, jęczmień, które są dla nich źródłem energii i białka,
 • owoce dla chomika – owoce dostarczają chomikom witamin, minerałów i naturalnej słodyczy. Mogą one jeść takie owoce jak jabłka, banany, truskawki, maliny czy borówki.
 • warzywa dla chomika – warzywa dostarczają chomikom błonnika, witamin i minerałów. Chomiki uwielbiają takie warzywa jak: marchewka, seler, szpinak, brokuły, papryka oraz sałata.
 • siano dla chomika – jest bardzo ważne w diecie chomika, ponieważ dostarcza błonnik i zapewnia prawidłową pracę układu pokarmowego,
 • zioła dla chomika – zioła są źródłem witamin, ale urozmaicają również smaki chomika. Uwielbiają one np. bazylię i miętę

Odpowiednio zbilansowana karma dla chomika zapewnia gryzoniom wszystkie niezbędne składniki odżywcze, takie jak białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Regularne podawanie gotowej karmy dla chomika pomaga utrzymać zwierzę w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, wspomagając jego prawidłowy wzrost, rozwój i funkcjonowanie układu odpornościowego.

Karma dla chomika jest również wygodnym sposobem zapewnienia chomikowi odpowiedniej ilości pożywienia, zapewniając mu stały dostęp do pełnowartościowego pokarmu. Niemniej jednak, karmę należy uzupełniać świeżymi warzywami, owocami, sianem oraz innymi naturalnymi składnikami diety, aby zapewnić chomikowi zróżnicowaną i interesującą dietę.