Filtr
Produkty 8
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filtr
Produkty 8
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Zestawy bioasekuracyjne przeciw ASF i ptasiej grypie

Gotowe zestawy bioasekuracyjne, zawierające wszelkie niezbędne środki do skutecznej dezynfekcji, odzież ochronną oraz narzędzia, które zapewniają kompleksową ochronę przed afrykańskim pomorem świń (ASF) oraz ptasią grypą. Te specjalistyczne zestawy zostały zaprojektowane z myślą o hodowcach zwierząt, nadleśnictwach oraz kołach łowieckich. Posiadanie zestawu do dezynfekcji ma na celu pomoc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się groźnych chorób oraz ochronę zwierząt przed zarażeniem. Dla hodowców dedykowane są stacjonarne pakiety do dezynfekcji, w składzie których poza środkami i odzieżą ochronną mieści się również mata dezynfekcyjna oraz tabliczka ostrzegawcza. Z kolei dla kół łowieckich i nadleśnictw do zestawów dołączone są worki na padłą zwierzynę, które służą do bezpiecznego transportu zwłok zwierząt.

Co to jest zestaw do bioasekuracji?

Zestaw do bioasekuracji to pakiet środków do dezynfekcji, odzieży ochronnej, narzędzi do przeprowadzenia oprysku i innych sprzętów, które służą do zapewnienia bezpieczeństwa w środowisku hodowlanym, rolniczym lub w innych obszarach, gdzie istnieje ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Sama bioasekuracja to inaczej procedury, które mają na celu minimalizację ryzyka przeniesienia chorób zakaźnych, takich jak afrykański pomór świń (ASF), ptasia grypa, które mają negatywny wpływ na zdrowie zwierząt hodowlanych i dzikich.

Zestaw do bioasekuracji dla myśliwych i leśniczych

W dobie panującego wirusa ASF niezwykle ważne, jest by osoby które przebywają w miejscu bytowania dzikich zwierząt przestrzegały zasad bioasekuracji. Myśliwi i leśnicy narażeni są na kontakt z afrykańskim pomorem świń i innymi chorobami przenoszonymi przez dzikie zwierzęta. W czasie polowań i eksploracji terenów leśnych mogą mieć bezpośredni kontakt z dzikimi zwierzętami, które mogą być nosicielami ASF.


    Ważne jest, aby myśliwi i leśnicy stosowali zasady bioasekuracji, do których należą m.in.:
  • dezynfekcja dłoni i obuwia w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa na zewnątrz łowiska,
  • patroszenie dzikiej zwierzyny na specjalnych, jednorazowych matach do patroszenia,
  • obfita dezynfekcja miejsca patroszenia zwierzyny specjalnym środkiem odkażającym,
  • transport padłej zwierzyny w specjalnie przeznaczonych workach z suwakiem,
  • dezynfekcja środka transportu – szczególnie kół i miejsca, w którym przewożono padłe zwierzę.

Zestaw do dezynfekcji przeciw ASF i ptasiej grypie dla hodowców

Pakiet do dezynfekcji przeciwko ASF i ptasiej grypie dla hodowców jest niezwykle istotny w zapobieganiu rozprzestrzeniania się tych groźnych chorób. Zestaw chroni przed wirusem ASF i ptasią grypę, które mają poważne konsekwencje dla hodowli, gdyż w przypadku zarażenia wiążą się z utylizacją całego stada. Posiadanie środków do dezynfekcji tj. Virkon S czy Rapicid, a także odzieży ochronnej i mat wejściowych oraz przejazdowych, jest wymagane i kontrolowane przez powiatowe inspektoraty weterynaryjne. Spełnienie tych wymogów nie tylko zapewnia zgodność z przepisami, ale przede wszystkim chroni przed groźnymi wirusami.


    Zestaw do dezynfekcji przeciw ASF i ptasiej grypie powinien zawierać między innymi:
  • skuteczne środki dezynfekcyjne, które eliminują wirusy ASF i ptasiej grypy np. Virkon S, Rapicid,
  • środki do dezynfekcji dłoni np. Velodes,
  • maty dezynfekcyjne, umożliwiające odkażenie obuwia,
  • jednorazową odzież ochronną, w tym kombinezony, rękawice i maseczki, chroniące przed zakażeniem,
  • narzędzia tj. opryskiwacze, tabliczki ostrzegawcze informujące o zakazie wejścia na gospodarstwo.