Blog

Poradnik o inkubacji
Porady dla hodowców

Poradnik o inkubacji

W tym miejscu znajdziecie Państwo wszelkiego typu informacje niezbędne do prawidłowego przebiegu inkubacji jaj. Poniższy poradnik zawiera zbiór wskazówek, które mogą okazać się pomocne na początku przygody z aparatami lęgowymi. Mamy nadzieję, że będą one przydatne i nakreślą Państwu prawidłowy obraz tego jakże ważnego procesu.

Czytaj więcej
Budujemy samodzielnie inkubator
Porady dla hodowców Inkubacja jaj

Budujemy samodzielnie inkubator

Szeroka oferta inkubatorów dostępnych na rynku, wcale nie oznacza, że któryś z nich będzie w pełni odpowiadał naszym wymaganiom. W takim wypadku, istnieje alternatywa, a mianowicie budowa własnego aparatu do wylęgu. Istnieje wiele komponentów konstrukcyjnych, które możemy dowolnie dobierać, tak by całość spełniła nasze oczekiwania. Poniżej znajdują się opisy podstawowych podzespołów do inkubatorów.

Czytaj więcej
Zwalczanie kun
Zwalczanie szkodników

Zwalczanie kun

Kuny (kuna domowa, kuna leśna) są bez wątpienia najbardziej uporczywym drapieżnikiem nawiedzającym hodowle kur, bażantów, gołębi. Często niszczą poddasza domów, napadają nocami na gołębniki. Mają bardzo aktywny nocny tryb życia, często hałasując naprzykrzają się ludziom.

Czytaj więcej
Jak zbudować wolierę dla kur i bażantów
Gospodarstwo

Jak zbudować wolierę dla kur i bażantów

Wiele osób pyta jak najłatwiej, najtaniej i najlepiej skonstruować przydomową wolierę. Mieszkańcami woliery będą głównie ptaki ozdobne: kury, bażanty kaczki ewentualnie bardziej wyszukane ptaki egzotyczne. W tym krótkim artykule przedstawimy gotową receptę. Rozwiązań jest oczywiście wiele, skupimy się jednak na rozwiązaniu najbardziej popularnym, stosunkowo tanim i najczęściej wybieranym przez hodowców w całej Polsce.

Czytaj więcej
Posts loader