Blog

Poradnik o inkubacji
Porady dla hodowców

Poradnik o inkubacji

W tym miejscu znajdziecie Państwo wszelkiego typu informacje niezbędne do prawidłowego przebiegu inkubacji jaj. Poniższy poradnik zawiera zbiór wskazówek, które mogą okazać się pomocne na początku przygody z aparatami lęgowymi. Mamy nadzieję, że będą one przydatne i nakreślą Państwu prawidłowy obraz tego jakże ważnego procesu.

Czytaj więcej
Konkurs dla hodowców. Pokaż supermoce swoich kur i wygraj nagrody!
Aktualności

Konkurs dla hodowców. Pokaż supermoce swoich kur i wygraj nagrody!

Hodujesz kury i sprawia Ci to przyjemność? Masz wyjątkowe ptaki w swoim stadzie, którymi chcesz się pochwalić? A może po prostu chcesz powalczyć o atrakcyjne nagrody? Jeśli tak, mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Na naszym profilu na Facebooku Fermo trwa wyjątkowy konkurs dla hodowców drobiu pt. ”Supermoce Twoich Kur!” , w którym liczą się pasja, kreatywność i zaangażowanie.

Czytaj więcej
Ceny pisklaków mocno w górę! Sprawdź nasze rozwiązania
Hodowla zagrodowa

Ceny pisklaków mocno w górę! Sprawdź nasze rozwiązania

Wiosna oraz lato to dobry moment na zakup piskląt kur niosek, brojlerów, kaczych, a także drobiu ozdobnego. Część hodowców woli nabyć odchowane kury pochodzące ze specjalistycznych hodowli, które w przeciągu kilku tygodni zaczną nieść jaja i będą przynosić widoczne efekty produkcyjne. Jednak z uwagi na znacznie wyższe ceny piskląt oraz kur niosek w stosunku do lat ubiegłych, duże grono hodowców decyduje się na własne lęgi oraz odchów piskląt. Czy inkubacja jaj kurzych na własne potrzeby może być dobrą alternatywą w stosunku do zakupu piskląt? Jak się do tego przygotować oraz na co zwracać uwagę? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
Fermo Karol Owczarek z tytułem Hit 2024
Aktualności

Fermo Karol Owczarek z tytułem Hit 2024

Z radością pragniemy wyrazić nasze serdeczne podziękowania za wyróżnienie HIT 2024, które otrzymaliśmy podczas uroczystej gali 30. edycji Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, która miała miejsce 16 marca 2025 r. w Auli UAM w Poznaniu.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, które stanowi nie tylko docenienie naszych działań, ale także wielką motywację do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że nasza firma, Fermo Karol Owczarek, została doceniona za innowacyjny model zarządzania procesami logistycznymi w sprzedaży artykułów do przydomowej hodowli zwierząt oraz za dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.

Chcielibyśmy podziękować organizatorom oraz wszystkim, którzy wspierają naszą działalność. To dzięki Wam możemy stale doskonalić naszą ofertę i dążyć do kolejnych sukcesów. Dziękujemy za zaufanie i gratulujemy wszystkim laureatom!

fermo hit 2024
Czytaj więcej
Rewolucyjne sposoby na ptaszyńca kurzego – musisz je poznać!
Porady dla hodowców Hodowla zagrodowa Ptaszyniec kurzy

Rewolucyjne sposoby na ptaszyńca kurzego – musisz je poznać!

Ptaszyniec (Dermanyssus gallinae) to gatunek roztoczy, który przez hodowców nazywany jest potocznie pchłami kurzymi. Ich wielkość nie przekracza 0,5-1 mm, a samice są większe od samców. Ptaszyniec żywi się krwią ptaków. W dzień chowa się w zakamarkach i szczelinach kurnika, by po zmroku wyjść i atakować swoje ofiary. Ptaszyniec potrafi przetrwać bez pożywienia przez długie miesiące, co sprawia, że jego eliminacja bywa trudna. Problem infestacji dotyka zarówno profesjonalne fermy drobiu, jak i przydomowe hodowle, szczególnie nasila się w ciepłych miesiącach – wiosną i latem. Ptaszyniec wypija krew z kur by rozmnażać się i zmieniać stadia rozwoju – od larwy poprzez nimfę aż do osobników dorosłych. Jak skutecznie zabezpieczyć kurnik przed tym pasożytem i co zrobić, gdy już się pojawi? O tym warto wiedzieć, by skutecznie chronić swoje stado. Poznaj nowe środki na ptaszyńca i bądź o 3 kroki przed nim.

Czytaj więcej
Zdrowie Drobiu pod Kontrolą: Rozpoznawanie i zapobieganie chorobom drobiu
Porady dla hodowców

Zdrowie Drobiu pod Kontrolą: Rozpoznawanie i zapobieganie chorobom drobiu

Każdy hodowca drobiu rzeźnego, nieśnego i zagrodowego powinien zdawać sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niosą ze sobą choroby, które dotykają stado kur niosek, brojlerów, indyków i innych gatunków drobiu. W tym artykule przybliżymy najpopularniejsze choroby, jakie dotykają różne gatunki drobiu, ich objawy oraz podpowiemy jak wyeliminować czynniki chorobotwórcze i zapobiegać chorobom lub je zwalczać. Bagatelizowanie symptomów choroby niesie ze sobą poważne konsekwencje w postaci spadku produktywności, a nawet może generować poważne straty ekonomiczne. Znajomość najpopularniejszych schorzeń zagrażających hodowli drobiu jest kluczowa dla utrzymania zdrowego stada, a wiedza z tego zakresu pomaga w rozpoznawaniu tych schorzeń oraz podejmowaniu szybkich decyzji związanych ze zwalczaniem ognisk chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Posts loader