Blog

Poradnik o inkubacji
Porady dla hodowców

Poradnik o inkubacji

W tym miejscu znajdziecie Państwo wszelkiego typu informacje niezbędne do prawidłowego przebiegu inkubacji jaj. Poniższy poradnik zawiera zbiór wskazówek, które mogą okazać się pomocne na początku przygody z aparatami lęgowymi. Mamy nadzieję, że będą one przydatne i nakreślą Państwu prawidłowy obraz tego jakże ważnego procesu.

Czytaj więcej
Hodowla Kaczek Pekin na tucz
Porady dla hodowców

Hodowla Kaczek Pekin na tucz

Hodowla Kaczek Pekin w celach zarobkowych

Analizując dane statystyczne hodowla kaczek cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Widać to nie tylko po wolumenie sztuk dostarczanych do ubojni ale i po zainteresowaniu konsumentów. Kaczka Pekin niegdyś chowana głównie w celach eksportowych, dziś zajmuje stałe miejsce na naszym rodzimym rynku. Widać ofertę tuszek w sklepach dyskontowych i w restauracjach gdzie zajmuje w menu pozycję dania pretendującego do miana potrawy wykwintnej. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie przekłada się na poziomie produkcji drobiarskiej. Jest coraz więcej hodowców, którzy chcą spróbować i przebranżowić się na hodowlę kaczki mięsnej czyli popularnej kaczki brojler.

Czytaj więcej
Paliki i słupki pastucha - jakie wybrać?
Ogrodzenia elektryczne

Paliki i słupki pastucha - jakie wybrać?

Paliki to jeden z podstawowych elementów pastuchów elektrycznych przeznczonych do ochrony upraw, wypasu bydła czy też dozorowania psów. Ich oferta jest bardzo szeroka, zarówno pod kątem ceny jak i materiału, z którego zostały wykonane. Dla osoby nieobeznanej w temacie ogrodzeń elektrycznych, czyli kogoś kto chce zbudować je pierwszy raz w życiu mnogość rodzajów palików może przysporzyć zawrotów głowy. Warto poznać wszystkie rodzaje, tak by zastosować je w odpowiednim miejscu i w odpowiedni sposób. Zawsze naszym celem jest skompletowanie i zakupienie trwałego - skutecznego pastucha elektrycznego. W tym artykule poruszymy wszystkie kwestie związane ze słupkami. Postaramy się wytłumaczyć w jaki sposób je używać, jak dobrze kupić i nie przepłacić.

Czytaj więcej
Wapń i Fosfor w diecie drobiu
Hodowla zwierząt

Wapń i Fosfor w diecie drobiu

Wapń i fosfor odgrywają kluczową rolę w budowie kości i metabolizmie organizmu kur. Wapń stanowi około 2% masy ciała, z czego 99% znajduje się w szkielecie, a reszta w płynach ustrojowych i tkankach miękkich. U kur niosek duże ilości wapnia jest wykorzystywana do tworzenia skorupy jaja. Około 90% fosforu w organizmie związane jest z budową kości. Optymalne proporcje wapnia i fosforu w kościach drobiu hodowlanego wynosi zawsze 2:1 i ustala się w ciągu pierwszych czterech tygodni życia ptaka.

Wapń zawarty w paszy jest absorbowany w przewodzie pokarmowym, choć nie zawsze w pełni. Karma powinna zawierać odpowiednie ilość wapna w każdym stadium życia. Dlatego jednym z podstawowych składników diety kur domowych jest kreda pastewna. Proces absorpcji wapna jest regulowany przez obecność innych związków, takich jak szczawiany i fityniany, które mogą utrudniać przyswajanie jonów wapnia.

Czytaj więcej
Pluskwa - Cimex lectulariks
Porady dla hodowców Zwalczanie szkodników Dezynfekcja, deratyzacja, dezynsekcja

Pluskwa - Cimex lectulariks

To mały, płaski owad żywiący się krwią, głównie ludzką. Dorosłe osobniki pluskwy ludzkiej mają owalny kształt, osiągają około 5-7 mm długości i są brązowo czerwone po nakarmieniu. Pluskwy są nocnymi szkodnikami, co oznacza, że najaktywniejsze są w nocy, kiedy ich gospodarze śpią. Pluskwy nie przenoszą chorób na ludzi, ale ich ukąszenia mogą powodować swędzenie, zaczerwienienie i niekiedy reakcje alergiczne.

Czytaj więcej
Jak wysłać żywe ptaki kurierem?
Aktualności Hodowla zagrodowa

Jak wysłać żywe ptaki kurierem?

Wysyłka towarów za pośrednictwem kurierów i usług pocztowych stała się codziennością, ułatwiając przemieszczanie się przedmiotów i dokumentów między miejscami. Dla hodowców ptaków, możliwość bezpiecznej i skutecznej wysyłki ptaków to bardzo ważna kwestia, która pozwala m.in. na rozwój hodowli poprzez zakup czy sprzedaż ptaków. To, co kiedyś było trudnym wyzwaniem, dziś staje się coraz bardziej dostępne i bezproblemowe dzięki nowym technologiom i specjalistycznym usługom.

Czytaj więcej
Posts loader