Blog

Poradnik o inkubacji
Porady dla hodowców

Poradnik o inkubacji

W tym miejscu znajdziecie Państwo wszelkiego typu informacje niezbędne do prawidłowego przebiegu inkubacji jaj. Poniższy poradnik zawiera zbiór wskazówek, które mogą okazać się pomocne na początku przygody z aparatami lęgowymi. Mamy nadzieję, że będą one przydatne i nakreślą Państwu prawidłowy obraz tego jakże ważnego procesu.

Czytaj więcej
Budujemy samodzielnie inkubator
Inkubacja jaj Porady dla hodowców

Budujemy samodzielnie inkubator

Szeroka oferta inkubatorów dostępnych na rynku, wcale nie oznacza, że któryś z nich będzie w pełni odpowiadał naszym wymaganiom. W takim wypadku, istnieje alternatywa, a mianowicie budowa własnego aparatu do wylęgu. Istnieje wiele komponentów konstrukcyjnych, które możemy dowolnie dobierać, tak by całość spełniła nasze oczekiwania. Poniżej znajdują się opisy podstawowych podzespołów do inkubatorów.

Czytaj więcej
Co zrobić z pisklętami po wylęgu?
Inkubacja jaj

Co zrobić z pisklętami po wylęgu?

Klucie należy do kluczowych wydarzeń w życiu każdego pisklęcia. Ma ono również ogromne znaczenie dla hodowcy, gdyż jest to zwieńczenie okresu opieki nad inkubowanymi jajami. Wyklute kurczaki stanowić będą o sile i liczebności jego hodowli, dlatego należy przyłożyć dużą uwagę do odpowiednich czynności pielęgnacyjnych.

Czytaj więcej
Jak zbudować wolierę dla kur i bażantów
Porady ogólne

Jak zbudować wolierę dla kur i bażantów

Wiele osób pyta jak najłatwiej, najtaniej i najlepiej skonstruować przydomową wolierę. Mieszkańcami woliery będą głównie ptaki ozdobne: kury, bażanty kaczki ewentualnie bardziej wyszukane ptaki egzotyczne. W tym krótkim artykule przedstawimy gotową receptę. Rozwiązań jest oczywiście wiele, skupimy się jednak na rozwiązaniu najbardziej popularnym, stosunkowo tanim i najczęściej wybieranym przez hodowców w całej Polsce.

Czytaj więcej
Posts loader