Aleksandra Adamczyk

Aleksandra Adamczyk
Aleksandra Adamczyk
Specjalista ds. Dezynfekcji i Środków ochrony roślin

Jako Główny Konsultant w Fermo do spraw preparatów biobójczych, środków ochrony roślin nadzoruje obieg dokumentów i wdrożeń nowych substancji aktywnych wprowadzanych na rynek. Stanowi też ważną funkcję doradczą w zespole zootechnicznym szczególnie w zakresie dezynfekcji obiektów inwentarskich i wyposażenia ferm drobiu.

Mgr Aleksandra Adamczyk z pasją i zaangażowaniem specjalizująca się w doradztwie z zakresu hodowli zwierząt, dezynfekcji oraz ochrony roślin. Absolwentka studiów na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Rachunkowość. Posiada doświadczenie w branży hodowlanej oraz rozwijała swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie botaniki. Ukończyła szkolenia z doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin. Z uśmiechem na twarzy oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta służy radą i doświadczeniem w doborze odpowiedniego asortymentu, który, zadba o dobrostan zwierząt oraz zdrowie i bezpieczeństwo roślin.

Inwazja karaluchów – dlaczego pojawiają się w domu i jak im zapobiegać?
Dezynfekcja, deratyzacja, dezynsekcja Gospodarstwo

Inwazja karaluchów – dlaczego pojawiają się w domu i jak im zapobiegać?

Prawie każdy z nas zna karaluchy lub o nich słyszał. Karaluchy to robaki, które niemal w każdym wzbudzają obrzydzenie, przerażenie oraz mobilizują do podejmowania szybkich działań związanych z ich eliminacją. Preferują ciepłe, wilgotne, nie wietrzone miejsca i zakamarki oraz charakteryzują się dużą skalą łatwego rozprzestrzeniania. Ponadto posiadają zdolność przetrwania w ekstremalnych warunkach i są trudne w zwalczaniu, dlatego nie ma co się dziwić że wzbudzają powszechną odrazę. Stanowią poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt, gdyż są najczęstszym nośnikiem chorób pasożytniczych i odzwierzęcych. Jak zatem rozpoznać, czy mamy karaluchy w domu i stoczyć z nimi skuteczną walkę? O tym w poniższym artykule.

Inwazja karaluchów dlaczego są tak groźne
Czytaj więcej
Dotacje dla rolników z ARMiR na zakup maszyn i urządzeń
Gospodarstwo

Dotacje dla rolników z ARMiR na zakup maszyn i urządzeń

Już niebawem, bo w październiku rusza nabór wniosków do całkiem nowego programu skierowanego dla rolników na inwestycje przyczyniające się do ochrony środowiska i klimatu. Maksymalnie można uzyskać dofinansowanie w kwocie do 200 tysięcy złotych na zakup sprzętów wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym. Stosunkowo proste wymagania, szeroki zakres dofinansowania oraz bardzo atrakcyjne warunki finansowe, to główne cechy programu I.10.4 Inwestycje przyczyniające się do ochrony środowiska i klimatu realizowany przez ARiMR w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Kto może wnioskować i co można kupić w ramach dofinansowania? O tym w naszym artykule.

Czytaj więcej
Znaczenie wody w hodowli drobiu – jak poić kury?
Porady dla hodowców

Znaczenie wody w hodowli drobiu – jak poić kury?

Odpowiednie żywienie i pojenie drobiu to podstawa do prawidłowego wzrostu i rozwoju ptaków hodowlanych oraz do osiągnięcia wysokich wyników produkcyjnych. Hodowcy drobiu powinni wiedzieć, że woda odgrywa kluczową rolę w produkcji drobiarskiej. Kury pobierają jej niemal dwa razy więcej niż paszy, dlatego w celu zadbania o dobrostan drobiu, ważna jest nieograniczona dostępność oraz czystość wody pitnej. Ponadto woda przyczynia się do nawodnienia organizmu ptaków, uczestniczy w procesach trawiennych i metabolicznych oraz wpływa na regulację temperatury ciała drobiu, pozwalając ograniczyć stres cieplny u ptaków . Niezależnie od tego czy jest to hodowla zagrodowa czy profesjonalna ferma drobiu, należy zadbać o dobrą jakość i dostępność wody pitnej, gdyż zaniedbania w tej kwestii mogą znacząco odbić się na produktywności.

Czytaj więcej
Dopłaty do inwestycji zapobiegających rozprzestrzenianiu się ASF. Rusza nabór wniosków od 27 czerwca 2024 roku
Porady dla hodowców Dezynfekcja, deratyzacja, dezynsekcja Gospodarstwo

Dopłaty do inwestycji zapobiegających rozprzestrzenianiu się ASF. Rusza nabór wniosków od 27 czerwca 2024 roku

Afrykański pomór świń jest wysoce zakaźną chorobą wirusową, która stanowi zagrożenie dla hodowców trzody chlewnej, kół łowieckich oraz leśników. Czynnikiem odpowiedzialnym za wystąpienie choroby jest wirus ASF. Jedynym skutecznym sposobem, który jest pomocny w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się tej inwazyjnej choroby jest szeroko pojęta bioasekuracja, mająca na celu wszelkiego rodzaju zabiegi prewencyjne, które zadbają o bezpieczeństwo stada oraz inwestycji związanej z hodowlą świń. Już niebawem 27 czerwca 2024 r rusza nabór wniosków na inwestycje związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się Afrykańskiego pomoru świń, który będzie trwał do 25 sierpnia. Gdzie złożyć wniosek, na jaką kwotę dopłaty można liczyć oraz jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie do bramy dezynfekcyjnej lub do nowego ogrodzenie? O tym w naszym artykule.

Czytaj więcej
Stres cieplny u drobiu groźniejszy niż myślisz!  Jak sobie z nim radzić?
Porady dla hodowców Gospodarstwo

Stres cieplny u drobiu groźniejszy niż myślisz! Jak sobie z nim radzić?

Sezon letni to bardzo ciężki okres dla ptaków hodowlanych. Serie upałów, wysokie temperatury otoczenia są bardzo męczące zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Stres cieplny i jego skutki mogą być bardzo groźne dla drobiu (kury nioski, brojlery, indyki, kurczęta) utrzymywanego w zamkniętych kurnikach, dlatego warto wiedzieć jak sobie z nim radzić. Jak rozpoznać stres cieplny drobiu, kiedy reagować i jak zapobiegać? O tym w naszym dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
Żniwa tuż tuż -  jak przygotować silos do magazynowania zbóż
Porady dla hodowców Dezynfekcja, deratyzacja, dezynsekcja Gospodarstwo

Żniwa tuż tuż - jak przygotować silos do magazynowania zbóż

Bezpieczne składowanie i magazynowanie zbóż to bardzo kluczowa kwestia dla każdego rolnika oraz przedsiębiorców i producentów z branży rolnej. Niezależnie od gatunku zbóż, żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, pszenica, kukurydza, są one narażone na niekorzystne działanie bakterii, grzybów oraz szkodników podczas magazynowania. Zaniedbania związane z niewłaściwym przechowywaniem zbóż niosą za sobą straty finansowe związane z niską jakością oraz spadkiem masy składowanego zboża i stanowi zagrożenie dla życia zwierząt i ludzi. Jak dbać o silosy zbożowe, aby zachować dobrą jakość zbóż przez cały okres magazynowania? Jaką stosować profilaktykę? O tym w naszym artykule.

Czytaj więcej
Posts loader
Search engine powered by ElasticSuite