Filtr
Produkty 4
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filtr
Produkty 4
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Fladry chorągiewki odstraszające

Wilk od wieków budzi niepokój wśród ludzi. Choć przez wiele lat był symbolem dzikości i wolności, to obecnie coraz częściej zdarza się, że wilki żyją blisko człowieka. Dla wilków tereny rolnicze stanowią łatwe źródło pożywienia, zwłaszcza gdy naturalne zdobycze stają się trudno dostępne. Ataki wilków na hodowle mogą prowadzą do znacznych strat finansowych oraz psychicznego stresu i lęku dla hodowców oraz mieszkańców okolicznych pastwisk. W obszarach, gdzie współistnienie ludzi i wilków jest nieuniknione, konieczne jest zabezpieczenie stada oraz mienia przed atakami tych drapieżników. Jednym z tradycyjnych rozwiązań są fladry, znane również jako chorągiewki odstraszające wilki.

Czym są fladry?

Fladry to długie wstęgi materiału rozwieszone wokół obszaru chronionego przed wilkami. Są to tzw. girlandy na wilki wykonane z czerwonych tkanin, które są wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Fladry na wilki mają celu symulację ruchu i obecności czegoś niebezpiecznego, co odstrasza wilki. Najczęściej możemy je spotkać na pastwiskach, gdzie skutecznie chronią wypasane owoce przed atakiem drapieżnych wilków. Fladry na wilki mogą występować w wersji 2 chorągiewki na 1 mb, 3 chorągiewki na 1 mb lub 4 chorągiewki na 1 mb. Materiał, z którego wykonane są profesjonalne fladry odstraszające to wysokiej jakości tkanina rib-stop, która cechuje się wysoką odpornością na każdą pogodę. Tkanina ta nie plącze się, jak w przypadku zwykłych kolorowych taśm, tylko jest sztywna i swobodnie powiewa na wietrze.

Jak działają fladry na wilki?

Fladry działają na zasadzie wprowadzenia zamieszania i niepokoju wśród wilków. Te ostrożne drapieżniki unikają obszarów, w których wykrywają nieznaną i nieprzewidywalną aktywność. Widząc rozłożone wokół terenu kolorowe wstęgi poruszające się na wietrze, wilki traktują je jako potencjalne zagrożenie i trzymają się z daleka od obszaru zabezpieczonego fladrami. Fladry najlepiej montować w towarzystwie pastucha elektrycznego, co stanowi najlepszą ochronę pastwisk przed wilkami.

Odstraszacze na wilki – dowiedz się jak skutecznie odstraszyć wilki.

Skuteczny odstraszacz na wilki zapobiega atakom wilków na hodowle, oraz chroni obszary, gdzie wilki mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i zwierząt domowych. Istnieje wiele metod powstrzymywania wilków przed atakami, ale zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na odstraszenie wilków to pastuch elektryczny rozbudowany o czerwone chorągiewki, czyli faldry na wilki. Ogrodzenie elektryczne chroniące pastwisko przed wilkami powinno składać się z 3 poziomów linki pod napięciem, a dodatkowo na wysokości 70 cm powinny znajdować się powiewające chorągiewki. Tak zbudowane zabezpieczenie przed wilkami jest 10 x bardziej skuteczne, aniżeli stosowanie pastucha na wilki lub fladr oddzielnie.