Filtr
Produkty 8
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Regulator ciśnienia do 0,2 Bara - gwint 1/2 i 3/4 cala Regulator ciśnienia Red-Bar do 0,2 Bara - gwint 1/2 i 3/4 cala
  F1999
  Regulator ciśnienia Red-Bar do 0,2 Bara - gwint 1/2 i 3/4 cala
  230,10 zł 187,07 zł
 2. Wiązka wodna liniowa z reduktorem i obejściem do systemu poideł dzwonowych
  POLECANEF3019
 3. Wąż gumowy fi 7 mm do systemów pojenia Wąż gumowy fi 7 mm do systemów pojenia
  POLECANEBESTSELLERF1285
 4. Siodełko do łączenia poidła z rurą - do poideł dzwonowych Siodełko do łączenia poidła z rurą - do poideł dzwonowych
  BESTSELLERF1288
 5. Wąż zasilający rura PE fi 20 mm do systemu pojenia - 1 mb Wąż zasilający rura PE fi 20 mm do systemu pojenia - 1 mb
  F2137
 6. Wąż zasilający rura PE fi 25 mm do systemów pojenia - 1 mb
  F3020
Filtr
Produkty 8
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Dzwonowy system pojenia zasilanie

Poidła dzwonowe zaprojektowane są do pracy z obniżonym ciśnieniem. Wody co oznacza, że nie powinniśmy podłączać ich bezpośrednio do wodociągu. Praktycznie będą działały jednak wiązać się to będzie ze stopniowy zużywaniem się podzespołów poidła. Zastosowanie reduktora który obniży i ustabilizuje ciśnienie w układzie jest bardzo ważne. Podanie za wysokiego ciśnienia wody: powyżej 1 bar może spowodować uszkodzenie zaworu głównego poidła i groźbę zalania kurnika.

Przyłącze główne poideł dzwonowych

Poidła dzwonowe aby dobrze spełniały swoją funkcję w nowoczesnym chowie drobiu powinny być zasilane z przyłącza głównego zwanego też popularnie wiązką wodną. Odpowiednie zasilanie systemu pojenia odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu ciągłego dostępu do świeżej wody dla zwierząt. Jest to centralny punkt, od którego woda jest rozprowadzana do poszczególnych linii pojenia a dalej do każdego poidła.

Co powinno zawierać przyłącze wody do poideł dzwonowych

Prawidłowo zaprojektowane i zainstalowane przyłącze główne systemu pojenia jest fundamentem prawidłowej pracy całego układu. To w tym miejscu będziemy kontrolować jego działanie, podawać leki i witaminy. I tak patrząc od strony zasilania wiązka wodna powinna składać się z następujących elementów. Przedstawiamy poniżej kompletną propozycję układu, która może zostać zmodyfikowana przez hodowcę zgodnie z jego potrzebami i budżetem:

 1. Zawór wejściowy - Zawór powinien umożliwić odcięcie całego układu na potrzeby serwisu lub w czasie przerwy produkcyjnej.
 2. Kran czyli zawór czerpalny - dający możliwość pobrania wody pod dużym ciśnieniem sprzed układu.
 3. Filtr wstępny z reduktorem wstępnym - o drobnej strukturze wył;apujący wszystkie zanieczyszczenia wody z wodociągu - na tym reduktorze ustawiamy najczęściej ciśnienie wody na 2-3 bary.
 4. Licznik wody - najlepiej z impulsatorem i przyłączony do głównego komputera produkcyjnego. Możliwości ciągłej analizy zużycia wody i zestawienia jej ze zużyciem paszy i przyrostem kurcząt.
 5. Przyłącze dozownika leków - dające możliwość obejścia i zasilania poideł dzwonowych w wodę bez leków. To tutaj podłączamy Dosatron.
 6. Filtr wtórny - nie jest konieczny, wielu hodowców montuje go jednak by odfiltrować zanieczyszczenia jak nierozpuszczone drobinki suplementów z dozownika leków, które mogłaby zostać skierowana na system pojenia.
 7. Zawór czerpalny - kran końcowy - tutaj możemy pobrać próbkę leku do badanie lub po prostu nabrać wymieszana wodę z lekami lub witaminami i podać ją w poidłach odwracalnych.
Przyłącze wody do zasilania pojenia dzwonowego Przyłącze wody do zasilania pojenia dzwonowego

Wszystkie elementy i całe gotowe zestawy możemy znaleźć w dziale wiązki wodne.

Reduktor ciśnienia wody do zasilania poideł dzwonowcyh

Montujemy go za wiązką wodną najlepiej już w kurniku przy zasilaniu linii poideł dzwonowych. Poidła dzwonowe muszą być zasilane wodą o obniżonym ciśnieniu. Do tego celu służą reduktory membranowe. Charakteryzują się niezawodnością odpornością na trudne warunki pracy jakie generuje podawanie różnego leków i suplementów hodowanym ptakom. Oferowane reduktory są łatwe w obsłudze i regeneracji. Posiadamy do nich wszystkie części zamienne. Idealnie sprawdzają się w chowie każdego rodzaju drobiu - od kurcząt brojlerów poprzez kaczki, gęsi i na indykach kończąc. Te same urządzenia stosowane są w hodowli trzody chlewnej: tuczu świń i utrzymaniu macior.

Jakie ciśnienie wody na wejściu poideł dzwonowych?

Poidła dzwonowe zaprojektowane są do pracy na obniżonym ciśnieniu. Na wejściu poidła ciśnienie wody powinno wynosić najlepiej 0,6-0,8 bar, a 1 bar przyjmuje się jako maksymalna wartość krytyczną. Cały układ zasilający poidła powinien posiadać ciśnienie w granicach 2 do 3 barów. Czyli prawidłowo zbudowany system pojenia posiada 2 reduktory pierwszy na wiązce wodnej na wejściu do budynku drugi już na kurniku na wejściu do linii pojenia.

Węże do poideł dzwonowych

Do podłączenia poideł dzwonowych używamy specjalnych węży, które sprostają wymaganiom środowiskowym kurnika i mieszanek dostarczanych nimi do poideł. Należy pamiętać, że każdy system pojenia w budynku inwentarskim musi być łatwy do szybkiej naprawy, mycia i dezynfekcji. Czyli w przypadku poideł dzwonowych wodę prowadzimy pod sufitem wężem-rurą PE 20 lub 25mm, w wąż ten wpinamy się siodełkiem. Od siodełka do pojedynczego poidła prowadzimy już wężyk fi 7mm