Filtr
Produkty 12
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Pułapka żywołowna na jastrzębie z boksem na żywą przynętę HAWK-SYSTEM-PLUS Pułapka żywołowna na jastrzębie z boksem na żywą przynętę HAWK-SYSTEM-PLUS
    POLECANEBESTSELLERF3268
  2. Żywołapka na jastrzębie i myszołowy dwuskrzydłowa Żywołapka na jastrzębie i myszołowy dwuskrzydłowa
    F3269
    Żywołapka na jastrzębie i myszołowy dwuskrzydłowa
    225,93 zł 183,68 zł
  3. Samołapka na ptaki - kruki, wrony, bażanty - mocna sieć Samołapka na ptaki - kruki, wrony, bażanty - mocna sieć
    PROMOCJA 12%F1951
    Samołapka na ptaki - kruki, wrony, bażanty - mocna sieć
    Cena promocyjna 104,72 zł 85,14 zł Regular Price 119,00 zł
  4. Pułapka żywochwytna na kruki i wrony, na żywą przynętę Pułapka żywochwytna na kruki i wrony, na żywą przynętę
    F1899
    Pułapka żywochwytna na kruki i wrony, na żywą przynętę
    270,17 zł 219,65 zł
  5. Pułapka samochwytna do gołębi, wron, przepiórek dwustronna, 90 cm Pułapka samochwytna do gołębi, wron, przepiórek dwustronna, 90 cm
    PROMOCJA 15%F1903
    Pułapka samochwytna do gołębi, wron, przepiórek dwustronna, 90 cm
    Cena promocyjna 299,56 zł 243,54 zł Regular Price 352,42 zł
  6. Automatyczna pułapka przeciw małym ptakom, żywołowna Automatyczna pułapka przeciw małym ptakom, żywołowna
    F1911
    Automatyczna pułapka przeciw małym ptakom, żywołowna
    676,23 zł 549,78 zł
  7. Siatka do chwytania ptaków kasarek krótki Siatka do chwytania ptaków kasarek krótki
    F2186
    Siatka do chwytania ptaków kasarek krótki
    94,86 zł 77,12 zł
  8. Zapasowe sprężyny do pułapki na jastrzębie HAWK-SYSTEM Zapasowe sprężyny do pułapki na jastrzębie HAWK-SYSTEM
    F2269
    Zapasowe sprężyny do pułapki na jastrzębie HAWK-SYSTEM
    83,42 zł 67,82 zł
Filtr
Produkty 12
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Pułapki na ptaki

Bardzo skuteczne i niezawodne pułapki na ptaki i latajace drapieżniki, które zagrażają hodowlom drobiu, ptaków ozdobnych czy gołębi. Niezawodnie łapią się w nie wrony, przepiórki, kuropatwy czy ptaki drapieżne. Wielu hodowców z powodzeniem używa poniższych pułapek na jastrzębie, należy jednak pamiętać, że zabronione jest w Polsce chwytanie jastrzębi w sidła gdyż podlegają one ochronie. Przedstawione żywołapki na wrony czy przepiórki są całkowicie humanitarne - schwytanym szkodnikom nie dzieje się żadna krzywda.

Pułapki na ptaki są również wykorzystywane w hodowlach i doskonale sprawdzają się w chwytaniu osobników, które uciekły lub znalazły się poza wyznaczonym obszarem. Hodowcy ptaków łownych, drapieżnych, czy też ozdobnych doceniają funkcjonalność i budowę żywołopaki, która złapanym zwierzętom nie wyrządza krzywdy. Z żywołapek korzystają także organizacje prozwierzęce oraz lecznice weterynaryjne, dzięki którym schwytanie rannego ptaka jest łatwiejsze.

Szeroki asortyment pułapek na ptaki pozwala dobrać rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdują się pułapki na jastrzębie, żywołapki na bażanty, a także klatki na szpaki, wróble, wrony i inne małe ptaki.

Jak złapać jastrzębia?

Jastrzębie to duże ptaki drapieżne, które są poważnym utrapieniem hodowców drobiu. Atakują kury znajdujące się na wolnym wybiegu, niezależnie od pory dnia. Jastrzębie ciężko jest spłoszyć i nawet naturalny wróg jastrzębia, czyli np. pies na podwórku, nie jest w stanie go przechytrzyć. Żywołapka to sposób na złapanie jastrzębia, która umożliwia bezpieczne i humanitarne przechwycenie ptaka. Ten rodzaj łapki został specjalnie zaprojektowany tak, aby minimalizować stres i ryzyko dla zwierzęcia, umożliwiając jednocześnie skuteczne schwycenie dzikiego drapieżnika. Pułapka na jastrzębia jest duża – jej średnica po rozstawieniu wynosi ponad 90 cm. Działa na zasadzie zatrzaskowej, w której ruch powoduje zaciśnięcie sidła i skuteczne uwięzienie drapieżnika. Łapka na jastrzębia wykonana została z siatki polietylenowej, dzięki której uwięziony ptak nie wyrządzi sobie krzywdy. Pozostałe elementy są metalowe, pomalowane na kolor zielony dla lepszego kamuflażu. Kluczem w schwytaniu jastrzębia jest jednak boks na żywą przynętę, czyli klatka znajdująca się pod łapicą. W jej wnętrzu umieszcza się wabik na jastrzębia, który może stanowić np. kura lub gołąb. Tego typu pożywienie pozwala również drapieżnikowi przetrwać czas w zamknięciu, do momentu kiedy nie zostanie wypuszczony w docelowym miejscu.

Jak złapać bażanta?

Złapanie bażanta, kuropatwy, czy innego ptaka łownego nie jest rzeczą łatwą Ptaki te są zazwyczaj bardzo płochliwe i ostrożne, co sprawia, że każda próba ich schwytania musi być starannie przemyślana. By schwycić bażanta trzeba posiadać odpowiednią pułapkę, a także zanętę, dzięki której ptak będzie poruszał się w przestrzeni nastwionej łapicy. Przynęta na bażanta to m.in. rozsypane wokół pułapki ziarno, które w późniejszym czasie umieszcza się również wewnątrz żywołapki. Taka strategia pozwala zdobyć zaufanie ptaka i przyzwyczaić go do miejsca, w którym otrzymuje pożywienie. Pułapka na bażanta jest bezpieczna i w żaden sposób nie krzywdzi ptaków. Jej budowa została przemyślana w taki sposób, by nie zranić ptaków. Siatka w łapce wykonana jest z nici polietylenowych, z kolei obręcz z metalowych drutów. Ze względu na odpowiedni rozmiar pułapki, bażanty mają wystarczająco dużo miejsca w środku, przez co nie są skrępowane. Zielony kolor żywołapki na ptaki łowne sprawia, że doskonale kamufluje się w otoczeniu.

Gdzie można stosować pułapki na ptaki?

Pułapki na ptaki można stosować m.in. hodowlach ptaków, gdzie są one używane do łapania osobników, które uciekły. W przypadku dzikich ptaków, pułapki mogą być stosowane jedynie przez uprawnione instytucje, co jest regulowane przez przepisy prawa. Takie regulacje zapewniają, że stosowanie pułapek jest zgodne z zasadami ochrony zwierząt. Pułapki na ptaki nie mogą być stosowane w celach kłusowniczych.

Search engine powered by ElasticSuite