F1951

Samołapka na ptaki - kruki, wrony, bażanty - mocna sieć

119,00 zł 96,75 zł
Dostępność
W magazynie
Kod produktu:
F1951
Mocna i niezwykle skuteczna pułapka żywołowna na ptaki przeznaczona do chwytania gołębi, przepiórek, bażantów czy ptaków drapieżnych jak kruki czy wrony. Samołapka na wrony jest najlepszym sposobem na pozbycie się dzikich ptaków, które atakują nasze hodowle. Powyższy sposób na wrony jest w pełni humanitarny, schwytane ptaki można przetransportować gdzieś daleko, aby więcej nie powróciły.

Słapce na ptaki wykonane są z mocnej stali ocynkowanej dodatkowo powlekanej farba ochronną. Gruby drut o średnicy 6mm sprawia, że samopał na kruki jest solidny i nie pognie się przy pierwszym złapaniu.
Na pręt naciągnięta jest wytrzymała sieć polietylenowa o oczku 25mm. Wykonana została ze specjalnych włókien polietylenowych, które zapewniają, że pochwycona wrona czy kruk nie będą w stanie rozerwać czy przegryźć sieci. Całość połączona jest mocną sprężyną, która natychmiast zamyka w potrzasku ptaki.

Samołapkę na bażanty należy przymocować do gruntu przy użyciu czterech skobli, które usztywnią słapce i nie pozwolą, aby ptak sam wydostał się z potrzasku. Następnie należy naciągnąć pręt wraz siecią i zablokować na specjalnym haczyku, który zaczepia się na oczko małej obręczy - Rys. 2. Pod tą obręczą należy rozsypać ziarno lub na niej zamocować jakieś przynętę. Bażant czy wrona zwabiona łatwym pokarmem próbując dostać się do pokarmu poruszy metalową obręczą, co wywoła zwolnienie blokady żywołapki na bażanty. Sieć natychmiast opadnie na ptaka nie pozwalając mu na ucieczkę.

UWAGA: Wykorzystywanie pułapek żywołownych regulowane jest przez polskie prawo i mogą być stosowane tylko zgodnie z przepisami o ochronie środowiska i ochronie gatunkowej zwierząt.

Opisywany produkt:
Nie
Wykluczenie z darmowej dostawy:
Nie
Zastosowanie:
Ptaki
Materiał:
stal ocynkowana, polietylen
Wymiary:
42x59cm, siatka oczko 25mm
Kolor:
zielony, czarny

Zaloguj się, żeby dodać opinię

Zaloguj się
Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie o produkt

Samołapka na ptaki - kruki, wrony, bażanty - mocna sieć