Filtr
Produkty 5
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Virkon S 200 g preparat dezynfekcyjny przeciw ASF, ptasiej grypie Virkon S 200 g preparat do dezynfekcji ptasia grypa ASF
    POLECANEBESTSELLERF1699
    Virkon S 200 g preparat do dezynfekcji ptasia grypa ASF
    Cena promocyjna 25,60 zł 23,70 zł Regular Price 26,99 zł
  2. Virkon S 10 kg profesjonalny preparat do dezynfekcji Virkon S 10 kg profesjonalny preparat do dezynfekcji
    F3844
    Virkon S 10 kg profesjonalny preparat do dezynfekcji
    713,99 zł 661,10 zł
  3. Virkon S 3 x 10 kg preparat do dezynfekcji zestaw 30 kg + kubki pomiarowe GRATIS
    F4607
Filtr
Produkty 5
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Virkon

Virkon to uniwersalny preparat do dezynfekcji, który można stosować w każdych warunkach, wszędzie tam gdzie istnieje konieczność przeprowadzenia dezynfekcji. Wykazuje silne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze, zwalczając 500 rodzajów patogenów, w tym wirusa Ptasiej grypy, ASF, Salmonellę i inne. Utrzymuje swoją skuteczność w niskich temperaturach i wykazuje się szybkim działaniem. Środek do dezynfekcji ma postać proszku dobrze rozpuszczalnego w wodzie i jest najczęściej nanoszony w postaci oprysku. Jego uniwersalność pozwala na szerokie spektrum zastosowania. Virkon jest uznawany przez wielu specjalistów, zoologów oraz hodowców i producentów, jako najskuteczniejszy preparat do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich, sprzętu zootechnicznego i weterynaryjnego.

Virkon – zastosowanie

Dzięki silnym właściwościom wirusobójczym i bakteriobójczym Virkon to:

  • Najlepszy preparat do dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni, wyposażenia, sprzętu, przyrządów weterynaryjnych i środków transportu.
  • Najpopularniejszy preparat stosowany w medycynie weterynaryjnej oraz do dezynfekcji kurników, chlewni, obór, czy wylęgarni drobiu,
  • Maty dezynfekcyjne - doskonały do mat dezynfekcyjnych stosowanych w ruchu pieszym i kołowych,
  • Dezynfekcja profilaktyczna oraz w ognisku choroby.
  • Produkcja i gastronomia - ze względu na silne właściwości bójcze i szerokie zastosowanie, zwalcza patogeny powodujące psucie żywności, może być stosowany w zakładach produkcyjnych i gastronomi, do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością.
  • Virkon do dezynfekcji to również najlepszy preparat dla nadleśnictw, które borykają się z problemem padłych dzików wskutek choroby ASF. Można go stosować do odkażania powierzchni i sprzętu wykorzystywanego do zabezpieczenia miejsc, gdzie znaleziono padłe zwierzę.
  • Polecany do dezynfekcji systemów wody pitnej.

Prepat do dezynfekcji sprawdzi się małych gospodarstw hodowlanych jak i na profesjonalnych fermach drobiu, czy trzody chlewnej. Wykazuje długotrwałe działanie nawet przy niskich temperaturach, co oznacza, że stosując regularnie Virkon S, zapewniasz długotrwałą ochronę przed zakażeniem na zastosowanych powierzchniach.

Czy Virkon S można stosować przy zwierzętach?

Środek do dezynfekcji należy do grona tych preparatów, które można stosować w obecności zwierząt. Virkon S nie jest drażniący, nie zawiera substancji toksycznych i nie wywołuje reakcji alergicznych. Może być bezpiecznie stosowany w formie oprysków lub nanoszony poprzez wcieranie na wcześniej oczyszczone powierzchnie np. sprzęt i wyposażenie wykorzystywanego w hodowli zwierząt, lub narzędzi i akcesoriów w medycynie weterynaryjnej. Jest stosunkowo bezpieczny dla ludzi i dla zwierząt, jeżeli stosujemy go zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta.

Ptasia grypa a Virkon S

Ptasia grypa to bardzo inwazyjna i zajadliwa choroba wirusowa drobiu, wywoływana przez wirusy typu A i przenoszona drogą oddechową i pokarmową. Dotyka niemalże wszystkie gatunki drobiu hodowlanego (kury, kaczki, indyki, gęsi, bażanty itd.). Objawy choroby są różnorodne, jednak najczęściej występuje biegunka, problemy z oddychaniem i kaszel, zmniejszona produktywność, osłabienie oraz zielona wydzielina z oczu i dróg oddechowych drobiu. Śmierć kur zainfekowanych chorobą może przebiegać również bezobjawowo i skutkować 100% śmiertelnością, co jest dotkliwe zwłaszcza dla dużych hodowli i ferm drobiu. W celu zapobiegania ptasiej grypie należy stale monitorować stan zdrowia stada, zadbać o higienę osobistą i sanitarną, przestrzegając wszystkich przepisów związanych z kompleksową bioasekuracją oraz ograniczyć dostęp obcych zwierząt i ludzi spoza hodowli, tak aby uniknąć przypadkowego zakażenia. Dezynfekcja zapobiegawcza stanowi kluczowe rozwiązanie, które może zmniejszyć ryzyko tej śmiertelnej dla ptaków choroby. Virkon S dzięki swoim właściwościom szybko i skutecznie zwalcza wszelkie wirusy, w tym wirusa Ptasiej Grypy już w stężeniu 1%. Ten wyjątkowy i uniwersalny środek do dezynfekcji kurników jest rekomendowanym preparatem stosowanym w zwalczaniu Ptasiej Grypy, Afrykańskiego Pomoru świń, Pryszczycy, bakterii E-Coli czy Salmonelli. Ze względu na duże zagrożenie i inwazyjność choroby, kontrola i monitorowanie ptasiej grypy jest niezmiernie ważna dla całego przemysłu drobiarskiego.

Uniwersalny preparat do dezynfekcji

Virkon jako uniwersalny preparat do dezynfekcji stanowi najlepsze rozwiązanie dla małych hodowców drobiu, producentów żywności i profesjonalnych ferm drobiu, trzody, bydła i innych zwierząt hodowlanych. Szerokie spektrum działania wobec wirusów bakterii i grzybów oraz zróżnicowana gramatura, sprawiają, że jest to najpopularniejszy preparat dezynfekcyjny z dostępnych preparatów na rynku. Virkon S można nabyć:

  • Virkon S 200 g - saszetki
  • Virkon S 5 kg
  • Virkon S 10 kg
Preparat jest bardzo wydajny, a jego skuteczność jest potwierdzona licznymi badaniami i publikacjami. Uniwersalność preparatu pozwala na różne formy jego nanoszenia – spryskiwanie, moczenie, dezynfekcja systemów wody pitnej, przemywanie, czy zamgławianie.

Dezynfekcja jako podstawowy obowiązek zapewniający bezpieczeństwo hodowli.

Odpowiednio prowadzona i regularnie stosowana dezynfekcja stanowi kluczową rolę w zachowaniu zdrowia i utrzymaniu bezpiecznych warunków hodowli zwierząt. Regularne czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń hodowlanych (kurniki, chlewnie, obory, kojce i klatki dla zwierząt) oraz zespół czynności mający na celu minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się patogenów jest jedynym skutecznym sposobem na zabezpieczenie stada przed skutkami chorób wirusowych i bakteryjnych. Przestrzeganie zasad ochrony osobistej, ograniczenie dostępu obcych osób, dezynfekcja pojazdów przed wjazdem na teren gospodarstwa oraz monitorowanie zdrowia zwierząt hodowlanych wchodzące w skład dobrych praktyk bioasekuracji będą gwarancją sukcesu w hodowli zwierząt.