Filtr
Produkty 5
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Sandezia sucha dezynfekcja 10 kg wirusy, bakterie, grzyby, pasożyty
  BESTSELLERF4814
 2. Dezosan Wigor 10 kg preparat do suchej dezynfekcji
  BESTSELLERF2803
 3. Dezosan Wigor 2 kg do preparat do suchej dezynfekcji
  BESTSELLERF2676
  Dezosan Wigor 2 kg do preparat do suchej dezynfekcji
  18,81 zł 17,42 zł
Filtr
Produkty 5
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Sucha dezynfekcja

Co to jest sucha dezynfekcja?

Sucha dezynfekcja to zabiegi i środki mające na celu osuszenie i dezynfekcję pomieszczeń inwentarskich w których przebywają zwierzęta. Dezynfekcja na sucho ma postać posypki stosowanej na ściółkę, dzięki czemu skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby, którym sprzyja wilgotny mikroklimat budynków inwentarskich. Stanowi uzupełnienie dla standardowej dezynfekcji w postaci oprysku i przyczynia się do ograniczenia ilości patogenów chorobotwórczych, wspiera dobrostan zwierząt oraz eliminuje larwy much i innych pasożytów bytujących w ściółce.

Prawidłowo prowadzona sucha dezynfekcja jest kluczowym elementem w hodowli kur, trzody chlewnej, bydła, gołębi czy zwierząt futerkowych. Może być prowadzona na każdym etapie produkcyjnym i w obecności zwierząt.

Sucha dezynfekcja - najpopularniejsze preparaty

Na rynku jest wiele preparatów, które mogą być stosowane do suchej dezynfekcji budynków inwentarskich. Większość z nich ma postać proszku, którego skład opiera się na substancji aktywnej chloraminie-T. JHJ Dezosan Wigor oraz Sandezia to wiodące produkty o udowodnionej skuteczności bakteriobójczej i wirusobójczej. W zależności od wielkości hodowli i budynków inwentarskich sucha dezynfekcja dostępna jest w workach 10 kg, 4 kg, 2 kg oraz 1 kg.

Jak działają preparaty do dezynfekcji budynków inwentarskich na sucho ?

Dzięki swoim właściwościom preparaty do suchej dezynfekcji intensywnie osuszają ściółkę, zapobiegając przekształceniu nagromadzonego mocznika w amoniak, wydzielaniu gazów i substancji toksycznych. Zarówno Dezosan Wigor jak i Sandezia do suchej dezynfekcji utrzymują niskie pH w ściółce, co ogranicza rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych i tym samym ogranicza ilość chorób w stadzie. Regularne posypywanie ściółki ogranicza ilość larw much i innych owadów, co znacząco ogranicza ich ilość w oborach, stajniach i kurnikach. Ściółka jest bardziej trwała i rzadziej trzeba ją wymieniać, co stanowi również ważny aspekt ekonomiczny i przekłada się na oszczędność pracy hodowcy. Ponadto poprawia mikroklimat w miejscach przebywania zwierząt. Sandezia sucha dezynfekcja jest preparatem o dodatkowych walorach inhalacyjnych dzięki zawartości naturalnych składników eterycznych, co wspiera układ oddechowy zwierząt. Stosowanie suchej dezynfekcji w okresach okołoporodowych oraz przy odsadzaniu młodych zwierząt od matki znacząco wspiera odporność i rozwój młodych oraz zmniejsza śmiertelność w stadzie. >/p>

Korzyści stosowania dezynfekcji na ściółce:

 • Zapewnia bezpieczeństwo i ochronę przed wirusami, bakteriami i grzybami.
 • Likwiduje stada larw i ogranicza ilość much i innych owadów, co zarazem ogranicza stres zwierząt.
 • Uniwersalny preparat do dezynfekcji – może być stosowany w hodowli koni, bydła, trzody, drobiu, gołębi i ptaków ozdobnych oraz gryzoni.
 • Poprawia mikroklimat, poprzez ograniczenie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów.
 • Ograniczając ilość chorób zmniejsza koszty leczenia oraz ilość upadków w stadzie.
 • Zwiększa przyrosty i efekty produkcyjne dzięki lepszemu dotlenieniu zwierząt.
 • Wydajność i zmniejszenie zużycia ściółki.
 • Wygodna forma aplikacji przez posypywanie ściółki.

Czy sucha dezynfekcja jest bezpieczna?

Preparaty do suchej dezynfekcji są bezpieczne w stosowaniu na każdym etapie chowu zwierząt. Mogą być stosowane w obecności zwierząt. Preparaty nie odkładają się w organizmie zwierząt i nie wywołują skutków ubocznych nawet po ich spożyciu przez zwierzę. Stosowanie preparatów nie wymaga karencji na mięso, jaja i mleko.