Filtr
Produkty 5
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Inkubator do jaj Borotto Real 24
  F5701
  Inkubator do jaj Borotto Real 24 na wszystkie gatunki jaj
  806,03 zł 655,31 zł
 2. Inkubator do jaj Borotto Real 49
  F5702
  Inkubator do jaj Borotto Real 49 na wszystkie jaja drobiu
  817,21 zł 664,40 zł
 3. Inkubator do jaj automatyczny Lumia 16 z tacą na różne jaja
  F5704
 4. Inkubator do jaj Borotto Real 49 Auto
  F5703
Filtr
Produkty 5
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Inkubatory do jaj Borotto

Inkubator do jaj Borotto to włoskie urządzenia do sztucznych lęgów. Producent inkubatorów Borotto oferuje szeroki wybór wylęgarek, w którym znajdziemy zarówno najprostszy inkubator półautomatyczny, a także inkubator automatyczny z pompą wilgotności. Choć na rynku polskim są to urządzenia stosunkowo nowe, to w całej Europie cieszą się uznaniem hodowców od wielu lat. Inkubatory Borotto dedykowane są dla hobbystów, ale ze względu na wyposażenie w bardziej zaawansowane system są również stosowane do sztucznej inkubacji przez ogrody zoologiczne, uniwersytety oraz instytucje badawcze. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, nowoczesny design, prosta i intuicyjna obsługa, a także uniwersalna taca na różne jajka. Ceny inkubatorów Borotto zależą od rozmiarów i funkcji, oscylując w graniach 800- 1500 zł. Jest to bardzo dobry stosunek jakości do ceny inkubatora, który daje dużą skuteczność w inkubacji jaj.

Inkubator do jaj uniwersalny

Wylęgarka do jaj Borotto to urządzenie, umożliwiające inkubację jaj różnych gatunków. W jej wnętrzu znajduje się innowacyjna taca na różne jajka, zaprojektowana z myślą o inkubacji małych, jak i dużych jaj. Dzięki temu rozwiązaniu można w niej umieszczać zarówno jaja przepiórcze, kurze, jak i gęsie. To nowość na rynku inkubatorów, ponieważ inne modele oferują jedynie wymienne tace. Siatka na jaja w inkubatorze Borotto została skonstruowana tak, aby umożliwić jednoczesną inkubację różnych gatunków jaj. Należy jednak pamiętać, że wszystkie jaja powinny mieć identyczne warunki inkubacji, takie jak czas klucia, wilgotność i temperaturę.

Jak ustawić wilgotność w inkubatorze?

Pompa wilgotności Sirio to urządzenie odpowiedzialne za utrzymanie danego nawilżenia wewnątrz komory lęgowej. Wilgotność jest kluczowym parametrem, od którego zależy sukces lub porażka lęgów. Zbyt wysoka lub niska wilgotność w inkubatorze może prowadzić do problemów w trakcie klucia, deformacji piskląt oraz obumierania zarodków wewnątrz komory. Ustawienie wilgotności w inkubatorze przy pomocy pompy jest bardzo proste. Urządzenie wyposażone jest w czujnik wilgotności i wężyki, które umieszcza się wewnątrz wylęgarki. Na wyświetlaczu pompy ustawiamy docelowy poziom wilgotności, jaki ma panować w komorze. Gumowy wężyk umieszczamy w pojemniku z wodą, która następnie jest przekształcana w parę i wprowadzana do wnętrza inkubatora. Jeśli wylęgarka nie ma podłączonej pompy wilgotności, wodę należy dolewać do kanalików. Przy problemach z jej utrzymaniem można włożyć do inkubatora nasączoną gąbkę.