Filtr
Produkty 35
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. POLYSECT
    NOWOŚĆPOLECANEF9730
    Polysect Mszyca Ziemiórki Ochojnik Substral 100 ml
    36,63 zł 33,92 zł
  2. Mydło potasowe ogrodnicze  z czosnkiem Bio Eko 0,5 l TARGET
    F7528
    Mydło potasowe ogrodnicze z czosnkiem Bio Eko 0,5 l TARGET
    21,14 zł 17,19 zł
  3. Wrotycz ekstrakt na pędraki 0,5 l TARGET
    POLECANEBESTSELLERF7530
    Wrotycz ekstrakt na pędraki 0,5 l TARGET
    29,88 zł 24,29 zł
  4. NeemAzal- T/S skutecznie zwalcza owady ssące, gryzące i minujące
    F7529
    NeemAzal do zwalczania ziemiórki i innych szkodników 50ml
    57,62 zł 53,35 zł
  5. Środek mszyce wełnowce przędziorki mączlik Substral 750ml
    NOWOŚĆF9732
  6. Spruzit Spray  na szkodniki AL Agrecol Natura
    NOWOŚĆF9693
  7. ziemia okrzemkowa na ptaszyńca Ziemia okrzemkowa diatomit 10 kg
    BESTSELLERF5303
    Ziemia okrzemkowa diatomit 10 kg
    56,46 zł 45,90 zł Już od 52,26 zł
  8. Ziemia okrzemkowa diatomit  do zwalczania ptaszyńca i piórojadów 20 kg Ziemia okrzemkowa diatomit  20 kg
    POLECANEBESTSELLERF4989
    Ziemia okrzemkowa diatomit 20 kg
    90,10 zł 73,25 zł Już od 86,96 zł
  9. e-mszyca środek na mszyce 0,5 l
    F7637
    Preparat na mszyce z atomizerem 0,5 l E-Mszyca
    17,50 zł 14,23 zł
  10. Płyn na szkodniki przędziorki, mszyce, wełnowce 0,5 l Agrecol
    F7709
  11. Preparat na mszyce i inne szkodniki Naturalny 0,5 l Agrecol
    F7708
    Preparat na mszyce i inne szkodniki Naturalny 0,5 l Agrecol
    17,91 zł 14,56 zł
  12. Agrocover spray 1l na mszyce, przędziorki, wciorniastki TARGET
    F7508
  13. NeemAzal oprysk do zwalczania ziemiórki i innych szkodników Agrecol 3 ml
    NOWOŚĆF9742
  14. BROS Naturalnie Pułapki na ziemiórki
    NOWOŚĆF9663
  15. Taśma kleista lepowa na szkodniki do drzew 5 m TARGET
    F7663
    Taśma kleista lepowa na szkodniki do drzew 5 m TARGET
    16,90 zł 13,74 zł
  16. Mydło potasowe ogrodnicze czosnkowe 0,5 l Agrecol
    F7707
    Mydło potasowe ogrodnicze czosnkowe 0,5 l Agrecol
    14,86 zł 12,08 zł
  17. Mospilan 20 SP BROS
    NOWOŚĆF9665
    Mospilan na ćmę bukszpanową 2,5 g Bros
    11,90 zł 11,02 zł
    Brak w magazynie
  18. Spruzit Rtu środek na mszyce, miseczniki, wełnowce 1 l TARGET
    F9530
  19. MOSPILAN 20SP na Ćmę Bukszpanową 2,4 g TARGET
    F7779
    MOSPILAN 20SP na Ćmę Bukszpanową 2,4 g TARGET
    12,50 zł 11,57 zł
    Brak w magazynie
  20. MOSPILAN 20SP  środek na Ćmę Bukszpanową 10 g TARGET
    F7778
    MOSPILAN 20SP środek na Ćmę Bukszpanową 10 g TARGET
    21,50 zł 19,91 zł
Filtr
Produkty 35
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Na mszyce

Mszyce ogrodowe to niewielkie owady z rzędu pluskwiaków, które często są spotykane na roślinach w ogrodach, parkach i polach uprawnych. Są to owady roślinożerne ssące, co oznacza, że odżywiają się sokami roślinnymi, prowadząc do uszkodzeń, a często nawet śmierci roślin. Szacuje się, że w Polsce może występować nawet 800 gatunków mszyc, bytujących na praktycznie wszystkich roślinach. Choć na pierwszy rzut oka mszyce mogą wydawać się niewinne, to ich obecność jest problematyczna dla roślin i ogólnego zdrowia ekosystemu.

Czynnikiem wpływającym na wielkość populacji mszycy jest pogoda. Sprzyjająca temperatura jesienią pozwala mszycom przygotować się do zimowania. Niezbyt mroźne zimy sprawiają, że duża część mszyc zimujących przeżywa do wiosny. Warto zatem zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na mszyce, które pomogą nam zabezpieczyć rośliny przed inwazją szkodników.

ZWALCZANIE MYSZYCY – CZYLI JAK POZBYĆ SIĘ MSZYC Z OGRODU I DOMU?

Zwalczanie mszyc w domu i ogrodzie jest skuteczne, dzięki dostępnym środkom chemicznym na mszyce. Można stosować również domowe sposoby na mszyce, ale należy pamiętać o tym, by były one uzupełnieniem, a nie podstawą zwalczania mszyc. Wiele osób zastanawia się, kiedy stosować oprysk na mszyce? Zastosowanie środków ochronnych i zwalczających szkodniki należy rozpocząć natychmiast po wykryciu mszyc na roślinach, gdyż opóźnienie może znacząco utrudnić walkę z nimi. Mszyce rozmnażają się bardzo szybko i stopniowo przenoszą się na inne rośliny, co pogarsza sytuację.

Preparaty na mszyce – podział:

  • chemiczne środki na mszyce – tzw. Insektycydy, są to środki ochrony roślin, które zawierają w składzie substancję czynną. Oprysk środkiem na mszyce prowadzi do śmierci insektów. Do najskuteczniejszych środków na mszyce zalicza się m.in. Mospilan, Polysect oraz Neemazal, który jest określony jako ekologiczny środek na mszyce.
  • naturalne środki przeciwko mszycom - są to środki na mszyce w sprayu lub w formie koncentratu, opracowane na bazie naturalnych wyciągów z roślin, które zabezpieczają rośliny przed inwazją mszycy, należą do nich m.in. Spruzit, E-Mszyca, a także Agrocover oraz mydło potasowe na mszyce. Doskonale sprawdza się również ziemia okrzemkowa na mszyce, której pylista forma zabezpiecza rośliny przed mszycami, mrówkami, ślimakami i innymi szkodnikami.
  • domowe sposoby na mszyce – są to naturalne metody zwalczania mszyc, oparte na bazie domowych składników, zalicza się do nich m.in. ocet na mszyce, soda na mszyce, wywar z pokrzywy, czy gnojówka z pokrzyw.

Istnieją również inne metody walki z mszycami. Jedną z nich są pułapki lepowe na mszyce oraz taśmy kleiste na mszyce, które służą przede wszystkim do monitorowania obecności mszyc w ogrodzie. Wielu ogrodników stosuje również żółte wstążki na mszyce, które mają na celu zwabienie do ogródka biedronek, które są naturalnym wrogiem mszycy. Ogrodnicy sadzą również rośliny odstraszające mszyce, do których należy np. lawenda.

zwalczanie mszycy fermo

Mszyce – po czym poznać? Sprawdź czy problem mszycy dotyczy również Ciebie!

Mszyce to małe owady, które charakteryzują się delikatnym, miękkim ciałem i skrzydłami pokrytymi błoną. Kolor mszycy może być różny w zależności od gatunku- od białego, zielonego lub prawie czarnego. Po czym poznać, czy mszyce zaatakowały rośliny? Zazwyczaj gołym okiem można zaobserwować, szczególnie na młodych końcówkach roślin duże skupiska zielonych owadów, a także ich znaki aktywności. Należą do nich zniekształcenia pędów i liści roślin, które się zwijają, skręcają, a następnie żółkną i więdną, by w końcu uschnąć. Z takiej rośliny mszyce przenoszą się na inne, znajdujące się w otoczeniu.

Najskuteczniejszy preparat na mszyce – zastosuj i przekonaj się jak działa oprysk na mszyce!

Najskuteczniejszy preparat przeciwko mszycom musi działać aktywnie i kompleksowo. Duże stadium rozwoju owadów sprawia, że oprysk na mszyce musi być rozłożony w czasie, aby zlikwidować dorosłe osobniki oraz larwy. Mszyce na różach, czy mszyce na warzywach i drzewach owocowych mogą pojawić się w każdym momencie. Stosując odpowiedni środek na mszyce jesteśmy w stanie powstrzymać inwazję owadów, zapobiec dalszym uszkodzeniom roślin i zachować dobrą kondycję upraw. Zwalczanie mszycy będzie skuteczne, jeżeli zastosujemy preparaty renomowanych procentów, zawierających substancje aktywne, które trwale wyeliminują szkodniki. W walce z mszycami sprawdzą się preparaty naturalne jak np. Emulpar 940 EC na bazie oleju rydzowego, który działa na zasadzie pułapki lepowej, blokując funkcje życiowe pasożytów. Popularny jest również Neemazal na mszyce, oparty na ekstrakcie z drzewa neem. Polysect Substral to środek owadobójczy długo działający, który stosowany jest jako zamiennik Mospilanu. Oprócz mszycy zwalcza szereg innych szkodników roślin (wełnowce, przędziorki, ochojniki, tarczniki i inne). Dla użytkowników profesjonalnych najlepszym wyborem będzie Mospilan 20 SP, którego skład oparty na substancji czynnej tj. acetamipryd, który zapewni działanie prewencyjne oraz skutecznie zwalczy mszycę, ćmę bukszpanową oraz sprawdzi się wobec szkodników roślin ozdobnych i owocowych.

Naturalne sposoby na mszyce – zastosuj zioła do zwalczanie szkodników w ogrodzie!

Wiele osób zanim zdecyduje się sięgnąć po chemiczne środki owadobójcze stosuje domowe sposoby na mszyce oraz naturalne środki na mszyce. Wśród metod domowych najpopularniejszy jest ocet z wodą na mszyce, mleko na mszyce, a także soda oczyszczona, wywar z cebuli, pokrzywy oraz czosnku. Ogrodnicy nie zawsze jednak mają możliwość samodzielnego przygotowania domowego oprysku na mszyce, dlatego powstały specjalne koncentraty tj. wyciąg z pokrzywy na mszyce, wrotycz na mszyce, a także wyciąg z czosnku na mszyce. Polecane są również gotowe do użycia środki na mszyce tj. Agrocover oraz E-mszyca oparte na bazie naturalnych składników. Wygodny spray na mszyce z pewnością ułatwia oprysk i nie wymaga posiadania specjalnego opryskiwacza. Warto stosować również mydło potasowe z czosnkiem, które zwalcza mszyce, a zapach czosnku skutecznie je odstrasza. Do zabezpieczenia roślin przed mszycami i innymi owadami ssącymi doskonale sprawdza się ziemia okrzemkowa, a dokładniej jej pylista postać, która stanowi barierę ochroną przed insektami.

preparaty na mszyce

Mszyce na różach – jak się pozbyć?

Róże to wspaniałe rośliny, które są dumą wielu osób. Narażone są one jednak szczególnie na inwazję mszycy, które upodobały sobie te rośliny. Zazwyczaj bytują one pod listkami, czy na łodygach i młodych pąkach. Chcąc zwalczyć mszyce na różach warto zastosować opryski chemiczne - np. dedykowany środek na mszyce na różach i roślinach ozdobnych Polysect. Jeśli problem mszyc nie jest poważny, można zastosować domowy sposób walki z mszycami, czyli np. oprysk róży mydłem potasowym.

Mszyce na pomidorach – jak skutecznie zwalczać?

Czym pryskać pomidory? To pytanie często zadają sobie działkowcy, chcąc uchronić pomidory przed inwazją mszycy. Najlepiej na mszyce na pomidorach sprawdzają się insektycydy, czyli profesjonalne środki owadobójcze tj. Mospilan, Polysect oraz Emulpar. Stosując środki chemiczne do oprysku pomidorów, należy stosować się do okresu karencji, który dokładnie opisany jest na ulotkach preparatów.

Mszyce na iglakach – czym jest biały nalot na iglakach?

Biały nalot na iglakach, który przypomina kłaczki wełny jest oznaką bytowania mszyc na iglakach. Jest to woskowa wydzielina pod którą żeruje ochojnik, który powoduje m.in. brązowienie igieł. Kolejną oznaką mszyc na iglakach są galasy, czyli twory przypominające szyszki, które stanowią dla mszyc schronienie. W przypadku małej ilości galasów i niskich drzew czy krzewów, galasy można usuwać ręcznie. Jednak w przypadku drzew wysokich należy skorzystać z środków na mszyce na iglakach.

Mszyce na drzewkach owocowych – jak zapobiec mszycom?

Mszyce na wiśni, mszyce na brzoskwini, mszyce na jabłoni to prawdziwa udręka sadowników, którzy co roku mierzą się z problem mszyc na drzewkach owocowych. W ich zwalczaniu najważniejszy jest czas wykonania oprysku na mszyce. Środki na mszyce na drzewka owocowe powinny być stosowane tuż po zawiązaniu pąków na wiosnę. Taki sposób oprysku na mszyce pozwala zabić mszyce, zanim zdąża zaszkodzić drzewkom i zwiększą swoją populację. Również w tej sytuacji najskuteczniejszy oprysk na mszyce to środek Mospilan oraz zamiennik Mospilanu - Polysect.