Filtr
Produkty 16
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Bomba na pluskwy fumigator zestaw Bomba na pluskwy fumigator + oprysk - super mocny zestaw P-Bomb XL
  NOWOŚĆPROMOCJA 7%POLECANEF9791
  Bomba na pluskwy fumigator + oprysk - super mocny zestaw P-Bomb XL
  Cena promocyjna 254,48 zł 206,89 zł Regular Price 273,63 zł
 2. ziemia okrzemkowa na pluskwy Ziemia okrzemkowa na pluskwy domowe - naturalny sposób zwalczania pluskiew
  NOWOŚĆPOLECANEF9792
 3. Preparat na pluskwy 100% skuteczny koncentrat 100 ml Preparat na pluskwy 100% skuteczny koncentrat 100 ml
  POLECANEBESTSELLERF4899
  Preparat na pluskwy 100% skuteczny koncentrat 100 ml
  40,12 zł 32,62 zł
 4. diptron owadobójczy 100 ml Diptron środek na pluskwy prusaki pchły 100 ml
  POLECANEF7959
  Diptron środek na pluskwy prusaki pchły 100 ml
  52,50 zł 42,68 zł
 5. Permex 22E oprysk na komary, muchy, karaluchy, rybiki, pluskwy 1 l Permex 22E oprysk na komary, muchy, karaluchy, rybiki, pluskwy 1 l
  F7962
 6. CIPEXEN 1l na mole, pchły, kleszcze, pluskwy, karaczany, rybiki cukrowe CIPEXEN 1l na mole, pchły, kleszcze, pluskwy, karaczany, rybiki cukrowe
  PROMOCJA 5%POLECANEF4692
  CIPEXEN 1l na mole, pchły, kleszcze, pluskwy, karaczany, rybiki cukrowe
  Cena promocyjna 150,01 zł 121,96 zł Regular Price 157,90 zł
 7. DOBOL 20 g świeca bomba dymna na pluskwy, prusaki, meszki, owady DOBOL 20 g świeca bomba dymna na pluskwy, prusaki, meszki, owady
  POLECANEF4627
 8. Pułapka lepowa na pluskwy z wabikiem 5 szt
  F6170
  Pułapka lepowa na pluskwy z wabikiem 5 szt
  44,03 zł 35,80 zł
 9. ONE SHOT Liquid Sand piasek w płynie na pluskwy 0,5 l
  F7965
  ONE SHOT Liquid Sand piasek w płynie na pluskwy 0,5 l
  28,95 zł 23,54 zł
Filtr
Produkty 16
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Na pluskwy

Pluskwa domowa Cimex lectularius jest małym, płaskim owadem żywiącym się głównie ludzką krwią aktywnym głównie nocą. Potrzebne jest dobry środki na pluskwy Te uciążliwe szkodniki mogą stać się poważnym problemem w mieszkaniach, hotelach i schroniskach, ponieważ szybko się rozmnażają i są trudne do wykrycia ze względu na ich nocny tryb życia i umiejętność ukrywania się w szczelinach łóżek - stąd potoczna nazwa pluskwa łóżkowa. Pluskwy poza łózkami i materacami chętnie bytują w szczelinach podłóg, pod cokołami i zakamarkach mebli. Ukąszenia pluskiew mogą powodować swędzenie, dyskomfort, a nawet reakcje alergiczne. Użycie odpowiednich środków na pluskwy daje pewność, że szybko poradzimy sobie z problemem Skuteczne zwalczanie tych pasożytów wymaga minimum wiedzy łączącego dokładne sprzątanie zastosowaniem środków chemicznych lub naturalnych na pluskwy.

Zwalczanie Pluskiew - nie jest trudne

Ugryzienie pluskwy jest nieprzyjemne, a zwalczanie pluskiew to temat, który nabiera na znaczeniu w miarę zwiększania się problemu z tymi uciążliwymi owadami. Pluskwy domowe są trudne do wykrycia i jeszcze trudniejsze do usunięcia metodami naturalnymi, co czyni je jednym z najbardziej niepożądanych szkodników. Skuteczne zwalczanie wymaga kompleksowego podejścia, wiedzy na temat ich zachowań i wyboru odpowiednich środków na pluskwy. Ważne jest też przykładanie większej uwagi higienie i sprzątaniu domu.

Jak Sprawdzić, Czy w Domu Są Pluskwy?

Obecność pluskiew można zidentyfikować przez charakterystyczne ślady takie jak małe, ciemne plamki odchodów na pościeli a także jasnobrązowe prządki. Pluskwy dają się też odczuć domownikom poprzez widoczne ukąszenia na skórze. Pluskwy często ukrywają się w szczelinach łóżek, mebli i w innych ciemnych miejscach. Atakują nocą, a rano pośnie ludzie skarżą się na bolesne i swędzące pogryzienia pluskiew.

Pułapki na pluskwy - zasada działania

Działają na zasadzie przyciągania tych nocnych szkodników do wnętrza. W środku pułapki pluskwy są uwięzione i zabijane. Pułapki na pluskwy wykorzystują substancje zapachowe lub chemiczne. Imitują feromony lub zapach człowieka, który jest naturalnym źródłem pożywienia dla pluskiew. Po zwabieniu do pułapki pluskwy wpadają do jej wnętrza, z którego nie mogą się wydostać. Niektóre pułapki są proste i polegają na fizycznym schwytaniu owadów w klejącą powierzchnię lub zbiornik. Inne modele mogą zawierać pestycydy, które zabijają pluskwy. Pułapki są często stosowane jako narzędzie do monitorowania obecności pluskiew w domu lub w hotelach oraz jako element strategii zwalczania tych uciążliwych pasożytów.

Środki na Pluskwy - naturalne sposoby

Do zwalczania pluskiew stosuje się różnorodne środki począwszy od metod mechanicznych takie jak odkurzanie i pranie pościeli w wysokich temperaturach. Po środki chemiczne, takie jak specjalistyczne spraye, proszki i świece. Naturalne sposoby zwalczania pluskiew mogą być skuteczną i bezpieczne Oto kilka z nich:

 • Wysoka temperatura: Pluskwy giną, gdy są wystawione na wysoką temperaturę. Pranie pościeli, zasłon i ubrań w gorącej wodzie (powyżej 60°C) i następnie suszenie w wysokiej temperaturze na co najmniej 30 minut może pomóc w zwalczaniu pluskiew. Można tutaj użyć suszarki do ubrań. Dobrze sprawdzają się też parownice.
 • Niska temperatura: Ekspozycja na bardzo niskie temperatury (poniżej -18°C) przez kilka dni również zabija pluskwy. Możemy włożyć mniejsze przedmioty, takie jak zabawki, buty czy ubrania do zamrażarki na co najmniej 72 godziny.
 • Odkurzanie: Regularne odkurzanie może pomóc w usunięciu pluskiew oraz ich jaj i larw pluskiew z dywanów, mebli i innych powierzchni. Bardzo ważne aby natychmiast po zakończeniu odkurzania oczyścić odkurzacz a worek wynieść na zewnątrz domu i najlepiej spalić.
 • Naturalne olejki eteryczne: takie jak olejek z drzewa herbacianego, lawendowy czy eukaliptusowy, mogą odstraszać pluskwy. Można rozpylić roztwór olejku wokół zasiedlonych przez pluskwy miejsc. Skuteczność olejków eterycznych jako środka zwalczającego pluskwy nie jest naukowo potwierdzona i może działać raczej jako środek odstraszający niż zwalczający. Stosujmy je więc profilaktycznie, a nie w celu zwalczania.
 • Kwasek cytrynowy: Istnieje przesąd, że kwasek cytrynowy odstrasza pluskwy.
 • Ziemia okrzemkowa: To naturalny środek , który może być używany do zwalczania pluskiew poprzez wysuszenie ich ciał. Rozsypywanie ziemi okrzemkowej w miejscach, gdzie pluskwy się kryją jest potwierdzonym i sprawdzonym sposobem zwalczania pluskiew. Ziemia okrzemkowa zawiera Diatomit naturalnie występujący środek zwalczający pasożyty.

Preparaty na pluskwy - środki chemiczne

Wybierając preparat na pluskwy, należy zwrócić uwagę na jego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Na rynku dostępne są produkty zawierające substancje aktywne, które zabijają pluskwy na różnych etapach ich rozwoju. W ofercie powyżej przedstawiamy ofertę skutecznych i sprawdzonych preparatów. Ich zastosowanie załatwi problem pluskiew. Pamiętajmy jednak, że zwalczenie i całkowite unicestwienie pluskiew z domu nie daje gwarancji że pluskwy nie powrócą. Dlatego po użyciu środków chemicznych na pluskwy warto rozpocząć działania profilaktyczne, choćby naturalne metody odstraszania pluskiew.

Jak pozbyć się pluskiew?

Pozbycie się pluskiew wymaga czasu i cierpliwości. Należy trzykrotnie użyć dedykowanych preparatów na pluskwy. Kluczowe jest dokładne oczyszczenie mieszkania z potencjalnych schronień dla tych owadów. Należy regularnie odkurzać, prać pościel i odzież w wysokiej temperaturze oraz uszczelniać wszelkie szczeliny w ścianach i meblach, przez które pluskwy mogą się dostać do wnętrza. Należy też zwrócić uwagę i wyeliminować inne potencjalne drogi zasiedlenia np. przyniesienie jaj lub larw na ubraniach z zakażonego miejsca.