Drożdże piwne to naturalny dodatek paszowy stosowany w żywieniu zwierząt gospodarskich, który ze względu na swe właściwości jest ceniony przez hodowców. Opakowanie 1 kg jest w szczególności przeznaczone dla małych i średnich hodowli. Są one bardzo wydajne, a niewielkie opakowanie pozwala na ekonomiczne zużycie dodatku. Drożdże paszowe doskonale sprawdzają się dla drobiu, gołębi, trzody chlewnej, bydła, królików, a nawet psów i kotów. Korzystnie wpływają na zdrowie zwierząt, a także wygląd sierści i upierzenia.
Co to są drożdże piwne dla zwierząt?
Drożdże paszowe to produkt uboczny powstały w wyniku procesu produkcji piwa i spirytusu. Odgrywają one niezwykle korzystną rolę w hodowli zwierząt, zapewniając im cenne źródło pożywienia. Drożdże piwne są bogate w białka, aminokwasy, witaminy i minerały, co poprawia nie tylko zdrowie, ale również produktywność zwierząt. Zawierają one miliardy pozytywnych mikroorganizmów z pozytywnym działaniem dla inwentarza.
Drożdże paszowe dla zwierząt – korzyści stosowania.
Drożdże stanowią wartościowy dodatek do diety zwierząt, co przyczynia się do poprawy ich zdrowia, wydajności oraz ogólnego dobrostanu.
Do najważniejszych zalet należą:
- poprawa nieśności drobiu – kury, którym podawane są drożdże znoszą więcej jajek o mocniejszej skorupce i ładnym żółtku,
- poprawa wydajności mlecznej – krowy, czy też kozy mleczne mają pobudzoną laktację, a ich mleko jest lepszej jakości,
- poprawa apetytu zwierząt – drożdże piwne zwiększają atrakcyjność karmy, co pobudza apetyt zwierząt,
- ograniczenie biegunek – pozytywne mikroorganizmy chronią przed negatywnymi skutkami biegunek, hamując je,
- prawidłowa praca przewodu pokarmowego – korzystny wpływ nie tylko na jelita, ale cały układ pokarmowy, dzięki lepszej strawności,
- lepsze przyrosty masy ciała - szczególnie ważne i widoczne u drobiu rzeźnego,
- zwiększenie odporności zwierząt – naturalne pobudzenie układu immunologicznego do pracy,
- ochrona przed stresem – zarówno tym cieplnym, jak i spowodowanym transportem, czy zmianą miejsca,
- źródło witamin z grupy B oraz białka i aminokwasów – korzystnie wpływa na wzrost zwierząt,
- ładny wygląd sierści i upierzenia – drożdże zapewniają ładną i lśniącą sierść, zapobiegając jej wypadaniu.
Drożdże paszowe – kiedy podawać zwierzętom?
Drożdże paszowe podaje się zwierzętom w sytuacji występujących problemów z trawieniem. Dodaje się je również do paszy w przypadku słabej wydajności nieśnej i mlecznej, spadku apetytu, a także przy zauważalnym niedoborze energii wśród zwierząt.
Poprawa smaku karmy i paszy! Zachęć swoje zwierzęta do jedzenia.
Drożdże piwne poprawiają smak, a ich dodanie do paszy czy karmy dla zwierząt nadaje jej wyrazistości, dzięki czemu pokarm staje się bardziej atrakcyjny. Jest to szczególnie ważne w przypadku wybrednych zwierzą lub takich, które zwyczajnie nie mają apetytu. Kiedy nasza kura czy pies nie je karmy, nie otrzymuje wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych, co negatywnie odbija się na jego zdrowiu. Dlatego ważne jest, aby pokarm który zwierzęta otrzymują był nie tylko zdrowy i dobrze zbilansowany, ale także dobrze smakował naszemu pupilowi.
Dawkowanie drożdży piwnych dla zwierząt.
Dawkowanie drożdży piwnych zależy od gatunku zwierząt, ich wieku, kondycji oraz celu stosowania.
- Drób: wymieszać 10 g drożdży z 1 kg paszy,
- Pozostałe zwierzęta: wymieszać drożdże z paszą w stosunki od 1-5%.
Skład:drożdże spirytusowe, drożdże piwne inaktywowane,
Składniki analityczne: Białko surowe 420,00 g/kg, Wapń (Ca) 3,70 g/kg, Fosfor (P) 7,50 g/kg, Kwas foliowy B9 1,28 mg/kg, Fosfor strawny (Pst) 6,75 g/kg, Biotyna B7 16,98 mg/kg, Potas (K) 10,50 g/kg, Cholina 3 500,00 mg/kg, Sód (Na) 2,20 g/kg, Witamina A 5 430,0 j. m/kg, Magnez (Mg) 4,50 g/kg, Siarka (S) 1,60 g/kg, Witamina E 18,0 mg/kg, Witamina B1 80,06 mg/kg, Witamina B2 40,00 mg/kg, Witamina B6 35,00 mg/kg, Witamina B12 5 mcg/kg, Niacyna B3 142,00 mg/kg, Kwas Pantotenowy 50,00 mg/kg.