Aktualności Hodowla zagrodowa

Jak wysłać żywe ptaki kurierem?

Wysyłka towarów za pośrednictwem kurierów i usług pocztowych stała się codziennością, ułatwiając przemieszczanie się przedmiotów i dokumentów między miejscami. Dla hodowców ptaków, możliwość bezpiecznej i skutecznej wysyłki ptaków to bardzo ważna kwestia, która pozwala m.in. na rozwój hodowli poprzez zakup czy sprzedaż ptaków. To, co kiedyś było trudnym wyzwaniem, dziś staje się coraz bardziej dostępne i bezproblemowe dzięki nowym technologiom i specjalistycznym usługom.

Wielu hodowców zastanawia się jednak, czy wysyłka ptaków kurierem jest możliwa oraz w jaki sposób nadać paczkę, by ptaki bezpiecznie dotarły do odbiorcy. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące wysyłki ptaków w Polsce.

Jakim kurierem nadać paczkę z ptakami?

Wysyłka ptaków możliwa jest dzięki usłudze oferowanej przez Pocztę Polską. Realizacja przesyłek z zawartością żywych ptaków następuje w paczce pocztowej lub przesyłce kurierskiej Pocztex. Do obrotu pocztowego dopuszczone są wyłącznie ptaki domowe oraz ozdobne, a zasady bezpiecznego transportu regulują przepisy pocztowe.

Jak bezpiecznie nadać paczkę z ptakami

Najważniejszą kwestią w wysyłce ptaków jest zapewnienie im bezpieczeństwa w czasie podróży, za co w dużej mierze odpowiada nadawca paczki. Przesyłki muszą być przygotowane w taki sposób, by nie narażać ptaków na stres i cierpienie, a warunki transportu nie mogą zagrażać ich życiu i zdrowiu. Należy mieć na uwadze, by ptaki miały zapewnione właściwie warunki z uwzględnieniem ewentualnego zwrotu.

Jak powinno wyglądać opakowanie do wysyłki ptaków?

Wysłanie paczki z żywymi ptakami możliwe jest przy wykorzystaniu specjalnie dedykowanych opakowań do transportu ptaków , które:

  • gwarantują utrzymanie funkcji życiowych,
  • są odpowiednio trwałe i mocne, uniemożliwiając ptakom zniszczenie czy wydostanie się z opakowania,
  • zapewniają przesyłanym ptakom właściwe warunki na czas przemieszczania i doręczania przesyłki, a także ich ewentualnego zwrotu,
  • uniemożliwiają wysunięcie się zawartości na zewnątrz,
  • posiadają spód chłonący wilgoć,
  • są oznaczone nalepką o treści lub napisem w kolorze czerwonym ,,ŻYWE ZWIERZĘ'’,
  • posiadają oznaczenie „góra” i „dół” przesyłki,
  • spełniają wymogi określone przepisami o ochronie zwierząt, w odniesieniu do opakowań do przesyłania ptaków,
  • Przykładowe opakowania do wysyłki ptaków

    Opakowania do wysyłki ptaków muszą być zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo ptakom w trakcie transportu, z uwzględnieniem odpowiedniej wentylacji. Oto przykładowe rodzaje opakowań i kontenerów używanych do przewozu ptaków: karton do wysyłki ptaków

  • specjalistyczny karton do transportu ptaków
  • z otworami wentylacyjnymi o stożkowej konstrukcji, która sprzyja cyrkulacji powietrza. Karton o wymiarach 64 x 38 x 22 jest w stanie zmieścić do 5 szt. ptaków i doskonale sprawdza się do wysyłki ptaków ozdobnych, gołębi, bażantów, przepiórek. Można go piętrować z zachowaniem swobodnego przepływu powietrza. Dzięki specjalnym uchwytom jest wygodny w przenoszeniu.
  • klatki transportowe z tworzywa sztucznego
  • , które dostosowane są do piętrowania i zapewniają swobodny przepływ powietrza, a także drzwi z mechanizmem blokującym, który uniemożliwia wydostanie się ptaków.

    Co włożyć ptakom do paczki na czas wysyłki?

    Wysyłając ptaki należy pamiętać, by zapewnić właściwe warunki na czas przemieszczania i doręczania przesyłki, a także ich ewentualnego zwrotu. W paczce warto umieścić ziarno oraz jabłko, które zastąpi wodę na czas podróży.

    Przesyłając żywe stworzenia podlegasz przepisom o ochronie zwierząt.

    Komentarze
    Search engine powered by ElasticSuite