Natalia Łapot

Natalia Łapot
Natalia Łapot
Specjalista ds. Systemów Zootechnicznych / Produkt Manager

Mgr Natalia Łapot pasjonuje się hodowlą zwierząt i otoczenia z nią związanego. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Zarządzanie oraz Finanse i Rachunkowość Biznesu. Posiada bogate doświadczenie w branży hodowli zwierząt, a także umiejętności zarządzania produktami, które pozwalają jej tworzyć skuteczne strategie rozwoju. Zawsze gotowa do działania, z uśmiechem na twarzy i otwartością na potrzeby klientów. Z pasją służy pomocą w doborze najlepszego wyposażenia gospodarstwa oraz rozwiązania problemów.

TOP 5 usprawnień w hodowli kur, które ułatwią Ci pracę
Porady dla hodowców Hodowla zagrodowa

TOP 5 usprawnień w hodowli kur, które ułatwią Ci pracę

Współczesna przydomowa hodowla kur, choć czerpie z tradycyjnych metod chowu, coraz bardziej koncentruje się na rozwiązaniach, które ułatwiają życie hodowcy. Nowoczesne technologie pozwalają spędzać mniej czasu na codziennych obowiązkach związanych z drobiem. Automatyczne systemy karmienia i pojenia, a także samoczynne otwieranie i zamykanie drzwi w kurniku, to tylko niektóre z ułatwień, które sprawiają, że opieka nad ptakami, nie jest aż tak czasochłonna jak dawniej. Przydomowe kurniki stają się coraz bardziej samowystarczalne, a praca człowieka ogranicza się do minimum. Wprowadzenie odpowiednich usprawnień nie tylko skraca czas i wysiłek związany z codzienną obsługą, ale także poprawia dobrostan ptaków, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać wyższe korzyści z hodowli np. w postaci większej ilości znoszonych jaj.

W dzisiejszych czasach praca na etacie już nie jest przeszkodą w hodowli, o czym przekonała się pani Malwina, która na co dzień zajmuje się księgowością w dużej firmie w województwie dolnośląskim. W artykule przedstawiamy pięć praktycznych rozwiązań, które pomogły młodej księgowej kontynuować pasję swojej mamy – jaką jest przydomowa hodowla kur.

Czytaj więcej
Naturalne przysmaki dla psa: zdrowe smakołyki, które pokocha Twój pupil!
Aktualności

Naturalne przysmaki dla psa: zdrowe smakołyki, które pokocha Twój pupil!

Wspaniałe urozmaicenie codziennej diety, to właśnie podanie Naszemu pupilowi przysmaku. Stanowią one doskonałe źródło dostarczenia dodatkowych wartości odżywczych. Warto wybierać takie smakołyki dla psa, które będą dla niego zdrowe. Powiedzenie „Jesteś tym, co jesz”, dotyczy również domowych zwierzaków. Sami zamiast wybrać pudełka landrynek owocowych ze sztucznymi barwnikami i konserwantami, wolimy sięgnąć po świeże pełne witamin owoce. Najbardziej cieszącą i lubianą grupą smakołyków są naturalne przysmaki dla psa. Ich zapach i aromat sprawia, że czworonogi za nimi szaleją. Są nie tylko pyszne i apetycznie pachną, ale także oferują szeroki wachlarz korzyści zdrowotnych. Posiadają pełen kompleks składników odżywczych, które wspierają zdrowie Naszych pupili. Gryzaki dla psa są świetnym uzupełnieniem zbilansowanej diety.

Pozwól swojemu psiakowi szczekać z radości, podając mu naturalny smakołyk!

Czytaj więcej
Inwazja myszy w Polsce. Są praktycznie wszędzie.
Zwalczanie szkodników

Inwazja myszy w Polsce. Są praktycznie wszędzie.

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy zakładamy ciepłe swetry i buty, a w ręce trzymamy i gorącą herbatę z miodem i cytryną. Jest to również okres, kiedy to myszy i inne gryzonie szukają schronienia i chętnie wprowadzają się do naszych domów i piwnic. Ich obecność wywołuje nie tylko panikę, zaniepokojenie, ale także wiąże się ze stratami materialnymi i zagrożeniami dla zdrowia. Myszy przegryzają kable, niszczą elewację, meble, zanieczyszczają żywność i pozostawiają po sobie odchody, których zapach bywa nie do zniesienia. Szkody wyrządzają również w samochodach – uszkadzają przewody, a nawet wygryzają styropian z dziecięcych fotelików. Co zatem zrobić by uniknąć inwazji myszy? Dlaczego są one aż tak groźne? Na te pytania odpowiemy w artykule.

Czytaj więcej
Pierwsza od ponad 40 lat wystawa gołębi i drobiu w Kaliszu!
Aktualności

Pierwsza od ponad 40 lat wystawa gołębi i drobiu w Kaliszu!

W dniach 11-13 października 2024 w Kaliszu odbyła się Pierwsza Kaliska Wystawa Rasowych Gołębi, Drobiu i Drobnego Inwentarza. Wydarzenie prezentujące najpiękniejsze ptaki powróciło ponownie do najstarszego miasta w Polsce po ponad 40 latach. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia było Kaliskie Stowarzyszenie Hodowców na czele z prezesami: Jakubem Ordonem i Damianem Ludwickim. Wystawa przyciągnęła tysiące odwiedzających, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski i Europy.

Czytaj więcej
Jak zrobić poidło dla kur? 6 prostych kroków do wymarzonego pojnika!
Porady dla hodowców Hodowla zagrodowa

Jak zrobić poidło dla kur? 6 prostych kroków do wymarzonego pojnika!

Pojenie drobiu to podstawa czynność, za którą odpowiedzialny jest hodowca. Woda jest niezbędna ptakom do egzystencji. Już 4 dniowy brak wody prowadzi od odwodnienia i śmierci dorosłych kur, a w przypadku piskląt okres ten znacznie się skraca, powodując liczne upadki w stadzie. Do pierwszych symptomów świadczących o odwonieniu kur należą m.in. zapadnięte oczy, widoczne ścięgna na nogach, ogólne osłabienie, apatia, suchy i blady dziób, a także luźne i odbarwione biegunki. Znaczenie w hodowli ma nie tylko ilość, ale również jakość wody, która powinna być świeża i czysta. Do podawania wody ptakom w hodowli służą poidła. Są to zbiorniki, które mogą przybierać różne formy: syfonów, wiader, miseczek, korytek. Istnieją również automatyczne pojniki i linie pojenia, które znacznie ułatwiają pracę hodowcom. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak zrobić poidło dla kurcząt, które napoi dużą ilość ptaków jednocześnie, bez rozlewania i zabrudzania wody.

Czytaj więcej
Czy można wysyłać ptaki pocztą?  Znamy odpowiedź!
Aktualności Hodowla zagrodowa

Czy można wysyłać ptaki pocztą? Znamy odpowiedź!

Od 16 września 2024 Poczta Polska wznawia możliwość wysyłania i doręczenia żywych ptaków kurierem. Usługa ta skierowana jest do hodowców ptaków domowych i ozdobnych, a także pszczół. Daje ona możliwość poszerzenia hodowli o nowe gatunki ptaków, a także sprzedaży nadwyżek. Wysyłka ptaków pocztą na każdym etapie logistycznym traktowana jest przez przewoźnika priorytetowo, dzięki czemu zwierzęta szybko docierają do miejsca docelowego, z gwarancją zapewnienia im bezpieczeństwa. Weryfikacji podlegają warunki zewnętrzne tj. temperatura powietrza, czy panujące wirusy, dlatego wysyłka ptaków kurierem nie zawsze była możliwa. Ku zadowoleniu hodowców, z dniem 16.09.2024 usługa została wznowiona przez pocztę polską, gdzie ptaki można wysłać paczką lub przesyłką pocztex.

Czytaj więcej
Posts loader
Search engine powered by ElasticSuite