Ogrodzenia elektryczne

Elektryczne ogrodzenia dla psów

Bardzo często właściciele psów borykają się z różnymi problemami wychowawczymi dotyczącymi swoich czworonogów. Niesforny pies pozbawiony ciągłej opieki i nadzoru jest zdolny do dokonania wielu zniszczeń w naszym ogrodzie, na rabatach czy klombach. Oprócz tego psy ze skłonnościami do samowolnych ucieczek są w stanie uszkodzić ogrodzenie, przegryźć deski czy wykonać bardzo duże wykopy pod siatką. Jest to nie tylko problematyczne, ale również może być niebezpieczne dla naszego pupila, ponieważ pies wybiegający na ulicę może zostać potrącony przez samochód.

Spis treści [ukryj]

  Najprostszym sposobem byłoby zamknięcie w kojcu lub klatce, ale wtedy znacznie ograniczamy wolność naszego pupila, a poza tym wiele ras musi mieć odpowiednie przestrzenie do biegania, aby były zdrowe i szczęśliwe. Doskonałym rozwiązaniem na te kłopoty z nieposłusznymi psami są specjalne ogrodzenia elektryczne dla psów. Dzięki temu nie ograniczamy swobody naszym zwierzakom, ale jednocześnie możemy wytyczyć granice, których pies nie będzie mógł przekroczyć.

  Pastuchy elektryczne dla psów w istniejącym ogrodzeniu

  Istnieje wiele różnych rozwiązań dotyczących elektrycznego ogrodzenia wybiegów dla psów. Najprostszym sposobem, który nie pozwoli psu na ucieczki poza wytyczony teren ani robić podkopów pod płotem jest zastosowanie elektrycznego pastucha dla psów. Można je wykonać na istniejącym już ogrodzeniu. Umieszczenie 2-3 przewodów na dole płotu nie pozwoli psu na kopanie pod nim a jeden/dwa przewody na szczycie skutecznie zniechęcą pupila do przeskakiwania nad ogrodzeniem. Taki system jest prosty i szybki w instalacji i co najważniejsze zniechęci naszego psa do ucieczek. Do jego budowy należy wykorzystać przewody z taśm lub plecionki elektrycznej, które są bardzo mocne i trwałe a jednocześnie stanowią wizualną barierę dla psów. Wystarczy je zawiesić na słupkach na specjalnych izolatorach i połączyć z odpowiednim elektryzatorem dla psów. Można się również zaopatrzyć w kompletny zestaw pastucha dla zwierząt domowych do samodzielnego montażu. Na filmie poniżej pokazano, jak ogrodzenie elektryczne umieszczone na szczycie płotu chroni przed wyskakiwaniem psów.

  Samodzielne ogrodzenia elektryczne dla psów

  Taki zestaw ogrodzeniowy dla psów możemy również wykorzystać, gdy chcemy zbudować własne ogrodzenie za pomocą drewnianych lub plastikowych słupków. Dzięki temu możemy wygrodzić konkretny fragment terenu i zabezpieczyć niektóre części ogrodu przed naszymi psami, które lubią dużo kopać niszcząc przy tym trawnik, rabaty kwiatowe czy oczka wodne. W takim przypadku słupki ogrodzenia dla psów należy rozmieścić co 3-5m. Przewody natomiast powinny być pozawieszane co 8-15cm zaczynając jak najbliżej ziemi, że by pies nie mógł się podkopać i powinno ich być nawet do 10 linii - zależy to od wielkości, temperamentu i skoczności naszego niesfornego pupila. W ogrodzeniu tym należy również pamiętać o furcie lub przejściu bramowym, które można stworzyć ze specjalnych zestawów bramowych ze sprężyn lub wykorzystać do tego celu elastyczne linki bramowe.

  Niewidzialne ogrodzenia dla czworonoga

  Niewidzialne ogrodzenie dla psów to najlepsze wyjście na zachowanie pięknego ogrodu, ale jednocześnie zapewnia ono dużą swobodę dla naszego psa. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane, gdy nie możemy sobie pozwolić na założenie elektrycznego ogrodzenia ze względu na małe dzieci lub duży ruch osób i pojazdów przez teren ogrodu czy podwórka.
  Standardowo Niewidzialne ogrodzenie dla psów składa się ze specjalnego przewodu antenowego podłączonego do generatora i obroży z odbiornikiem i elektrodami. Przewód antenowy należy rozmieścić wzdłuż granic terytorium psa. Może on zostać wkopany w ziemię lub zawieszony na płocie. Kabel antenowy można dowolnie poprowadzić tak, aby ograniczał on dostęp do miejsc i stref gdzie nie życzymy sobie obecności zwierzaka, dzięki czemu możemy zabezpieczyć nasze rośliny na rabatach, piaskownice dla dzieci czy oczka wodne. Należy pamiętać, aby kabel tworzył obwód zamknięty tzn. oba końce łączyły się z generatorem. Zasada działania obroży w takim ogrodzeniu jest bardzo prosta. Pies podchodząc do granicy zaczyna słyszeć sygnały ostrzegawcze wydawane przez odbiornik. Jeżeli zbliży się jeszcze bardziej, obroża wyda krótki sygnał dźwiękowy wraz z niewielkim impulsem elektrycznym, który powstrzyma psa przed ucieczką. Przy pomocy generatora można regulować zasięg poszczególnych stref od 0,3 do nawet 5m. W filmie poniżej pokazano jak niewidzialne ogrodzenie wkopane w ziemię skutecznie powstrzymuje psy, przed zatakowaniem kotów.

  Bezpieczeństwo użytkowania

  Przy wyborze pastucha elektrycznego lub niewidzialnego ogrodzenia z obrożą należy zawsze pamiętać, aby kupować produkty dobrych producentów i certyfikowane znakami jakościowymi. Wtedy mamy pewność, że takie urządzenia będą bezpieczne i nie będą czynić krzywdy naszym psom. Dzięki temu zwierzęta nie będą się stresować czy zachowywać agresywnie i szybko oswoją się z nowym ogrodzeniem. Dobre jakościowo sprzęty, dają nam pewność, że nie będą stanowić zagrożenia dla nas czy naszych domowników.

  Komentarze