SCORPION 325 SC to preparat z grupy fungicydów. Środek grzybobójczy stosowany do ochrony roślin ozdobnych oraz warzyw i owoców w uprawach polowych i pod osłonami. Środek ochrony roślin w formie płynnego koncentratu, do stosowania w formie oprysku.
Co zwalcza Scorpion 325 SC Target?
Prfeparat jest środkiem do zwalczania chorób grzybowych i patogenów takich jak:
- rdza,
- zamieranie pędów,
- plamistośc liści,
- fytoftorozę,
- antrakozę truskawki,
- biała plamistość liści,
- mączniak prawdziwy,
- alternariozę.
Co zabezpiecza Scorpion 325 SC?
środek grzybobójczy Scorpion 325 SC może być stosowany jako preparat grzybobójczy zaraz po zidentyfikowaniu patogenów roślin, lub prewencyjnie przed ich wystąpieniem. Oprysk o działaniu grzybobójczym można zastosować na poniższe rośliny:
- truskawki, poziomki, maliny, jeżyny,
- pomidory,
- ogórki, cukinia, kabaczek, patison,
- papryka,
- cebula.
Jak działa Scorpion 325 SC w ochronie roślin?
Środek grzybobójczy Scorpion 325 SC powstał na bazie dwóch substancji czynnych. Na roślinie wykazuje działanie wgłębne i układowe. Oznacza to, że po opryskaniu rośliny preparat przemieszcza się po roślinie wraz z jej sokami. Substancja aktywna zawarta w preparacie hamuje tworzenie zarodników grzyba i dalszy jego rozwój, dzięki temu zatrzymuje infekcję już w bardzo wczesnej fazie i zabezpiecza rośliny przed dalszym rozwojem choroby.
Zawartość substancji czynnej:
- Azoksystrobina (związek z grupy strobiluryn) – 200g/l ( 18,1%)
- Difenokonazol (związek z grupy triazoli) – 125 g/l ( 11,3%)
Okres karencji
Scorpion 325 SC charakteryzuje sie bardzo krótkim okresem karencji.
- Dla truskawki, poziomki, ogórka, cukinii i papryki okres karencji wynosi 3 dni,
- Malina, jeżyna, pomidor - 7 dni,
- Cebula - 14 dni,
- Marchew, pietruszka, burak ćwikłowy, fasola szparagowa - 14 dni
Jak stosować środek grzybobójczy Scorpion 325 SC ?
Przed zastosowaniem preparatu należy szczegółowo zapoznac sie z etykietą dołączoną do opakowania. Preparat grzybobójczy Scorpion 325 SC jest koncentratem rozpuszczalnym w wodzie do nanoszenia w formie oprysku dolistnego. W tym celu należy zastosować opryskiwacz ręczny lub plecakowy. Scorpion na patogoeny roślin ozdobnych może być stosowany w okresie od marca do października, jednak nie należy wykonywać więcej jak dwa zabiegi w całym okresie wegetacji.
Dawkowanie:
- Truskawki/Poziomki - 10 ml preparatu / 3-12 L wody - oprysk na 100 m2 (antraknoza truskawki, biała plamistość liści),
- Pomidor - 10 ml preparatu / 5-15 L wody - oprysk na 100 m2 (mączniak prawdziwy, alternarioza, brunatna plamistość liści),
- Ogórek/Cukinia - 10 ml preparatu / 5-15 L wody - oprysk na 100 m2 (mączniak prawdziwy, parch dyniowatych, antraknoza dyniowatych, alternarioza dyniowatych),
- Cebula - 10 ml preparatu /3-6 L wody - oprysk na 100 m2 (alternarioza cebulowych, rdza pora)
- Rośliny ozdobne (z wyłączeniem ozdobnych odmian jabłoni) - 10 ml preparatu /3-12 L wody - oprysk na 100 m2 (mączniaki prawdziwe, plamistość liści, rdze, osutka wiosenna, sosny, czarna plamistość róży, zamieranie pędów roślin iglastych, choroby powodowane przez patogeny glebowe).
Uwaga!
- Nabycia środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie- osoby pełnoletnie – oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin (określone w art.28 Ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o Środkach Ochrony Roślin Dz.U.2018 poz. 1310 z późniejszymi zmianami) dla użytkowników profesjonalnych posiadających aktualne szkolenie.
- Środki ochrony roślin mogą być szkodliwe dla człowieka i środowiska. Dokładne informacje na temat szkodliwości oraz bezpieczeństwa stosowania znajdują się na etykiecie każdego środka - przed użyciem należy zapoznać się z treścią etykiety i postępować ściśle według jej zaleceń.
- Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
- Opis na stronie ma charakter informacyjny i może ulec zmianie, zgodnie z ewentualną zmianą rejestracji środka. Aby uniknąć nieporozumień, najlepiej przed zakupem zapoznaj się ze szczegółami rejestracji danego preparatu.
- Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.