Filtr
Produkty 12
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Nasadka mocująca izolator m6 do opaski ślimakowej lub rynny Nasadka mocująca izolator m6 do opaski ślimakowej lub rynny
    BESTSELLERF2851
  2. Izolatory do pastucha na kuny z wkrętem do drewna - 25 szt.
    F4281
    Izolatory do pastucha na kuny z wkrętem do drewna - 25 szt.
    18,50 zł 15,04 zł
  3. Kołki do mocowania izolatorów w styropianie - 10 szt.
    F4282
    Kołki do mocowania izolatorów w styropianie - 10 szt.
    21,28 zł 17,30 zł
  4. Izolatory rynnowe zestaw na 1 rynnę do ochrony przed kunami Izolatory rynnowe zestaw na 1 rynnę do ochrony przed kunami
    F2840
    Izolatory rynnowe zestaw na 1 rynnę do ochrony przed kunami
    37,16 zł 30,21 zł
  5. Izolatory do pastucha na kuny z kołkiem rozporowym  - 25 szt.
    F4285
  6. Izolator dystansowy na pręt fi 8 mm Izolator dystansowy na pręt fi 8 mm
    BESTSELLERF7312
    Izolator dystansowy na pręt fi 8 mm
    1,08 zł 0,88 zł Już od 0,97 zł
  7. Izolator rynnowy do pastucha na kuny  STRONG na rynny 90 mm
    F5639
    Izolator rynnowy do pastucha na kuny STRONG na rynny 90 mm
    47,47 zł 38,59 zł
  8. Izolator rynnowy do pastucha na kuny  STRONG na rynny 110 mm
    F5638
    Izolator rynnowy do pastucha na kuny STRONG na rynny 110 mm
    49,66 zł 40,37 zł
Filtr
Produkty 12
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Pastuchy elektryczne przeciw kunom

Kuna to niewielki ssak drapieżny, który stał się poważnym utrapieniem dla wielu osób. Jej szkodliwa działalność jest zauważalna nie tylko na terenach wiejskich i w zabudowaniach blisko lasu, ale również w większych miastach. Te zwinne i sprytne zwierzęta potrafią dostać się do budynków przez najmniejsze otwory, czyniąc szkody zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w samochodach. Jednym z miejsc, które kuny upodobały sobie szczególnie, są dachy budynków. Kuny potrafią z łatwością wspinać się po ścianach i drzewach, aby dostać się na dach, gdzie szukają schronienia w izolacji termicznej lub pod dachówkami. Ich obecność na dachu prowadzi rodzi wiele problemów do których należą m.in. uszkodzenia izolacji, konstrukcji dachu, a także niszczenie elewacji i rynien. Kuna prowadzi nocny tryb życia, co często zaburza spokój mieszkańców, nie pozwalając im na spokojny sen. Zwierzęta te swój dom traktują również jako toaletę, gdzie odchody kuny powodują nie tylko nieprzyjemny zapach, ale również prowadzą do rozwoju wielu bakterii, pasożytów i chorób. By pozbyć się kuny z dachu należy zastosować pastuch na kuny. Jest to jedyna pewna metoda zwalczenia kuny, która zadomowiła się już w naszym budynku. Warto zaznaczyć, że należy wybrać odpowiednio dostosowany zestaw pod konkretny dach, tak by zabezpieczenie przeciwko kunie było jak najbardziej skuteczne.

Jak wygląda kuna i po czym poznać jej obecność?

Kuna to małe zwierzę z długim ogonem, które należy do rodziny łasicowatych. Wyróżnia się dwa gatunki kuny: leśną i domową. Wyglądem są one podobne do siebie, jednak różnią się ubarwieniem oraz wielkością. Kuna domowa ma krótsze łapki aniżeli kuna leśna, a jej ubarwienie jest szarobrązowe lub brązowożółte. Charakterystyczna w wyglądzie kuny jest biała plama na szyi, która przypomina krawat. Jej długość sięga ok. 40- 50 cm, a ogon ok. 20-25 cm. Kuna ma krótkie sterczące, zaokrąglone uszy i duże wyłupiaste oczy, które nadają jej czujności. Obecność kuny na dachu można poznać po hałasie, który jest szczególnie uciążliwy w nocy. Charakterystyczne dźwięki, które mogą świadczyć o jej bycie na poddaszu to skrobanie i drapanie, a także chrupanie, które związane są z niszczeniem różnych materiałów. O tym, że mamy do czynienia z kuną świadczą również ślady na elewacji i rynnach, które często są podrapane lub poplamione. Można zaobserwować na nich nawet ślady krwi, które związane są z wciąganiem ofiar kuny do jej kryjówki, w której spokojnie konsumują posiłek. Odchody kuny, to kolejny znak, dzięki któremu dowiemy się, kto zamieszkuje nasze poddasze. Są one znacznie większe aniżeli odchody szczurów czy myszy. Odchody kuny są podłużne i można w nich zaobserwować ślady sierści, kości, owoców, warzyw, czy innych rzeczy, które świadczą o tym, że kuna potrafi zaadoptować się do warunków, w których się znajduje.

Pastuch na kunę – jedyny skuteczny sposób na pozbycie się kun z dachu

Jeśli kuna zadomowiła się już w naszym budynku, wszystkie inne metody, aniżeli pastuch elektryczny na kuny zawodzą. Spryt i poczucie bezpieczeństwa na dachu sprawiają ,że nawet naturalni wrogowie kuny tj. pies, kot czy lis, również nie potrafią jej wyeliminować. Z pomocą przychodzi pastuch na kunę, który stanowi barierę uniemożliwiającą kunie przedostanie się na dach czy poddasze. Jest to bariera fizyczna, która generuje dla zwierzęcia impuls elektryczny. Jest on nieprzyjemny, ale nie zabija, ani nie krzywdzi zwierzęcia. Kuna po jednorazowym kontakcie z pastuchem unika zabezpieczonych miejsc i nigdy więcej już nie wraca. Co ważne pastuch na kuny na budynku działa również na inne osobniki, które często próbują przedostać się na dach zachęcone pozostawionym zapachem poprzedniej kuny. Dlatego niezwykle ważne jest, by po wytępieniu kuny nie demontować i nie wyłączać pastucha, ponieważ jest on zabezpieczeniem przeciwko innym kunom.

Pastuch na kuny na dom.

Dobór odpowiedniego pastucha na kuny uzależniony jest od sposobu jego montażu. Ważne jest, by właściciel budynku zaobserwował, w jaki sposób kuna przedostaje się na poddasze. Warto zaznaczyć, że ponad 90% małych szkodników wspina się po ścianach, elewacji lub rynnie, pozostawiając przy tym często ślady w postaci zadrapań, czy krwistych lub brudnych plam. Kuny to również bardzo zwinne i sprytne stworzenia, które potrafią skakać na duże odległości. By przedostać się na dach wykorzystują sąsiadujące drzewa, wysokie krzewy, altany, tarasy, czy inne budynki. Wybierając pastuch na kuny na dom, należy zwrócić uwagę na skład zestawu i parametry elektryzatora, czyli najważniejszego urządzenia, które generuje impulsy elektryczne odstraszające kunę. Nie mogę być one zbyt słabe, ponieważ na kunę nie zadziałają. Impuls elektryczny na kunę powinien oscylować w granicach 2 J. Jest to optymalna moc, która skutecznie odstraszy szkodnika.

Rodzaje pastucha na kuny – jaki wybrać?

  • Pastuch na kuny montowany w pasie podrynnowym – jest to najczęściej wybierany pastuch na kuny, ze względu na skuteczność i bezproblemowy montaż. Izolatory, czyli uchwyty mocujące linki przewodzące prąd, mocuje się do drewnianych belek, które są obite blachą. Taki sposób montażu odcina kunie drogę do przedostania się na dach lub poddasze.
  • Pastuch na kuny montowany na ścianie budynku – montaż izolatorów odbywa się na ścianie budynku lub w styropianie. W zależności od tego, czy dom jest ocieplony, czy też nie, mocuje się izolatory z różnymi uchwytami, tak by stabilnie trzymały się danej powierzchni. Izolatory w ścianie montuje się w przypadku dużych skosów lub wysokich budynków, tak by odciąć kunie drogę do przedostania się na dach.
  • Pastuch na kuny montowany w rynnie – montaż izolatorów i linek przewodzących prąd ma miejscu wewnątrz rynny. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla kun, które skaczą z innych budynków. W okresie jesiennym i zimowym należy zwracać uwagę zalegające liście i śnieg i na ten czas odłączyć pastuch.

Czy pastuch na kunę jest skuteczny?

Pastuch na kunę to bardzo skuteczne rozwiązanie w walce z małymi drapieżnikami, które niszczą nie tylko dach, izolację, ale również elewację. Ważne jest jednak, by wybrać odpowiedni sposób montażu pastucha, który sprawdzi się na danym budynku, tak by odciąć kunie możliwość drogi do wejścia na dach i poddasze. Należy zwrócić również uwagę na moc impulsu elektryzatora, które nie może być zbyt niska. Bardzo dobrze sprawdza się pastuch na kuny zestaw Premium Inox, który montowany jest w pasie podrynnowym. Elementy kompletu w dużej mierze wykonane zostały ze stali nierdzewnej, co dodatkowo zwiększa skuteczność i żywotność całego systemu zwalczania kuny.

Ile kosztuje pastuch na kuny?

Koszt pastucha przeciwko kunie uzależniony jest od wielkości budynku, ilości rynien spustowych, sposobu montażu, mocy elektryzatora oraz materiałów, z których wykonane zostały linki i łączniki. Dla budynku o wymiarach o obwodzie ok. 50-60 m koszt pastucha na kuny oscyluje w granicach 1000 – 2000 zł.

Jak zamontować pastuch na kuny?

Pastuch na kuny nie jest problematyczny w montażu, aczkolwiek wiąże się z pracą na pewnej wysokości. Urządzenie generujące impulsy elektryczne, czyli elektryzator montuje się wewnątrz budynku, lub na zewnątrz w hermetycznej skrzynce, tak by nie padał na niego deszcze. Następnie z urządzenia wyprowadza się dwa przewody + oraz - , które umieszcza się w izolatorach zamontowanych w pasie podrynnowym, na ścianie lub w rynnie. Izolatory, czyli uchwyty podtrzymujące linki mocuje się co ok. 1 – 1,5 m, a w nich umieszcza równolegle przewody. Rynny spustowe zabezpiecza się specjalnymi izolatorami rynnowymi, przez które również przeplata się linki. Należy pamiętać, by zamontowany pastuch na kuny był skuteczny, jego obwód musi być zamknięty, tak by kuna nie znalazła żadnego otworu, przez który mogłaby się przedostać do wnętrza.

Pastuch na kuny nie działa – najczęściej popełniane błędy

  • zbyt słaby elektryzator – należy pamiętać, być wybierać elektryzatory o odpowiedniej mocy, nie mniejszej niż 0,85 J. Najlepiej sprawdzają się elektryzatory ok. 2-2,5 J.
  • niewłaściwy sposób montażu – pastuch zamontowany w rynnie, a kuna przedostaje się do budynku wspinając po ścianie, nie ma zatem odciętej drogi,
  • brak przewodzenia impulsu – błąd montażowy np. linki stykają się ze sobą, dotykają innej powierzchni,
  • bliska obecność drzew, z których kuna może skakać na dach – należy wyciąć drzewa, lub zastosować podwójną zaporę.
  • brak obwodu zamkniętego - by kuna nie przedostała się na dach, konieczne jest stworzenie obwodu zamkniętego pastucha,
  • pominięcie zabezpieczenia tarasów - tarasy przydomowe należy również zabezpieczyć w taki sposób, by kuna nie mogła z niego przeskoczyć lub wspiąć się na wyższe partie budynku.

Pastuch na kuny darmowa wycena i porada

Jeśli masz problem z kunami i nie wiesz, w jaki sposób dobrać odpowiedni pastuch, skontaktuj się z nami. Oferujemy darmową wycenę i fachową poradę, aby pomóc Ci skutecznie rozwiązać ten problem. Zadzwoń lub napisz e-mail, a dobierzemy idealne rozwiązanie do Twoich potrzeb.