Czy kot może jeść tuńczyka z puszki firmy Whiskas?
Wielu ekspertów żywienia zwierząt, w tym kotów odradza podawanie kotom tuńczyka z puszki w oleju, gdyż zawiera dużą ilość soli, konserwantów i rtęci przy niewymiernej wartości odżywczej. To jednak powielany błąd, który może Cię odwieźć od zakupu przysmaku cenionego przez kubki smakowe naszego kociego towarzysza.
Choć podstawy opinii odradzających są słuszne, wciąż możesz podać kotu karmę z zawartością tuńczyka. Gdy chcesz podać kotu mokrą karmę o rybnym smaku, gdyż elementy mięsa ryb wspomagają pracę mózgu i są dla kotów nielichym przysmakiem, wybierz mokrą karmę Whiskas. Zdecydujesz się na karmę, która tuńczyka nie podaje w oleju, ale w neutralnej zawiesinie z galaretki, a sam tuńczyk stanowi zaledwie 4% mieszanki rybnej, dzięki czemu nadaje smak przy jednoczesnej zerowej szkodliwości!
Dlaczego warto podawać kotu mokrą karmę z tuńczykiem?
- stanowi zbilansowany posiłek dla kota,
- tuńczyk w małych ilościach nie szkodzi, a stanowi walor smakowy
- to źródło I-histydyny, ważnego aminokwasu w diecie kotów,
- minerały i tłuszcze omega-3 wspomagają odporność i jelita,
- witaminy dbają o zdrowy wzrok i sierść kota,
Jak karmić kota mokrą karmą Whiskas?
Tak należy podawać mokrą karmę dla kota:
- kot o masie 3kg - 50% zawartości puszki,
- kot o masie 4 kg - 60% zawartości,
- kot o masie >5kg - 75% zawartości,
Dzienna dawka mokrej karmy rybnej z dodatkiem tuńczyka w puszce zależy od masy ciała kota. Parametry mogą się różnić w zależności od aktywności kota i jego indywidualnych potrzeb żywieniowych. Pamiętaj, aby karma z tuńczykiem nie stanowiła podstawy diety, ale była jej uzupełnieniem!
Podaj swojemu pupilowi mokrą karmę do miski według powyższych wskazań. Otwartą puszkę trzymaj w lodówce maksymalnie dwa dni, a przed powtórnym podaniem doprowadź do temperatury pokojowej.
Whiskas tuńczyk w galaretce – skład puszki:
Mokra karma od Whiskas ma w sobie mnóstwo produktu rybnego, w tym kawałki tuńczyka, które stanowią 40% karmy w galarecie. Nie zawiera soli i substancji konserwujących, ani sztucznych barwników, przez które mnóstwo specjalistów żywienia zwierząt odradza podawania tuńczyka z puszki swoim kocim pupilom. Sam tuńczyk dozowany jest według zaleceń żywieniowych i nie jest podany w oleju, ale w zawiesinie galaretki, dzięki czemu nie szkodzi zdrowiu i nie uszkadza przewodu pokarmowego.
Witaminy i minerały zawarte w karmie:
Witamina B1 31,5 mg, Witamina E 21 mg, Tauryna 650 mg, Jod 0,22 mg, Żelazo 10,9 mg, Mangan 2,2 mg, Cynk 16,8 mg, Miedź 0,64 mg,
Składniki analityczne:
białko 6,7%; tłuszcz 3,2%, minerały 1.2%; wilgotność 83,7%