Azofoska 10 kg jako najlepszy nawóz uniwersalny NPK
Azofoska to nawóz ogrodniczy o wszechstronnym zastosowaniu, który sprawdzi się w każdym gospodarstwie rolnym, ogrodniczym oraz w przydomowym ogródku działkowym. Odpowiednio dobrane składniki pokarmowe zasilą glebę, wspierając wzrost i rozwój roślin na każdym etapie wegetacji. Jako nawóz uniwersalny Azofoskę można stosować w nawożeniu upraw polowych, szklarniowych i pod osłonami, polecana w nawożeniu roślin jednorocznych i wieloletnich. Bogactwo mikro i makroelementów sprawia, że Azofoska kompleksowo odżywi glebę pod warzywniak, uprawę kwiatów, roślin i krzewów ozdobnych oraz drzew i krzewów owocowych. Można ją również zastosować do nawożenia trawnika. Ten popularny nawóz mineralny to idealny wybór na gleby słabe i ubogie w składniki pokarmowe.
Główne cechy nawozu Azofoska
- Szybko działający nawóz mineralny,
- Uniwersalny nawóz typu NPK o wszechstronnym zastosowaniu,
- Dobrze przyswajalny, uwalnia składniki odżywcze w glebie,
- Bogata kompozycja składników pokarmowych dla roślin,
- Nawóz o niskiej zawartości chlorków - nadmiar chlorków osłabia wzrost i jakość plonów. Niższa zawartość chlorków jest gwarancja lepszego smaku owoców i warzyw oraz trwałości w przechowywaniu.
- Wykazuje najlepsze działanie przed wysiewem lub nasadzeniem roślin.
Korzyści wynikające z zastosowania nawozu mineralnego Azofoska
- Bardzo dobry skład pokarmowy nawozu, skutecznie dożywi glebę oraz rośliny na każdym etapie wegetacji,
- Piękne i zdrowe rośliny oraz efektywne plony,
- Oszczędność czasu i pieniędzy - jeden nawóz o szerokim spektrum działania,
- Wygodna forma granulatu, ułatwiająca dozowanie nawozu
Kiedy najlepiej stosować Azofoskę?
Azofoska wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem i bogatym składem. Dlatego najlepiej stosować ją, gdy chcemy wzbogacić glebę w składniki pokarmowe, przed wysiewem i nasadzeniami roślin. Wysiew nasion lub sadzenie roślin najlepiej przeprowadzić po upływie kilku dni od zastosowania nawozu, co pozwoli na uaktywnienie się składników pokarmowych w glebie. W przypadku roślin wieloletnich, najlepiej obsypać roślinę granulatem nawozowym i w miarę możliwości przemieszać z glebą. Nawożenie podstawowe wykonujemy wczesną wiosną, a wraz z ruszeniem wegetacji roślin powtarzamy 3-5 razy w sezonie wegetacyjnym, w zależności od zapotrzebowania gleby na składniki odżywcze.
Skład nawozu ogrodniczego Azofoska 10 kg
Nawóz typu NPK (MgO + SO3) 13,3 – 6,1 – 17,1(4,5 + 21,0) z borem, miedzią, żelazem, manganem, molibdenem, cynkiem.
Składniki nawozu: 13,3% (N) azot całkowity; 5,5% (N) azot azotanowy; 7,8% (N) azot amonowy; 6,1% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 4,0% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 17,1% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 4,5% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 21,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity; 0,025% (B) bor całkowity; 0,090% (Cu) miedź całkowita; 0,14% (Fe) żelazo całkowite; 0,14% (Mn) mangan całkowity; 0,020% (Mo) molibden całkowity; 0,025% (Zn) cynk całkowity.
Uwaga! Podczas stosowania nawozów zachowaj wszelkie środki ostrożności. Podczas nawożenia pogłównego należy unikać rozsiewu nawozu bezpośrednio na roślinę (liście, łodygi itp.), oraz jednorazowo nie stosować dawki większej niż 5 kg/100 m2. Przydatnym urządzeniem może być siewnik do nawozów, który pozwoli na precyzyjny rozsiew oraz zadba o bezpieczeństwo i wygodę osoby wykonującej nawożenie. W ofercie również szeroki wybór akcesoriów ogrodniczych i narzędzi ogrodowych.