Filtr
Produkty 1-20 z 30
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 0,5l
  PROMOCJA 15%BESTSELLERF1273
  Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 0,5l
  Cena promocyjna 14,85 zł Regular Price 17,37 zł Już od 14,30 zł
 2. Poidła kropelkowe dla królików z zasobnikiem 0,5 l białe - zestaw 24 sztuk
  PROMOCJA 17%F4903
  Poidła kropelkowe dla królików z zasobnikiem 0,5 l białe - zestaw 24 sztuk
  Cena promocyjna 343,20 zł Regular Price 415,14 zł
 3. Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l białe
  PROMOCJA 13%BESTSELLERF1168
  Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l białe
  Cena promocyjna 15,95 zł Regular Price 18,27 zł Już od 14,85 zł
 4. Poidła kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l - zestaw 10 sztuk
  PROMOCJA 13%BESTSELLERF4609
  Poidła kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l - zestaw 10 sztuk
  Cena promocyjna 154,00 zł Regular Price 177,76 zł
 5. Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l zółte
  PROMOCJA 13%BESTSELLERF4711
  Poidło kropelkowe dla królików z zasobnikiem 1l zółte
  Cena promocyjna 16,45 zł Regular Price 18,92 zł
Filtr
Produkty 1-20 z 30
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Poidła dla królików

Oferta cenowa poideł dla królików oraz gryzoni. Obejmuje pełną ofertę produktów. W tej kategorii znajdziecie Państwo szczegółowe opisy, a także ceny poideł dla tych zwierząt. Cennik prezentuje aktualne ceny brutto (ceny zawierają podatek VAT).

Pojenie królików

W diecie królika jak i każdego innego zwierzęcia bardzo ważną rolę zajmuje woda. Należy zwrócić uwagę aby była higienicznie czysta i zawsze świeża. Jest to ważny aspekt dbałości o zdrowie naszego pupila bądź całego stada hodowlanego. Najważniejsze aby królik wodę otrzymał i mógł zaspokoić swoje pragnienie, jednak dość istotnym aspektem jest również to, w jakiej formie tę wodę podajemy. W pojeniu królików sprawdzą się miseczki, z których gryzonie swobodnie będą pobierały wodę, ale i wszelkie poidła dla królików, które będą wygodniejsze i praktyczniejsze dla hodowcy. 

Rodzaje poideł dla królików

Poidła dla królików, np. poidła wieszane na klatce, będą praktycznym rozwiązaniem i dla gryzoni i dla hodowcy. Poidło dla królika najczęściej składa się zasobnika na wodę oraz smoczka lub miseczki umożliwiającej stały dostęp do wody. Dzięki temu woda stale jest czysta i nie ulega zabrudzeniom. W ofercie FERMO można znaleźć szeroki wybór poideł dla królików.

Poidła kropelkowe dla królików – poidła z transparentnym zasobnikiem o pojemności 1l lub 0,5 l. Są łatwe w uzupełnianiu wody, przystosowane do zawieszenia w klatkach dzięki specjalnym, wygodnym uchwytom. Poidło dla królików posiada metalowy smoczek z dozownikiem umożliwiający swobodny pobór wody przez gryzonie .

 • Poidła butelkowe dla królików – zapewniają królikom wodę na dłuższy czas. Poidła dla królików posiadają przezroczysty zasobnik o pojemności 2 litry oraz nierdzewną miseczkę u dołu butli z której królik pobiera wodę. Butelkę montuje się na zewnątrz klatki za pomocą specjalnego uchwytu, jest więc łatwa w obsłudze dla hodowcy.
 • Poidła kulkowe dla królików o pojemności 250 ml lub 0,5 litra – wykonane z tworzywa sztucznego, przypomina odwrócona butelkę zakończoną nierdzewną rurką z kuleczką w jej wnętrzu. Królik pobiera wodę bez jej zbędnego rozlewania, woda z kolei jest świeża i bez zabrudzeń. Poidło dla królików również zostało przystosowane do mocowania w klatkach.
 • Poidła systemowe dla królików – przeznaczone pod systeme pojenia królików. Do klatki montuje się smoczek dozujący wodę lub miseczkę ze smoczkiem podłączone do węża lub całej linii pojenia. Smoczek do poidła dla królików zapewnia gryzoniom stały dostęp do wody a hodowca nie musi się martwić o ciągłe uzupełnianie wody w poidłach. Smoczki dla królików są wykonane z metalowych elementów odpornych na uszkodzenia i ugryzienia. Poidełka te posiadają uchwyt mocujący i wyjście na wąż do systemu pojenia królików. Dzięki szerokiemu wyborowi złączek i rozgałęźników, można łatwo zbudować system pojenia królików.
 • Miski dla królików - poidło dla królika może być zwykłą miseczką. Zazwyczaj stosowane są miseczki ceramiczne o pojemności 250 ml i średnicy około 12 cm, są one cięższe niż te wykonane ze stali nierdzewnej o podobnych wymiarach. Miseczki dla królików nierdzewne są z kolei lekkie, więc powinny być mocowane przy pomocy specjalnego uchwytu czy śruby do systemu klatkowego. Mankamentem miski dla królików będzie jednak to, że są wywrotne i trzeba się liczyć z zalaniem klatki i niehigienicznymi warunkami dla królików – miseczki dla królików mogą szybko ulec zabrudzeniu.