W dniach 2-3 września 2023 roku w Uniejowie odbył się I Ogólnopolski Festiwal Drobiu organizowany przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, skierowany zarówno do hodowców drobiu jak i przetwórców mięsa drobiowego. Pierwszy dzień Festiwalu przepełniony był licznymi konferencjami branżowymi, prowadzonymi przez ekspertów m.in. z Uniwersytetów Przyrodniczych oraz Krajowej Rady Drobiarstwa.

Drugi dzień Festiwalu to otwarty piknik dla hodowców, przetwórców oraz całych rodzin, wypełniony szeregiem atrakcji, tj. prezentacje wystawców, degustacje potraw, pokazy kulinarne, atrakcje dla dzieci. Stoisko FERMO również było przygotowane na odwiedziny najmłodszych - w punkcie obecne były balony oraz smakołyki dla najmłodszych. Piękna, sprzyjająca pogoda pozwoliła na przybycie wielu odwiedzających.

Firma FERMO miała przyjemność brać udział w drugim dniu festiwalu - prezentacji wystawców, przedstawiając część asortymentu przeznaczonego do hodowli drobiu. W ofercie dostępne były m.in. karmidła i poidła stacjonarne, pasze, witaminy, dodatki paszowe, produkty do dezynfekcji. Została również zaprezentowana w całej okazałości automatyczna linia pojenia LUBING, z różnymi miseczkami okapowymi oraz automatyczne poidła dzwonowe. Fermo zaprezentowało również swoją serię urządzeń z serii FERMO Inox-Line, które wykonywane są w całości ze stali nierdzewnej.

Nasi doradcy obecni na stoisku udzielali porad i odpowiadali na każde pytanie. Dość częstym tematem poruszanym przez hodowców był problem z ptaszyńcem kurzym. Na szczęście w ofercie sklepu dysponujemy wieloma skutecznymi środkami do walki z pasożytem. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również segment z automatycznymi gniazdami dla kur niosek, jest to ciekawe rozwiązanie szczególnie w przydomowych hodowlach drobiu.

Stoisko FERMO cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających, którzy byli hodowcami zarówno większych jak i mniejszych hodowli drobiu. Poniżej przedstawiamy krótką relację z formie zdjęć z wydarzenia.