F1571

Klatka segmentowa dla kuropatw do pozyskiwania jaj - 8 stanowisk

8 297,41 zł 6 745,86 zł

Darmowa dostawa
od 40 zł

14 dni
na zwrot

Ponad 500 000
zadowolonych klientów

Dostępność
Dostępny w ciągu 30 dni
Kod produktu:
F1571
Profesjonalna klatka rozpłodowa dla kuropatw. Segment do pozyskiwania jaj dla kuropatw składa się z ośmiu stanowisk dla ośmiu par ptaków, gdyż jak wiadomo kuropatwy są zwierzętami monogamicznymi. Klatka posiada wyprowadzony system pojenia wraz z zasobnikiem, karmidła oraz pół-automatyczny system odprowadzania pomiotu.

Klatka została wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów. Zarówno kraty, jak i wszystkie łączenia, karmidła i pozostałe elementy wykonano z metalu poddanemu procesowi ocynkowania, w efekcie czego są one bardzo wytrzymałe i odporne na korozję.

Jeden boks dla pary kuropatw ma ok. 25 cm2. Dwa boksy tworzą segment posiadający wymiary 100 cm x 55 cm x 29 cm. Osiem boksów tworzy 4-poziomowe segmenty. (Uwaga: na zdjęciu widoczny jest segment podwójny zawierający 16 boksów na 16 par - 8 segmentów). Klatki zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić hodowcy zbieranie jaj. Spody klatki są nachylone pod niewielkim kątem, w skutek czego jajka samoczynnie kulają się do zewnętrznej krawędzi klatki.

Klatka segmentowa dla kuropatw jest praktycznie gotowa do rozpoczęcia hodowli. Każde ze stanowisk posiada karmidło zasypowe oraz poidło miseczkowe połączone z systemem pojenia. Woda jest bezpośrednio doprowadzana z zasobnika na wodę z zaworem pływakowym, które należy połączyć z siecią wodną. Do kompletu dodana jest również rura kwadratowa PCV o długości 2 metrów, z której wychodzą wężyki z wodą.

Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie pół-automatycznego systemu do odprowadzania pomiotu, który spadając przez kratowane ruszta klatki, ląduje na specjalnych, nawijanych taśmach (zdj. 4 i 5), zamontowanych bezpośrednio pod każdym z segmentów. Hodowca używając korby zwija taśmę, jednocześnie czyszcząc ją z ptasich odchodów. Ponowne naciągnięcie taśmy wiąże się jedynie z obrotami korby w przeciwnym kierunku.

Dzięki wykorzystaniu powyższej klatki, hodowla oraz pozyskiwanie jaj od kuropatw jest dużo bardziej komfortowe i skuteczne. Oferowana klatka dla kuropatw to efekt doświadczenia i sugestii profesjonalnych hodowców z Europy. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany model na rynku. W naszej ofercie dostepna jest równieć klatka hodowlana dla kuropatw do pozyskiwania jaj na 16 stanowisk.
Napisz własną recenzję
Dodaj opinięKlatka segmentowa dla kuropatw do pozyskiwania jaj - 8 stanowisk
Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie o produkt

Klatka segmentowa dla kuropatw do pozyskiwania jaj - 8 stanowisk