F1312

Zasobnik wodny z zaworem pływakowym do systemów pojenia

122,05 zł 99,23 zł

Darmowa dostawa
od 40 zł

14 dni
na zwrot

Ponad 500 000
zadowolonych klientów

Dostępność
W magazynie
Kod produktu:
F1312
8-litrowy zasobnik na wodę, został wyposażony w zawór pływakowy, który odpowiedzialny jest za automatyczne otwieranie i odcinanie dopływu wody. Wodę do zaworu można doprowadzić bezpośrednio z sieci wodociągowej - podłączenie gwintem 1/2 cala. Zasobnik posiada wyjście na wąż o średnicy 10 mm.

Zbiornik wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Posiada on pokrywę, która ma za zadanie ochraniać wodę przez różnego rodzaju zanieczyszczeniami lub insektami.

Wracając do kwestii zaworu pływakowego, to zasada na której działa jest bardzo prosta. Po wlaniu wody do zasobnika, kula pływakowa unosi się, zamykając tym samym dopływ wody. W momencie, gdy poziom wody spada poniżej ustalonego poziomu, kula opada, a zawór otwiera się i następuje uzupełnienie cieczy.

Woda z zasobnika jest transportowana wężami bezpośrednio do poideł. Proces ten odbywa się na zasadzie grawitacyjnej, dlatego pojemnik powinien znajdować ponad poziomem, na którym znajdują się owe poidełka. Dodatkowo, w celu ich ochrony przed zapchaniem, zalecany jest montaż tuż za wyjściem z zasobnika, specjalnego filtru wodnego, który będzie zatrzymywał wszelkie zabrudzenia.

Możliwe jest również zakupienie zaworu pływakowego oddzielnie.
Przeznaczenie:
Drób, Króliki
Materiał:
tworzywo sztuczne
Wymiary:
[dł. x szer. x wys.] 36 x 20 x 15,5 cm
wysokość z pokrywą 20 cm
Kolor:
czarny
Napisz własną recenzję
Dodaj opinięZasobnik wodny z zaworem pływakowym do systemów pojenia
Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie o produkt

Zasobnik wodny z zaworem pływakowym do systemów pojenia