BESTSELLERF4219

DERGALL 100 ml do zwalaczania ptaszyńca i pleśniakowca u drobiu

104,96 zł 85,33 zł

Darmowa dostawa
od 40 zł

14 dni
na zwrot

Ponad 500 000
zadowolonych klientów

Dostępność
W magazynie
Kod produktu:
F4219

Skuteczny środek do zwalczania ptaszyńca i innych stawonogów pasożytniczych w tym m.in.: pleśniakowca, świerzbowców ptasich, roztocza szczurzego, roztocza gadów. Preparat doskonale radzi sobie ze wszelkimi pasożytami występującymi w hodowlach zwierząt.

Dergall na ptaszyńca kurzego może być stosowany w obecności ptaków we wszystkich rodzajach hodowli- zarówno w chowie ściółkowym jak i klatkowym. Chroni zwierzęta przed zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi.

Stosowanie środka Dergall znacząco poprawia dobrostan zwierząt, redukując stres wpływający na rozwijanie się pasożytów. Preparat zapewnia fizyczną ochronę zwierząt przed zakażeniem bakteryjnym, jednocześnie nie wnikając do tkanek ptaków i znoszonych przez nie jaj. Preparat na ptaszyńca kurzego doskonale rozprzestrzenia się na dezynsekowanej powierzchni. Kontakt pasożyta z substancją powoduje jego unieruchomienie, hamując tym samym ich zdolność do pobierania krwi.

Dodatkową zaletą stosowania środka Dergall jest wzmocnienie kondycji fizycznej ptaków, wzrost ich masy, a także wzrost nieśności. Preparat ma również pozytywny wpływ dla osób przebywających na fermie, gdyż powoduje spadek alergii oraz zachorowań na choroby odzwierzęce.

Stosowanie:
Oprysku na ptaszyńca należy dokonywać w porze nocnej po ok. 60-90 minutach od zgaszenia świateł i wyciszeniu ptaków. Przy oprysku należy używać jedynie słabego źródła światła, np. oświetlenia typu czołówka.
*przygotować roztwór 1% - 100 ml gotowej zawiesiny wystarczy do oprysku 1 m2 powierzchni.

Zabieg składa się z dwóch etapów:
  • I etap - jego celem jest eliminacja aktywnych pasożytów,
  • II etp - należy przeprowadzić po 4-5 dniach od pierwszego etapu, jego celem jest eliminacja nowego stadia pasożytów.

Oprysk środkiem Dergall należy nanosić w bezpośrednim kontakcie ptaków, w miejscach gromadzenia się pasożytów tj. konstrukcje, powierzchnie karmideł, gniazda lęgowe, szczeliny, zakamarki. Produkt nie zawiera substancji aktywnej i jako taki nie wymaga rejestracji.

SKŁAD: heptametylotrójsiloksan modyfikowany politlenkiem alkilenu.
Wydajność butelki 100 ml: 100 - 130 m2
Dawkowanie: 100 ml na 10 l wody

Przeznaczenie:
Drób, Gołębie, Ptaki egzotyczne, Indyki, Kaczki, Przepiórki, Gęsi, Bażanty
Zastosowanie:
Ptaszyniec, Pchły
Forma:
Płynna
Napisz własną recenzję
Dodaj opinięDERGALL 100 ml do zwalaczania ptaszyńca i pleśniakowca u drobiu
Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie o produkt

DERGALL 100 ml do zwalaczania ptaszyńca i pleśniakowca u drobiu