W związku z dynamicznym rozwojem, FERMO zwiększyło powierzchnie magazynową w swoim oddziale w Piotrowie. Jak mówi Karol Owczarek , właściciel FERMO, "Potrojenie dostępnej powierzchni magazynowej znacząco poprawia procesy logistycznie funkcjonujące w naszej firmie. Jesteśmy w stanie lepiej i szybciej odpowiadać na potrzeby stale rozwijającego się rynku zootechnicznego."

magazyn fermo magazyn fermo

Nowa inwestycja umacnia FERMO na pozycji lidera zaopatrzenia technicznego hodowców drobiu. Większy magazyn to większy asortyment sprzętu dla drobiarstwa i części zamiennych dostępnych od ręki. To z kolei wpływa na czas reakcji serwisów i montaży realizowanych przez firmę córkę - FERMO INWEST. Z nowej inwestycji skorzysta nie tylko branża drobiarska. W dobie panującej pandemii i coraz powszechniej występujących ognisk chorobowych jak Ptasia Grypa czy ASF, hodowcy potrzebują szybkiego dostępu do bazy części zamiennych, które będą dostarczane niezależnie od ograniczeń społecznych, zakazów, blokad. Nawet w najtrudniejszych czasach produkcja żywności musi zachować płynność, a inwestycja taka jak nasza znacząco to ułatwia.

Jak mówi Karol Owczarek, najnowsza inwestycja to dopiero 1 etap z większego projektu określanego jako Centrum Wsparcia Hodowli realizowanym przez FERMO. O kolejnych odsłonach tego projektu będziemy informować niebawem.