Filtr
Produkty 6
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Zapachowy odstraszacz dzikiej zwierzyny Hukinol 500 ml Zapachowy odstraszacz dzikiej zwierzyny Hukinol 500 ml
  POLECANEBESTSELLERF3026
 2. Dyspenser na Hukinol odstraszacza zapachowy dzikiej zwierzyny Dyspenser na Hukinol odstraszacza zapachowy dzikiej zwierzyny
  F5180
 3. Zestaw 25 butelek Hukinol 30 ml do odstraszania dzików, saren i jeleni
  F3031
 4. Pipeta do dozowania preparatu HUKINOL Pipeta do dozowania preparatu HUKINOL
  F5659
  Pipeta do dozowania preparatu HUKINOL
  2,81 zł 2,60 zł
Filtr
Produkty 6
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Hukinol

Hukinol to skuteczny preparat odstraszający dzikie zwierzęta. Wykorzystywany jest on przede wszystkim do ochrony pól uprawnych przed dzikami, sarnami oraz jeleniami. Środek ten w ostatnich latach coraz częściej stosowany jest również do odstraszenia niedźwiedzi, łosi i wilków. Szkody łowieckie, które wyrządzają dzikie zwierzęta stanowią istotny problem dla społeczności wiejskich, zajmujących się uprawą roślin. Zniszczenia i ingerencje dzikich zwierząt zaobserwować można również na terenach miejskich. Niezwykle istotne jest zatem używanie środków ochronnych przed dzikimi zwierzynami. Do tego celu doskonale sprawdza się środek Hukinol, który stosowany jest jako zapachowy odstraszacz na dziki, sarny, jelenie i inne dzikie zwierzęta.

Hukinol – co to jest?

Popularny odstraszacz dzikiej zwierzyny Hukinol to 3-metylowy kwas masłowy. Jego zapach przypomina skoncentrowany pot ludzki, który działa odstraszająco na dziką zwierzynę. Preparat na dziki Hukinol ma postać płynną, a do skutecznego odstraszenia wystarczy tylko kilka kropli kwasu. Zapach środka Hukinol jest bardzo intensywny i długo utrzymuje się na powierzchni. Ze względu na bardzo silną woń, odstraszacz ten, jest najskuteczniejszym chemicznym sposobem na zminimalizowanie szkód wyrządzonych w uprawach przez dzikie zwierzęta.

Jak stosować Hukinol?

HUKINOL to płynny środek, którym nakrapia się chłonny materiał i umieszcza na słupkach, w odległości co ok. 10 - 30 metrów, wzdłuż terenu który chcemy zabezpieczyć. Do nasączania doskonale sprawdzają się bawełniane szmatki, lub gotowe dyspensery, wewnątrz których należy umieścić nakropiony gazik. HUKINOL posiada bardzo trwały i intensywny zapach, dlatego do skutecznej ochrony 1 ha, wystarczy już 1 butelka o pojemności 500 ml. Istnieje również możliwość zakupu gotowych buteleczek z środkiem Hukinol, z umieszczonym wewnątrz materiałem nasączonym preparatem na dziki. Bardzo ważne jest, by Hukinol stosować w rękawicach ochronnych lub z wykorzystaniem pipety, gdyż nieprzyjemny zapach preparatu może utrzymywać się na dłoniach.

Jak długo działa Hukinol?

Czas trwania działania środka Hukinolu może się różnić w zależności od warunków pogodowych oraz specyfiki obszaru, na którym jest stosowany. Skuteczność odstraszania dzikiej zwierzyny przy użyciu Hukinolu utrzymuje się przez okres kilku tygodni. Jednakże to, jak długo działa Hukinol zależne jest od pogody (np. deszcz może skrócić jego działanie). Zaleca się regularne stosowanie preparatu, szczególnie w okresach wzmożonego ryzyka szkód łowieckich, aby utrzymać skuteczną ochronę pól uprawnych i innych terenów narażonych na działanie dzikiej zwierzyny.

Jak wywabić zapach Hukinolu?

Pozbycie się zapachu Hukinolu, może być wyzwaniem ze względu na jego specyficzną formułę opartą na kwasie masłowym, który ma intensywny charakter. By wywabić zapach Hukinolu, czyli kwasu masłowego, należy wykorzystać specjalny preparat anty hukinol, który neutralizuje zapachy i czyści powierzchnie. Warto również zastosować ozonator oraz intensywnie wietrzyć pomieszczenie.