F1469

Uniwersalny kontroler parametrów ogrodzenia elektrycznego

669,60 zł 544,39 zł

Darmowa dostawa
od 40 zł

14 dni
na zwrot

Ponad 500 000
zadowolonych klientów

Dostępność
Dostępny w ciągu 30 dni
Kod produktu:
F1469
Niezbędne urządzenie służące do sprawdzania podstawowych parametrów każdego ogrodzenia elektrycznego: napięcia, energii oraz uziemienia. Niezwykle precyzyjny oraz prosty w użyciu. Ze względu na to, iż jest to urządzenie bezprzewodowe można swobodnie nim dysponować.

Odczyt parametrów następuje poprzez przyłożenie metalowej części testera do odpowiedniego elementu pastucha (w zależności, którą wielkość zamierza się sprawdzić). Z tego względu, aby skontrolować napięcie, wystarczy dotknąć metalowy komponent urządzenia do linii ogrodzenia elektrycznego, po czym należy nacisnąć guzik ("presser") i przytrzymać go. Na wyświetlaczu pojawi się informacja o wartości napięcia pastucha. Jeśli jest ona niższa niż 2,5 kV, należy sprawdzić całe podłączenie, gdyż najprawdopodobniej wystąpił błąd na linii ogrodzenia.

Kontrola źródła energii, czyli elektryzatora odbywa się po jego oddzieleniu od zasilania (m. in. baterii, akumulatora). Następnie trzeba odłączyć linię pastucha od elektryzatora (zacisk z "piorunem") - połączenia z linią uziemienia nie należy rozłączać. Po przyłożeniu metalowej części testera do zacisku elektryzatora z "piorunkiem" należy ponownie podłączyć urządzenie do zasilania. W tym momencie tester wskaże parametr źródła energii. W starszych typach elektryzatorów powinna to być wartość powyżej 4,0 kV, a w nowszych ponad 7,0 kV.

Ostatnim parametrem, który należy sprawdzić jest uziemienie. W tym celu niezbędne jest wywołanie zwarcia na linii ogrodzenia w odległości ok. 20m od uziemienia. Zwarcie uzyskać można poprzez wykonanie połączenia między linią pastucha pod napięciem, a uziemieniem lub żelaznym słupem, który został umieszczony w ziemi. Po przyłożeniu metalowej części testera do zacisku uziemienia na wyświetlaczu pojawi się odpowiednia wartość. Wynik powinien być niższy niż 0,3 kV, jeśli jest wyższy należy wzmocnić uziemienie.

Materiał:
tworzywo sztuczne
Napisz własną recenzję
Dodaj opinięUniwersalny kontroler parametrów ogrodzenia elektrycznego
Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie o produkt

Uniwersalny kontroler parametrów ogrodzenia elektrycznego