F1238

Profesjonalny silnik skokowy 40/120 do obracania jaj w inkubatorach

738,94 zł 600,76 zł

Darmowa dostawa
od 40 zł

14 dni
na zwrot

Ponad 500 000
zadowolonych klientów

Dostępność
Dostępny w ciągu 30 dni
Kod produktu:
F1238
Przedstawiany produkt służy do automatycznego obracania jaj podczas procesu inkubacji. Charakteryzuje się precyzyjnością - pozwala na rytmiczną rotację jajek.
Jeden pełny cykl (obrót) następuje co 4 godziny.
Stosowanie silnika zabezpiecza rozwijający się embrion przed różnego typu zagrożeniami - zamarciem zarodka lub przyklejeniem żółtka do skorupki.

Działanie silnika nie jest zbyt skomplikowane. Metalowy trzpień poprzez cykliczne wysuwanie się i wsuwanie powoduje rotację. Za pomocą tego elementu automatyzacja obrotu (rys.2) następuje poprzez przesuwanie podłoża z jajkami - wtedy jaja muszą być umieszczone w przegrodach aby możliwy był ich swobodny obrót lub przez wychylanie tacy z jajami - jaja powinny leżeć na przechylnej tacy, która pozwoli na ich przechylanie w przedziale od - 40o do + 40 o.

Produkt według zaleceń producenta przeznaczony jest do aparatów lęgowych o większej pojemności, gdzie potrzebny jest mocny silnik do obracania jaj. Można go jednak spokojnie zastosować również do inkubatorów o przeciętnej pojemności. Ilość jaj jakie chcemy inkubować jest w zasadzie dowolna - zależy od stosowanych przekładek.

W komplecie do silnika dołączony jest zestaw elementów niezbędnych do jego zamontowania w inkubatorze.
Silnik zasilany jest bezpośrednio z sieci o mocy 230V.

Napisz własną recenzję
Dodaj opinięProfesjonalny silnik skokowy 40/120 do obracania jaj w inkubatorach
Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie o produkt

Profesjonalny silnik skokowy 40/120 do obracania jaj w inkubatorach