F1530

Kleszcze do kastracji baranów - emaskulator

196,47 zł 159,73 zł

Darmowa dostawa
od 40 zł

14 dni
na zwrot

Ponad 500 000
zadowolonych klientów

Dostępność
W magazynie
Kod produktu:
F1530
Profesjonalne oraz solidne narzędzie służące do kastracji zwierząt - w szczególności baranów. Wykorzystywany również często do kastracji kozłów. Cęgi w całości wykonane zostały ze stali niklowanej, przez co są niezmiernie wytrzymałe oraz solidne.

Emaskulator ma rozmiar 9' ( szerokość szczęk to 4,5 cm) służy do bezkrwawej oraz szybkiej kastracji. Sposób użycia jest bardzo prosty i bezpieczny. Za pomocą niniejszego narzędzia miażdży się nasieniowody. Oferowany elastator zaciska się na nasieniowodzie przez ok. 20 sekund. Jest to wystarczająca ilość czasu, aby przewód zamarł. Ważne jest, aby przed dokonaniem tej czynności dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się ów nasieniowód. W przeciwnym wypadku kastracja może okazać się nieskuteczna.

Posiadanie szczypców do kastracji jest bardzo praktyczne - z powodzeniem można ich używać także w sezonie. Metoda ta jest bezkrwawa i nie pozostawia dużych otwartych ran. Może być wykorzystywana zarówno u młodych, jak i starszych osobników (zaleca się sterylizację w stosunku do młodych zwierząt). Kozy można kastrować miedzy 4 tyg. a 4 miesiącem życia. Za najlepszy czas uważa się jednak okres od 8 do 12 tygodnia.

Wymiary:
Rozmiar: 9′
Szerokość szczęk: 45 mm
Napisz własną recenzję
Dodaj opinięKleszcze do kastracji baranów - emaskulator
Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie o produkt

Kleszcze do kastracji baranów - emaskulator