PROMOCJA 28%F3230

Inkubator wylęgarka do jaj iKar z tacą półautomatyczną

Cena promocyjna 349,00 zł 283,74 zł Regular Price 481,80 zł

Darmowa dostawa
od 40 zł

14 dni
na zwrot

Ponad 500 000
zadowolonych klientów

Dostępność
W magazynie
Kod produktu:
F3230

Uniwersalny inkubator iKar doskonale nadaje się dla hodowców domowych oraz hobbistycznych. Daje możliwość inkubowania jaj pochodzących od różnych gatunków ptaków m. in.: kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, bażantów, perlic. Jego wymiary są niewielkie dlatego nie zajmuje dużo miejsca, obsługa również jest bardzo prosta. Do każdego inkubatora dołączony jest przewodnik po inkubacji, pozwalający zapoznać się z podstawowymi zasadami oraz wskazówkami szczególnie w przypadku nowicjuszy. Przedstawiony inkubator iKar może pełnić również funkcję klujnika, jest to bardzo ważna zaleta produktu.

Wylęgarka iKar posiada tacę półautomatyczną, która mieści 56 jaj kurzych lub mniejszych np. bażancich. Zasada działa przedstawionej tacy polega na przekręceniu kluczyka w prawo lub w lewo, znajdującego się na zewnątrz obudowy, dzięki temu jaja obracają się, bez konieczności otwierania górnej pokrywy i wykonywania tej czynności ręcznie, zapobiegając tym samym przed ewentualnym spadkiem temperatury, która jest bardzo ważnym czynnikiem, powalającym na osiągnięcie wysokiej skuteczności inkubacji. Jaja powinno się obracać minimum dwa razy dziennie, aby zapobiec przyklejaniu się zarodka do błony. Po wyjęciu tacy półautomatycznej, bezpośrednio na siatce mieści się aż 80 jaj kurzych.

W górnej pokrywie inkubatora został umieszczony wentylator oraz grzałka. Grzałka stanowi element grzewczy o mocy 100 W, którą steruje elektroniczny termostat. Dzięki temu średni pobór prądu to jedynie 40 W. Natomiast wentylator, który miesza powietrze i zapewnia jego równomierne rozprzestrzenienie, utrzymując jednakową temperaturę w każdej części komory lęgowej. Temperatura jest zaprogramowana fabrycznie i wynosi 37,8oC. Nad jej kontrolą steruje elektroniczny układ z czujnikami, który utrzymuje ją na stałym poziomie. Istnieje również możliwość sterowania temperatury w zakresie 35 - 43oC, dzięki autorskiej aplikacji, którą można pobrać na telefon komórkowy ze sklepu Google Play (wymagania: Smartfon z portem Irda, system Android) LINK. Transparentna pokrywa pozwala na obserwację procesu inkubacji. Ważną zaletą produktu jest wyświetlacz LCD, umieszczony również na pokrywie, wskazujący temperaturę.
Kontrola wilgotności w inkubatorze jest manualna, dokładniej kanaliki znajdujące się w misie dolnej inkubatora. Kontrola wilgotności polega na dolewaniu wody do kanalików.

Przedstawione urządzenie wykonane zostało z wysokiej jakości, wytrzymałego tworzywa sztucznego, odpornego na działanie wysokiej temperatury oraz wilgotności, a także łatwego w utrzymaniu czystości. Do dezynfekcji inkubatorów polecamy środek Vrkon S, stosowany przez hodowców na całym świecie.

Obrót jaj :
pół-automatyczny
Funkcje inkubatora:
zmiana temperatury, wyświetlacz temperatury
Przeznaczenie:
Drób
Materiał:
tworzywo sztuczne
Wymiary:
46 x 46 x 19,5 cm
Kolor:
zółty, transparentny
Zasilanie:
230 V
Napisz własną recenzję
Dodaj opinięInkubator wylęgarka do jaj iKar z tacą półautomatyczną
Zadaj pytanie o produkt

Zadaj pytanie o produkt

Inkubator wylęgarka do jaj iKar z tacą półautomatyczną